Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
ja po pierwszej tabletce tak się czułam jakbym piła szampanaUśmiech takie otumanienie i głupi uśmiech, przeszło razem z flashem, mój organizm za wiele chemii w życiu nie miał, był w szokuUśmiech
U mnie zaczęło się piątego dnia. Może tak reaguje na zmianę z Avonex na Tecfiderę. Oby...

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
Ja ostatnio chodzę jak pijana ale nie wiążę tego z Tecfidera A raczej z aurą na polu
(06-07-2017, 11:00)mufa napisał(a): [ -> ]Ja ostatnio chodzę jak pijana ale nie wiążę tego z Tecfidera A raczej z aurą na polu

Ja jak się zmienia pogoda też tak mam, deszcz przepowiadam ze skutecznością 100%Uśmiech
Ja przez pierwszy tydzień miałam wrażenie otumanienia i braku koncentracji. Najbardziej jednak niepokoiło mnie uczucie gorącego mózgu. Oj jakie miałam wizje co tam się dzieje...
Apropos spirali, nie ma przeciwskazań. Już nawet z implantem zębowym można robić na nowoczesnym aparacie.
Bezwzględnym przeciwskazaniem jest rozrusznik serca.
Anna Zet, ja właśnie tak się czuję. Jadę na wstecznym okrutnie ale nie dam się zatrzymać. Oby szybko przeszło. A co do ciąży. Zna ktoś przypadek ciąży podczas przyjmowania leku? Mi lekarz nie odradzał przy Avonexie. Mił przypadek, gdzie kobiety w trzecim miesiącu ciąży zgłaszał mu ten fakt i dopiero odstawiały zastrzyki.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
(06-07-2017, 23:43)mpmarzena napisał(a): [ -> ]Anna Zet, ja właśnie tak się czuję. Jadę na wstecznym okrutnie ale nie dam się zatrzymać. Oby szybko przeszło. A co do ciąży.  Zna ktoś przypadek ciąży podczas przyjmowania leku? Mi lekarz nie odradzał przy Avonexie. Mił przypadek, gdzie kobiety w trzecim miesiącu ciąży zgłaszał mu ten fakt i dopiero odstawiały zastrzyki.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Mój lekarz mówił, że w niektórych krajach z powodzeniem stosuje się Copaxone przez cały czas trwania ciąży i twierdzi, że nic takiego się nie stanie jeżeli kobieta zajdzie w ciążę w trakcie przyjmowania tego leku, z resztą ma on najwyższy profil bezpieczeństwa. Co do Avonexu nie wiem. Ostatnio czytałam jakąś metaanalizę o wpływie różnych leków na ciążę właśnie, ryzyko powikłań itd, to opracowanie powinno dać Ci jakąś odpowiedź. 

https://neuroedu.pl/index.php/content/download/10043/155605/file/Leki%20immunomodulacyjne%20a%20ci%C4%85%C5%BCa%20w%20stwardnieniu%20rozsianym.pdf 

(06-07-2017, 13:23)Anna Zet napisał(a): [ -> ]Oj jakie miałam wizje co tam się dzieje...

No to ja mam właśnie takie sny  Duży uśmiech
Czyste szaleństwo Duży uśmiech
Cześć Dziewczyny Uśmiech
Mi lekarka powiedziała, że jak będę chciała zajść w ciążę, to zaczniemy się martwić. Ogólnie przed wyborem leku podkreśliła, że z zastrzykami będzie łatwiej, bo już tysiące "pointerferonowych" i "po-oktanowych" dzieci chodzi po świecie, a tabletki to nowinka, więc lekarze nie wiedzą, jak z tym działać. Teoretycznie według ulotki powinno się leki odstawić 3 miesiące przed rozpoczęciem starań.
Kiedyś jak miałam alarm i mi się okres spóźniał tydzień, to przeszperałam pół internetu w kwestii takich informacji i trafiłam na forum (po angielsku), gdzie dziewczyny dzieliły się historiami , że właśnie zaszły w trakcie brania Tec, niektóre odstawiały od razu po stosunku, kiedy miały podejrzenie, że się coś mogło zadziać, niektóre się orientowały późno późno, w jakimś 8 tyg ciąży, żadna nie zgłaszała potem żadnych problemów, nawet kilka słodkich zdjęć "potecfiderowych" dzieci się pojawiło. No ale wiadomo, to nie są żadne badania, tylko forum.
Ile czasu musi mniej więcej upłynąć żeby lek zaczął działać? Jestem lekko ponad dwa miesiące na pełnej dawce ale nie widzę jeszcze zbytnio różnicy.
Lek tylko zapobiega kolejnym rzutom. Nie spodziewałabym się innych działań...
Badania pokazują też że często w ciągu pierwszego roku kuracji następuje pznw
Najwieksze ryzyko u kobiet ok.40 r.z.
No to się łapię...
Dwa już miałam...