Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(23-08-2021, 21:27)Vanbar napisał(a): [ -> ]Hej,

Jakieś 3 miesiące leczenia Tecfiderą i standardowo miałem tylko pieczenie (język, ręce, czasami twarz) trwające na pewno mniej niż 1h i też nie każdego dnia.
A teraz, już 2gi dzień cały czas mnie piecze język i lekko ręce i twarz. Ktoś coś takiego miał?

Witaj. Biorę Tecfiderę od listopada. Po około czterech godzinach od zażycia leku piecze mnie całe ciało. Jestem czerwona jakby mnie ktoś polał wrzątkiem, twarz, nogi, ręce. Czasami nie mam żadnych objawów. Przyzwyczaiłam się do tego. Jeśli będą pomagały faktycznie, da się z tym żyć :-)
(03-09-2021, 20:35)elemelewu napisał(a): [ -> ]
(23-08-2021, 21:27)Vanbar napisał(a): [ -> ]Hej,

Jakieś 3 miesiące leczenia Tecfiderą i standardowo miałem tylko pieczenie (język, ręce, czasami twarz) trwające na pewno mniej niż 1h i też nie każdego dnia.
A teraz, już 2gi dzień cały czas mnie piecze język i lekko ręce i twarz. Ktoś coś takiego miał?

Witaj. Biorę Tecfiderę od listopada. Po około czterech godzinach od zażycia leku piecze mnie całe ciało. Jestem czerwona jakby mnie ktoś polał wrzątkiem, twarz, nogi, ręce. Czasami nie mam żadnych objawów. Przyzwyczaiłam się do tego. Jeśli będą pomagały faktycznie, da się z tym żyć :-)
Hej, ja 4 tydzień biorę Tecfidere i przez pierwsze tyg było ok, ale od tygodnia mam bardzo podobne objawy, piecze mnie skóra głowy i twarz, robię się cała czerwona. Mam nadzieję, że to minie bo dla mnie jest to nieznośne szczególnie po rannej dawce.
Ja kończę 4 opakowanie Tec. Czasem zdarzają mi się właśnie takie napady gorąca. Czasem są 2 tygodnie, że tego nie ma a potem następuje taki czas, że codziennie po rannej tabletce po upływie 4 godz. taki napad się zdarza. Jedynie jaką zmianę zauważyłam odkąd jestem na Tec, że jeżeli porządnie się zdenerwuje to również mam taki napad gorąca.. taki właśnie, że twarz piecze i swędzi. Ale po ok. 10-15 min mija. Kurcze, lekarz mi mówił że w razie takiej czerwoności gdybym np. miała zaraz gdzieś wyjść albo poprostu w pracy się taka zdarzyła i bym się tego wstydziła wziąć sobie dawkę Aspiryny ( ale kurcze nie zapamiętałam jaką).
Hej
Moja rada to obfity posiłek . Lek przyjmować w trakcie posiłku.
Pozdr
Hej

Biorę tecfiderę od 3 lat. Na początku przy pierwszych lekach miałem ból głowy ale jak nie mogłem tego znieść to brałem Ibuprom i mi przechodziło.

Ogólnie bardzo dobrze się czuję z tym lekiem. Czasami zdarza się że skóra robi się czerwona i czuję pieczenie (zwykle po paru godzinach od wzięcia leku). Gdy się to dzieje gorzej się czuję, gdy odczuwam dyskomfort (dziwne ale tak mam) np. gdy świeci słońce w gorący dzień, nie umyję zębów lub mi z nosa leci. Dlatego najlepiej przed wzięciem leku zjeść porządny posiłek to wtedy nie pojawia się charakterystyczne pieczenie i czerwona skóra.

Poza tym żadnych innych objawów nie mam, więc z tymi lekami się bardzo dobrze czuję
Witam, czy ktoś już bierze zeposia? Bo muszę do jutra się na coś zdecydować A aubago mnie nie przekonuje ze względu na skutki uboczne. A na kesimpte jeszcze za wcześnie
To jest wątek o tecfiderze a nie ogólny o lekach więc post powinien być zamieszczony w innym miejscu.

Zeposia i kesimpta są to leki niedawno zatwierdzone do stosowania i nie są jeszcze objęte refundacją więc trudno będzie Ci uzyskać jakiekolwiek informacje o nich. O aubagio jest wątek więc możesz sobie poczytać.
Ja sobie wczoraj poczytałam... Mają wysoką skuteczność kliniczną, sporo osób już je bierze, ale o tym się dowiedziałam z Facebooka z grup o SM. Ogólnie ludzie chwalą.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
A te leki są jakoś refundowane, są w programach lekowych? Też pierwsze słyszę.
Ja na razie nie doszukałem się informacji, żeby już była refundacja, ale przyznam się szczerze, że aż tak namiętnie nie grzebałam.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka