Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(20-05-2021, 14:52)Marwel napisał(a): [ -> ]
(14-05-2021, 21:56)marcepanka napisał(a): [ -> ]Czy u kogoś pojawiły się bóle brzucha po dłuższym czasie brania Tecfidery? Ostatnio coraz częściej mam przeboje z brzuchem i nie wiem czy mam takiego pecha i się ciągle czymś przytruwam, czy żołądek stał się tak wrażliwy po lekach Huh

Jak długo bierzesz?

Pamiętajcie lepsze jest wrogiem dobrego, niepotrzebnie w tym grzebią.
Ja brałam wcześniej i miałam zap wyrostka robaczkowego. Potem Przerwa. Zarazili mnie clostridum. Wyleczyłam się i znowu Tecfidere biorę.Już mam wyniki 0,7 więc jest ok. Wezmę Wit B.
(20-05-2021, 14:52)Marwel napisał(a): [ -> ]
(14-05-2021, 21:56)marcepanka napisał(a): [ -> ]Czy u kogoś pojawiły się bóle brzucha po dłuższym czasie brania Tecfidery? Ostatnio coraz częściej mam przeboje z brzuchem i nie wiem czy mam takiego pecha i się ciągle czymś przytruwam, czy żołądek stał się tak wrażliwy po lekach Huh

Jak długo bierzesz?

Pamiętajcie lepsze jest wrogiem dobrego, niepotrzebnie w tym grzebią.

Ponad 3 lata.
Hej to nie zajady itp. Dziś lekarz po obejrzeniu stwierdził grzybicę jamy ustnej i nosa. Zapewne od Tecfidery. Mam Flumycon. Czy miałyście taki przypadek?
Pierwsza wizyta kontrolna za mną. Tym razem Tec na 2 miesiące.
(25-05-2021, 15:36)Jazzy napisał(a): [ -> ]Pierwsza wizyta kontrolna za mną. Tym razem Tec na 2 miesiące.
Super
Hej! Za mną tydzień na mniejszej dawce, zero nieprzyjemnych objawów ale pilnowałam się z posiłkami. Dzisiaj zaczynam 240 mg, oby też dobrze szło.
(26-05-2021, 08:02)Kisieliciastka napisał(a): [ -> ]Hej! Za mną tydzień na mniejszej dawce, zero nieprzyjemnych objawów ale pilnowałam się z posiłkami. Dzisiaj zaczynam 240 mg, oby też dobrze szło.
Kciuki trzymam
6ty tydzień, 5ty na pełnej dawce. Mam wrażenie, że był to dobry wybór.
(08-06-2021, 09:11)Jazzy napisał(a): [ -> ]6ty tydzień, 5ty na pełnej dawce. Mam wrażenie, że był to dobry wybór.
Super, oby tak dalej.
Od jutra rozpoczynam leczenie Tecfiderą.
Zmieniono mi lek z Aubagio, bo mam wrażenie, że tamten lek już nie wyrabiał. Jak na ironię, rezonans głowy wyszedł mi bardzo dobrze (tylko jedna nowa zmiana, w dodatku nieaktywna), a w ostatnim roku SM przeczołgało mnie straszliwie. W przeciwieństwie do czasów, kiedy rezonans wychodził tragicznie, a ja czułam się jak młoda bogini. To tak a propos związku między wynikami rezonansu a samopoczuciem.
Anyway, bardzo chciałam zmiany leku i mam nadzieję, że Tec wykona dobrą robotę.
Przeraża mnie trochę rozmiar niniejszego wątku. Na razie przeczytałam pierwsze 11 stron. Zostało mi 300 Oczko
Boję sięttrochę efektów ubocznych, tych żołądkowo-jelitowych, zwłaszcza że mam refluks. Wiem, że nie mogę jeść rzeczy, które bardzo lubię: smażonego mięsa, czekolady i fast foodów. Całe szczęście, że nie dostałam całkowitego embarga na kawę i alkohol Oczko
Będę wdzięczna za rady, nim przejrzę pozostałe 300 stron Uśmiech