Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć. Zdiagnozowana w 2005. Brałam już rebif (przez lata miałam po tym gorączkę), avonex, copaxone i zaczynam tecfiderę. Dla mnie to wybawienie. Jestem mała, chuda i nie mam już gdzie się kłuć Wywracanie oczami I tydzień ok., drugi też. Trzeci - co nadrobiłam wagowo, by uniknąć skutków ubocznych - mój organizm wydalił w jedno popołudnie. KOSZMAR, ale dzięki Wam próbuję dalej. Mijają kolejne 2 tyg. Rano biorę controloc 40. Nie wiem, czy to dobrze, ale działaOczko mam nadzieję, że będę mogła to brać. Co do nowej tecfidery, która nie ma żołądkowych skutków ubocznych, mój lekarz też wspominał, ale raczej na zasadzie, że dopiero to faza badań.
Jak działa to najważniejsze. Mndeie po czterech latach samo się poprawiło i odpukac od ponad miesiąca nie boli ani wątroba ani żołądek.
(13-07-2021, 11:17)Akinom napisał(a): [ -> ]Jak działa to najważniejsze. Mndeie po czterech latach samo się poprawiło i odpukac od ponad miesiąca nie boli ani wątroba ani żołądek.
A cały czas brałaś coś osłonowego?
Na początku brałam controloc. Nie pomagało. Okazało się, że ból wywoływała woda z cytryną. Banal nie? A potem przez prawie dwa lata heparegen na wątrobę brałam. Teraz niechcący odstawiłam (zapomniałam o recepcie i w sumie samo się odstawiło) i odpukac nie boli.
(07-07-2021, 18:56)Edyta90 napisał(a): [ -> ]Ja biorę Tecfiderę od 2015. Mam duże problemy z cerą od mniej więcej 2017. Po wizycie u endokrynologa w czerwcu tego roku  i  wykonanych badaniach hormonalnych i USG jajników mam diagnozę pcos. Mam za wysoki testosteron. Od dwóch tygodni przyjmuje przepisane przez endo pigułki anty i już widzę poprawę na twarzy Uśmiech

Ja równiez mam stwierdzone PCOS od kilku lat, na pigułkach faktycznie było lepiej, ale migreny mnie wykanczaly. Teraz będę robić podejście do plastrów, może będzie lepiej i cerą też się poprawi.
Ja pigolki biorę żeby nie mieć krwotoków. Na cerę nie działają.
(13-07-2021, 14:36)Akinom napisał(a): [ -> ]Na początku brałam controloc. Nie pomagało. Okazało się, że ból wywoływała woda z cytryną. Banal nie? A potem przez prawie dwa lata heparegen na wątrobę brałam. Teraz niechcący odstawiłam (zapomniałam o recepcie i w sumie samo się odstawiło) i odpukac nie boli.
Dzięki za info. Ja właśnie też biorę controloc, czasem wspomagam się no spą Wywracanie oczami Dobrze wiedzieć o innych lekach ratujących w bólu brzucha, którego nigdy wcześniej nie doświadczałamUśmiech
Hej,
Od tygodnia biorę pełna dawkę.
Od dwóch dni po 3-4h od wzięcia leku mam silne skurcze żołądka. Tak silne że zwijam się z bólu. Czy to normalne? Macie jakiś złoty środek na to?
Pozdrawiam,
Daria
(14-07-2021, 12:44)dariawu napisał(a): [ -> ]Hej,
Od tygodnia biorę pełna dawkę.
Od dwóch dni po 3-4h od wzięcia leku mam silne skurcze żołądka. Tak silne że zwijam się z bólu. Czy to normalne? Macie jakiś złoty środek na to?
Pozdrawiam,
Daria

Polecam picie zmielonego siemienia lnianego (taki gęsty kisiel) najlepiej na pusty żołądek. Do tego probiotyki i obfite śniadanie
(14-07-2021, 13:08)sylwia9118 napisał(a): [ -> ]
(14-07-2021, 12:44)dariawu napisał(a): [ -> ]Hej,
Od tygodnia biorę pełna dawkę.
Od dwóch dni po 3-4h od wzięcia leku mam silne skurcze żołądka. Tak silne że zwijam się z bólu. Czy to normalne? Macie jakiś złoty środek na to?
Pozdrawiam,
Daria

Polecam picie zmielonego siemienia lnianego (taki gęsty kisiel) najlepiej na pusty żołądek. Do tego probiotyki i obfite śniadanie
Dziękuję za tak szybką odpowiedź! Oczywiście spróbuję wszystkiego byle by to się skończyło ?