Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(22-04-2021, 12:52)luigi napisał(a): [ -> ]Tak, tłusty. Tzn inaczej tłusty, ale nie w złym znaczeniu. U mnie sprawdza się oliwa z oliwek (tylko dobra jakościowo), i olej konopny. Przez 1 tydzień dodawałem to do śniadania/późnej kolacji (po łyżce stołowej), oczywiście tak aby jakoś całość smakowała w połączeniu z innymi składnikami. Oliwa z oliwek działa regenerująco na śluzówkę żołądka - u mnie się sprawdza, a kiedyś miałem problemy z wrzodami. W związku z tym że oprócz SM mam WZJG to ostatni rok u mnie to były jedne wielkie "testy" co jest ok a co drażni żołądek/jelita - więc miałem prościej bo jadłem tak jak zawsze (to co miałem przetestowane) tylko doszła tecfidera i sprawdzałem dzień po dniu czy nie "gryzie się" z tym co jem. Pielęgniarka jak odbierałem leki, doradziła też aby zjeść porządne śniadanie, kolację i 2-3 kęsy przed końcem zażyć tabletkę, popić w miarę nie za dużo, ale wypić aby tabletka mogła się łatwo rozpuścić i powinno być elegancko. No i od początku tak jest i mam nadzieję że będzie. 0 efektów ubocznych od strony żołądka.
Tak zrobię w poniedziałek, jestem w trakcie układania nowej diety.
(22-04-2021, 12:52)luigi napisał(a): [ -> ]Tak, tłusty. Tzn inaczej tłusty, ale nie w złym znaczeniu. U mnie sprawdza się oliwa z oliwek (tylko dobra jakościowo), i olej konopny. Przez 1 tydzień dodawałem to do śniadania/późnej kolacji (po łyżce stołowej), oczywiście tak aby jakoś całość smakowała w połączeniu z innymi składnikami. Oliwa z oliwek działa regenerująco na śluzówkę żołądka - u mnie się sprawdza, a kiedyś miałem problemy z wrzodami. W związku z tym że oprócz SM mam WZJG to ostatni rok u mnie to były jedne wielkie "testy" co jest ok a co drażni żołądek/jelita - więc miałem prościej bo jadłem tak jak zawsze (to co miałem przetestowane) tylko doszła tecfidera i sprawdzałem dzień po dniu czy nie "gryzie się" z tym co jem. Pielęgniarka jak odbierałem leki, doradziła też aby zjeść porządne śniadanie, kolację i 2-3 kęsy przed końcem zażyć tabletkę, popić w miarę nie za dużo, ale wypić aby tabletka mogła się łatwo rozpuścić i powinno być elegancko. No i od początku tak jest i mam nadzieję że będzie. 0 efektów ubocznych od strony żołądka.


Dzięki, ja dopiero będę zaczynać ale każda wskazówka jest dla mnie cennaUśmiech
Tłuszcze mogą pomóc w przyjmowaniu Tecki, zamiast oliwy z oliwek polecam olej rzepakowy zimnotłoczony ze względu na o wiele lepsze właściwości prozdrowotne.
Hej :) przychodzę tu z pytaniem i mam nadzieję, że ktoś odpowie i mnie tym samym trochę uspokoi. Od 2017 roku biorę tecfiderę, żadnych nowych zmian w rezonansie, ostatnie MRI w grudniu. W związku z bardzo dużym stresem (kilka tygodni), prawdopodobnej nerwicy (niezwiązane z SM) zaczęłam odczuwać drętwienia - czasem mniejsze, czasem większe - przechodząc do sedna, jeśli to byłby rzut to czy lekarz będzie chciał zmieniać lek? We wtorek mam wizytę i bardzo się tego boję, że ewentualny rzut przekreśli tecfiderę. Pytanie skierowane do osób, które miały rzut biorąc ten lek. Zaczynam wariować z tego powodu, stresuję się, mam nadzieję, że ktoś mnie trochę uspokoi ;) pozdrawiam :)
Sylwia, od razu nie zmieniają leczenia. Zwłaszcza teraz jak covid panuje, bo nikt nie wie jak zareagujesz na inne leczenie.
Hej,
nie, możesz to sprawdzić w wytycznych programu - zmiana leczenie następuje po 2 lub więcej umiarkowanych lub jednym cieżkim rzucie w ciągu roku.
Także bez obawUśmiech
Dziękuję dziewczyny, trochę mi lepiej Uśmiech
Za mną pierwsza tabletka o godzinie 8.00!! Również dzięki Wam dotrwałam do tego momentu, dziękuję Uśmiech
(26-04-2021, 08:35)Jazzy napisał(a): [ -> ]Za mną pierwsza tabletka o godzinie 8.00!! Również dzięki Wam dotrwałam do tego momentu, dziękuję Uśmiech


Super! Dawaj znać jak tam samopoczucieUśmiech
(26-04-2021, 10:44)Kisieliciastka napisał(a): [ -> ]
(26-04-2021, 08:35)Jazzy napisał(a): [ -> ]Za mną pierwsza tabletka o godzinie 8.00!! Również dzięki Wam dotrwałam do tego momentu, dziękuję Uśmiech


Super! Dawaj znać jak tam samopoczucieUśmiech
Pisz jak się czujesz. Kciuki