Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(01-03-2021, 15:46)paty3r napisał(a): [ -> ]Czasami jest lepiej a czasami czuję się jak w piekarniku, najbardziej się bałam że brzuch mnie będzie boleć ale na szczescie narazie jest spokój Uśmiech Oczywiście staram sie dobrze odżywiać i dbać o siebie, teraz czekam na telefon od neurologa więc będę pytać i zobaczymy co powie.  Uśmiech
Uśmiech pamiętaj że leki nie są obojętne dla organizmu. ważne jest dobre nastawienie że wszystko będzie dobrze
Ja już flashy nie mam.
Dzień dobry, witam ponownie! Po 15 miesiącach przerwy wracam do leczenia! 7 miesięcy po porodzie, rzutów póki co brak (hurra!) i zaczynam na niższej dawce przez tydzień. Adaptacja idzie trochę trudniej niż za pierwszym razem, póki co męczą mnie silne flashe i jakieś lekkie bóle brzucha (czego przy pierwszym podejściu do Tec nie było ?).
Z jednej strony cieszę się, że wróciłam do programu lekowego bo mam poczucie że nie zaniedbuję SM, z drugiej strony to było bardzo miłe 15 miesięcy wytchnienia od „bycia chorą”. Trochę zapomniałam, że mam SM, a byłam po prostu babką w ciąży i (nie taką) młodą mamą. C’est la vie!
Miriam super że udało się tak szybko wrócić
(14-03-2021, 00:21)Miriam napisał(a): [ -> ]Dzień dobry, witam ponownie! Po 15 miesiącach przerwy wracam do leczenia! 7 miesięcy po porodzie, rzutów póki co brak (hurra!) i zaczynam na niższej dawce przez tydzień. Adaptacja idzie trochę trudniej niż za pierwszym razem, póki co męczą mnie silne flashe i jakieś lekkie bóle brzucha (czego przy pierwszym podejściu do Tec nie było ?).
Z jednej strony cieszę się, że wróciłam do programu lekowego bo mam poczucie że nie zaniedbuję SM, z drugiej strony to było bardzo miłe 15 miesięcy wytchnienia od „bycia chorą”. Trochę zapomniałam, że mam SM, a byłam po prostu babką w ciąży i (nie taką) młodą mamą. C’est la vie!
U mnie powrót też był inny.
Pierwsza tabletka tecfidery za mną. Teraz czekam co się będzie działo...
Hejka wszystkim  Uśmiech

Zastanawiam się jak to jest z piciem alkoholu przy tec ?
Ja osobiscie piłam bardzo mało zanim zaczełam przyjmować lek , teraz w ogóle nie pije, ale niedługo moje wesele i bardzo chciałabym coś wypić  Duży uśmiech oczywiście wiadomo że czasami przychodzą takie dni że człowiek ma ochotę na lampkę wina albo na schłodzone piwo.
Nie wiem czy mi nie zaszkodzi, albo czy musi być jakiś odstep czasowy między tec a wypiciem ? Czy lepiej wcale nie pić?
Macie jakieś porady z własnego dodwiadczenia ? 

Pozdrawiam wszystkich cieplutko  Serce
(17-03-2021, 00:10)paty3r napisał(a): [ -> ]Hejka wszystkim  Uśmiech

Zastanawiam się jak to jest z piciem alkoholu przy tec ?
Ja osobiscie piłam bardzo mało zanim zaczełam przyjmować lek , teraz w ogóle nie pije, ale niedługo moje wesele i bardzo chciałabym coś wypić  Duży uśmiech oczywiście wiadomo że czasami przychodzą takie dni że człowiek ma ochotę na lampkę wina albo na schłodzone piwo.
Nie wiem czy mi nie zaszkodzi, albo czy musi być jakiś odstep czasowy między tec a wypiciem ? Czy lepiej wcale nie pić?
Macie jakieś porady z własnego dodwiadczenia ? 

Pozdrawiam wszystkich cieplutko  Serce
Hej, przy Tec nie można pić mocnego alko 1h po tabletce, w przypadku słabszych alkoholi (wino, piwo) taki odstęp nie jest wymagany. Teraz jestem w ciąży więc nie piję, ale wcześniej czerwone wino czy dobre piwo piłam często i nigdy nic mi się nie działoUśmiech
Jak na razie wszystko ok. Nic się nie dzieje.

Jeśli chodzi o alkohol to mi powiedzieli że godzinę po tabletce nie można pić i taka informacja jest też w ulotce.
Hej Klaudia,
Widzę, że u Ciebie też zmiana. Ty brałaś wcześniej copaxone?
Ja też od tego zaczynałam, cały zeszły rok byłam na plegridy, a teraz jestem czwarty tydzień na tec.
Strasznie się bałam początku, pierwszą tabletkę przesuwałam chyba z tydzień, później po każdej tabletce czekałam na skutki uboczne  Uśmiech...
A tu prawie nic się nie działo... Odpukać oczywiście.
Flasza miałam raz lekkiego, a żołądek trochę obolały w drugim i trzecim tygodniu pełnej dawki. Teraz wszystko ok.
Nie czekaj na te skutki uboczne, może się obyć i bez nich  Uśmiech