Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie,

Moj narzeczony od wczoraj przyjmuje Tecfidere. Nie mogłam się doczekać tego momentu (do tej pory nie przyjmował niczego). Jest juz po 4 dawkach i o dziwo nic sie nie dzialoUśmiech oby tak dalej!

Trzymam kciuki za wszystkich Tecfiderowców!
Hercule - to powodzenia dla narzeczonego, oby nie miał żadnych skutków, daj znać jak będzie się czuł po zwiększeniu dawki Uśmiech

Ja zaczęłam drugi tydzień większej dawki, do tej pory tylko po pierwszej, tej mniejszej, miałam nieprzyjemne objawy,potem nie działo się nic złego, aż jakieś 3 dni temu pojawił się pewien problem - po każdym posiłku mam ból żołądka, zaczyna się już właściwie jak tylko przełknę i tak uciska od mostka, to strasznie nieprzyjemne. W związku z tym biorę tabletki na niestrawność, ale na dłuższą metę przyjmować ich nie chcę, zastanawiam się, czy to może być zapalenie żołądka, lub coś w tym stylu. Wizyta u lekarza 3 kwietnia, a ja jestem w kropce, nie wiem co robić. Ktoś miał coś takiego?
Sylwia zadzwoń do swojego neurologa. Powie ci co masz robić

Hercule super że Wam się udało
(17-03-2017, 12:31)sylwia9118 napisał(a): [ -> ]Hercule - to powodzenia dla narzeczonego, oby nie miał żadnych skutków, daj znać jak będzie się czuł po zwiększeniu dawki Uśmiech

Ja zaczęłam drugi tydzień większej dawki, do tej pory tylko po pierwszej, tej mniejszej, miałam nieprzyjemne objawy,potem nie działo się nic złego, aż jakieś 3 dni temu pojawił się pewien problem - po każdym posiłku mam ból żołądka, zaczyna się już właściwie jak tylko przełknę i tak uciska od mostka, to strasznie nieprzyjemne. W związku z tym biorę tabletki na niestrawność, ale na dłuższą metę przyjmować ich nie chcę, zastanawiam się, czy to może być zapalenie żołądka, lub coś w tym stylu. Wizyta u lekarza 3 kwietnia, a ja jestem w kropce, nie wiem co robić. Ktoś miał coś takiego?

Cześć sylwia9118!
Wydaje mi się że raczej nie tabletki na niestrawność bo te mogą zwiększać wydzielanie kwasów żołądkowych, które mogą być przyczyną buli żołądka.
Raczej większość tecfiderowców bierze coś na ograniczenie wydzielania tych kwasów! M.in. ja!
 Przejrzyj wątek a znajdziesz jakąś radę Uśmiech !
Pozdrawiam!
P.s.
Hercule Pozdrawiam i Do Przodu!
(17-03-2017, 18:28)Yazon napisał(a): [ -> ]
(17-03-2017, 12:31)sylwia9118 napisał(a): [ -> ]Hercule - to powodzenia dla narzeczonego, oby nie miał żadnych skutków, daj znać jak będzie się czuł po zwiększeniu dawki Uśmiech

Ja zaczęłam drugi tydzień większej dawki, do tej pory tylko po pierwszej, tej mniejszej, miałam nieprzyjemne objawy,potem nie działo się nic złego, aż jakieś 3 dni temu pojawił się pewien problem - po każdym posiłku mam ból żołądka, zaczyna się już właściwie jak tylko przełknę i tak uciska od mostka, to strasznie nieprzyjemne. W związku z tym biorę tabletki na niestrawność, ale na dłuższą metę przyjmować ich nie chcę, zastanawiam się, czy to może być zapalenie żołądka, lub coś w tym stylu. Wizyta u lekarza 3 kwietnia, a ja jestem w kropce, nie wiem co robić. Ktoś miał coś takiego?

Cześć sylwia9118!
Wydaje mi się że raczej nie tabletki na niestrawność bo te mogą zwiększać wydzielanie kwasów żołądkowych, które mogą być przyczyną buli żołądka.
Raczej większość tecfiderowców bierze coś na ograniczenie wydzielania tych kwasów! M.in. ja!
 Przejrzyj wątek a znajdziesz jakąś radę Uśmiech !
Pozdrawiam!
P.s.
Hercule Pozdrawiam i Do Przodu!
A co takiego przyjmujesz? Ja biorę ranigast max i działa, wydaje mi się, że ktoś tu pisał, że też to przyjmuje. Sytuacja trwa 3 dni, w poniedziałek pójdę do lekarza rodzinnego, ale boję się, że będę musiała robić gastroskopię (brrr)
Czy od razu gastroskopię? Jak dawali tecfidere to mówili o żołądku i co brać w takich wypadkach.
Z tym, że może nie powinnam się wypowiadać bo na szczęście mam wersję z flashem i do tego od dawna biorę Panzol na refluks i może też pomaga Oczko
Ja biorę Ranigast ale ten na receptę 150mg nie wiem jaki jest ten Max ale chyba ten na receptę przepisywany przez lekarza jest silniejszy?!?!
I ten mi odpowiada! Nie mam sensacji żołądkowych! Uśmiech 
Pozdrawiam!
Yazon taki sam skład mają te Ranigasty, tak samo jest z furaginą Uśmiech z tym że pewnie ten na receptę jest tańszy.
Możliwe, zgadzam się z tym, ja nie wczytywałem się w skład. Biorę to od początku z Tec. i nie mam kłopotów z żołądkiem a przynajmniej nic mi o takowych nie wiadomo!
Nawet powiem że od lat borykałem się z refluksem a teraz jest rzadszy i mniej dokuczliwy!
A co do ceny to jest symboliczna ok. 3-4Pln za 60 tabletek! Mnie wystarcza jedna na czczo ok.0.5 godz. przed jedzeniem.
Pozdrawiam Uśmiech
Ja nic nie brałam z Tecfiderą, bo właściwie niepożądanych objawów nie było, aż do teraz i właśnie dlatego wspomagam się Ranigastem, ale nie chcę stosować tego na dłuższą metę, bo on hamuje wydzielanie kwasu solnego, a to z kolei zaburza trawienie. Martwi mnie po prostu to, że ból pojawia się kiedy zaczynam jeść, dziwne jest też to, że pojawia się kiedy biorę się za II śniadanie, gdy jem rano to jest ok. Tak więc gdy coś zaczyna się dziać biorę tabletkę, bądź dwie, i w sumie do końca dnia jest w porządku. Ulotka mówi o objawach takich jak zapalenie żołądka, czy też jego nieżyt i tego się obawiam właśnie, bo to, że objawy żołądkowe wystąpić mogą rozumiem, ale ból w momencie gdy tylko coś przełknę jest dziwny - stąd moje pytanie, chciałam się Was poradzić zanim wybiorę się do lekarza.