Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jestem w całości już na właśviwym oddziale z nadzieją, że jutro wyjdę do domu.
No i dodam, że np w szpitalu flasz się nie pokazał Oczko już zauważam, że często się nie pokazuje i mniej o nim myślę przez co jest lepiej Oczko
(06-06-2017, 15:55)Anna Zet napisał(a): [ -> ]A moja Tecia leży na stole od 5 dni...Nietknięta...Bojak ze mnie...

Odwagi. Uśmiech Wiesz ile osób dałoby się pokroić za możliwość leczenia Tecfiderą?
Anna Zet - ja po pierwszej dawce leżałam i płakałam, też się bardzo bałam, wolałam wrócić do zastrzyków, które brałam wcześniej - teraz jestem po 3 miesiącach brania Tecfidery i da się do tego przyzwyczaić, nie bój się Uśmiech
Ja też bałam się pierwszej tabletki, teraz wiem, że nie było czego Uśmiech

Na pełnej dawce jestem od miesiąca i coraz częściej miewam flesza, teraz też siedzę cała czerwona. Wcześniej zaczerwienienie pojawiało się raz na jakiś czas a ostatnio prawie codziennie. Teraz dwa dni miałam spokój i a dzisiaj znowu. Co jeść żeby jakoś uniknąć tego? Odpada awokado i masło orzechowe (próbowałam ale powoduje to u mnie odruchy wymiotne). Aspiryny również nie mogę i już nie wiem jak z tym walczyć. Może macie jeszcze na to jakiś sposób? ?
Marta_L chyba trzeba o tym nie myśleć ;-)
Ja zaczęłam w grudniu i teraz jest sporadycznie bo na początku faktycznie było częściej.
A ja czekam na wypis i póki co wiem, że nie mam gruźlicy.
Słoneczko dobrze dla CiebieUśmiech Marta_L poczytaj na forum jest dużo sposobów zapobiegania flashowiUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Witam serdecznie. Jestem po pierwszej dawce Tecfidery. Chciałam dopytać kiedy najlepiej wziąć drugą? Jak długa przerwa między poranną, a wieczorną dawką jest wskazana? Czy 12 godzin to nie za duża przerwa?

Będę wdzięczna za podzielenie się Waszymi doświadczeniami w tej kwestii.
Pozdrawiam.
Witaj LeF ja chyba jestem jedną z nielicznych osób, które nie trzymają tych 12 godz. Po prostu jem rano i wieczorem, bez względu kiedy to jest.
Nie jesteś jedyna. Ja również nie mam ścisłego grafika Oczko nie można życia dostosować tylko do tabletek:-D
(06-06-2017, 15:55)Anna Zet napisał(a): [ -> ]A moja Tecia leży na stole od 5 dni...Nietknięta...Bojak ze mnie...

Czego się boisz? Napisz to może rozwiejemy Twoje wątpliwości

(07-06-2017, 18:08)LeF napisał(a): [ -> ]Witam serdecznie. Jestem po pierwszej dawce Tecfidery. Chciałam dopytać kiedy najlepiej wziąć drugą? Jak długa przerwa między poranną, a wieczorną dawką jest wskazana? Czy 12 godzin to nie za duża przerwa?

Będę wdzięczna za podzielenie się Waszymi doświadczeniami w tej kwestii.
Pozdrawiam.

Na początku bardzo pilnowałem godzin. Po pewnym czasie dochodzi rutyna, łykam przy śniadaniu i kolacji (lub po kolacji jak zapomnę albo chcę skoczyć na piwo). W szpitalu mówili, że najważniejsze to nie pomijać dawek, godzina jest drugorzędna.