Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dotka mieszka chyba w Niemczech, pewnie tam są refundowane.

PS. Ktoś kiedyś pisał o jakiejś nowej wersji Tecfidery - coś ktoś wie na ten temat?
Tak, rzeczywiście, w Niemczech są refundowane. Nie słyszałam wcześniej o tym leku, ale teraz sobie poczytałam.
A tak wracając do Tec, czy skutkiem ubocznym mogą być problemy z tarczycą? Mam ostatni listek w pudełku, więc ulotkę już dawno wyrzuciłam, a jakiś czas temu zauważyłam, że jeden plat tarczycy jest powiększony, gdzie z tarczycą nigdy nie miałam problemów
Ja przed październikowa wizyta mam badania krwi kontrolne i mam zlecone TSH więc pewnie może coś oddziałowywać skoro beda kontrolować.
Ja jutro mam roczny rezonans i wizytę... Także tego, odezwę się Oczko

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
(15-09-2021, 15:06)nadziejka napisał(a): [ -> ]Ja jutro mam roczny rezonans i wizytę... Także tego, odezwę się Oczko

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Kciuki kochana. Ja mam 30.
Już jestem po wizycie. Rezonans robili bez kontrastu, ze względu na ten zeszło roczny wstrząs anafilaktyczny. Opis niestety dopiero w grudniu na następnej wizycie. Morfologia stabilnie, więc dostałam Tec na kolejne 3 miesiące. A co u Ciebie ?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
(16-09-2021, 11:32)nadziejka napisał(a): [ -> ]Już jestem po wizycie. Rezonans robili bez kontrastu, ze względu na ten zeszło roczny wstrząs anafilaktyczny. Opis niestety dopiero w grudniu na następnej wizycie. Morfologia stabilnie, więc dostałam Tec na kolejne 3 miesiące. A co u Ciebie ?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Zobaczymy po RM. Mogła by dać leki na pół roku. Raz tak miałam. Kiedy masz wizytę?
Teraz dopiero 3 grudnia.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Hej. Jestem tu nowy. Do założenia konta skłoniło mnie przeziębienie. W sumie to prędzej czy później bym tutaj trafił. Uśmiech Proszę napiszcie mi, czy przy tecfiderze mogę sobie wziąć te takie proszku na ciepło gripexy, apapy itp? Biorę od roku a jeszcze się nie zdarzyło, żebym się przeziębił a teraz nie zadzwonię do lekarza. Co możemy brać przy tym naszym leku? Wiem, że ibupromu nie można z ulotki ale wiecie czy czegoś jeszcze nie można brać przy przeziębieniu?
(18-09-2021, 20:08)WOJTEK1998 napisał(a): [ -> ]Hej. Jestem tu nowy. Do założenia konta skłoniło mnie przeziębienie. W sumie to prędzej czy później bym tutaj trafił. Uśmiech Proszę napiszcie mi, czy przy tecfiderze mogę sobie wziąć te takie proszku na ciepło gripexy, apapy itp? Biorę od roku a jeszcze się nie zdarzyło, żebym się przeziębił a teraz nie zadzwonię do lekarza. Co możemy brać przy tym naszym leku? Wiem, że ibupromu nie można z ulotki ale wiecie czy czegoś jeszcze nie można brać przy przeziębieniu?
Możesz brać gripexy itd. ja Ibuprom biorę, bo mi najlepiej pomaga. I nic się nie dzieje. Ja na przeziębienie zawsze byłam ibum forte, momester do nosa i ciepły dres Uśmiech zdrówka!

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka