Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ja w specyfikacji leku wyczytałam że minimalna przerwa to 6 godz. Raz tak zjadłam i skutki uboczne były więc jem zazwyczaj o 4-5 rano i potem ok.20. Mi tak służy
Ja jem koło 6 rano i 18- tej tak mi wypada z kolacją i śniadaniem , w weekendy wiadomo są opóźnieniaUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja staram się brać co 12 godzin i u mnie to wypada ok 11 i koło 23 tuż przed spaniem.

BTW, nie zauważyłyście może pogorszenia cery na tecfiderze? Zawsze miałam problemy z trądzikiem, ale teraz jeszcze mi się nasiliły i zastanawiam się czy to może zbieg okoliczności, czy ki czort...
U mnie bez zmian, cera w porządku, problemy miałam po sterydach a po lekach które dostałam przy operacji była masakra, ale tec nic mi nie robi z czego się cieszęUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(27-01-2018, 19:33)hela napisał(a): [ -> ]U mnie bez zmian, cera w porządku, problemy miałam po sterydach a po lekach które dostałam przy operacji była masakra, ale tec nic mi nie robi z czego się cieszęUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Po sterydach... nawet nic nie mów. Chyba nawet sama diagnoza SM tak mnie nie zdewastowała psychicznie jak wygląd mojej twarzy (i pleców, i dekoltu) przez dobry tydzień od wyjścia ze szpitala. MASAKRA to jest delikatnie powiedziane.
:-D oj tak. Po sterydach nie tylko wysyp to jeszcze buzia jak chomik. Natomiast jeśli chodzi o Tecfiderę to nie widzę u siebie związku z trądzikiem. Też miewam (a mówili, że przejdzie po okresie dojrzewania ;-), może jestem wiecznie młoda ) ale nic nie zmieniło się w tej kwestii od rozpoczęcia leczenia.
U mnie trądzik się nasilil. Dostałam leki przeciwalergiczne i na chwilę pomogły jednak nie da się jeść non stop
(28-01-2018, 20:34)mufa napisał(a): [ -> ]U mnie trądzik się nasilil. Dostałam leki przeciwalergiczne i na chwilę pomogły jednak nie da się jeść non stop

O widzisz... czyli jednak sobie tego nie wymyśliłam :/  Ale to ciekawe, że akurat przeciwalergiczne. Zastanawiam się jakby to miało działać? A kto Ci przepisał? Neurolog? Lekarz rodzinny? Dermatolog?
Hej.
Ja biorę Tecfiderę od 2 miesięcy i od miesiąca mam mega problemy z cerą. Dodam, że nigdy wcześniej nie miałam takiego problemu, nawet podczas okresu dojrzewania.
Wcześniej tego nie powiązałam z lekami, ale odkąd biorę Tecfiderę to miewam okresy, kiedy moja skóra jest okropnie sucha miejscami i nic nie pomaga  Niezdecydowany