Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ja biorę tec podobnie, od lipca, może te przeziębienia to efekt nie doleczonego zapalenia płuc? Jaki masz poziom limfocytów?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(04-02-2018, 12:16)hela napisał(a): [ -> ]Ja biorę tec podobnie, od lipca, może te przeziębienia to efekt nie doleczonego zapalenia płuc?  Jaki masz poziom limfocytów?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przy ostatnim badaniu o ile dobrze pamiętam miałam 1,2 albo 1,1 coś takiego . Myślę że zapalenie płuc było doleczone do końca , nigdy tak nie chorowałam . Narazie biorę dużo witamin i póki co dwa tyg mam spokój , tylko to gardło ...
Hela u mnie limfocyty 0.7 lub 700 jak kto woli a zdrówko póki co ok.
Mufa ja mam teraz dolną granicę normy i też się trzymamUśmiech

Anna to pewnie antybiotyki tak podziałały, ja też nigdy nie chorowałam, tylko w zeszłym roku w grudniu paskudna infekcja a potem rzut, w grudniu wzięłam pierwszy antybiotyk od jakiś 15- tu lat, ale już nie było wyjścia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(04-02-2018, 13:02)Anna 888 napisał(a): [ -> ]
(04-02-2018, 12:16)hela napisał(a): [ -> ]Ja biorę tec podobnie, od lipca, może te przeziębienia to efekt nie doleczonego zapalenia płuc?  Jaki masz poziom limfocytów?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przy ostatnim badaniu o ile dobrze pamiętam miałam 1,2 albo 1,1 coś takiego . Myślę że zapalenie płuc było doleczone do końca , nigdy tak nie chorowałam . Narazie biorę dużo witamin i póki co dwa tyg mam spokój , tylko to gardło ...

Mnie lekarz polecił olejek z oregano, brałam. Wyrównałam tez poziom witaminy D i odpukać na razie nic mnie nie łapie.
U mnie włosy ok, przeziebienie krótkie 3dni tylko raz jesienią. Ja biorę bardzo dużo witaminy D. Tzn dużo, więcej niż zalecane 2tys jednostek dziennie. Przed suplementacją miałam grubo poniżej normy. Może to śmieszne, ale nie wiem czemu czasem wierzę w tę witaminę bardziej niż w leki na SM :-) Już 17mcy bez rzutów i tyle czasu też biorę wit D...
(04-02-2018, 15:25)hela napisał(a): [ -> ]Mufa ja mam teraz dolną granicę normy i też się trzymamUśmiech

Anna to pewnie antybiotyki tak podziałały, ja też nigdy nie chorowałam, tylko w zeszłym roku w grudniu paskudna infekcja a potem rzut, w grudniu wzięłam pierwszy antybiotyk od jakiś 15- tu lat, ale już nie było wyjścia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Też tak podejrzewam że to możliwe bo brałam bardzo silny antybiotyk przez2 tyg ... A to wyjaławia organizm . Ale zapalenie płuc to nie zwykle przeziębienie ,to już poważna choroba , myślę że tecfidera się przyczyniła do niego .
Witajcie,
Dlaczego doktorka na dzisiejszej wizycie powiedziała mi, ze przy nie powodzeniu leczeniem tec nie będzie można przejść na Lemtrade? Czy jest jakaś hierchia wyboru leku? Wypowiedzcie się .

Czy ktoś z Was zna osobę , która stosuje tec a ma nie więcej niż np 16 lat.
Agula niestety nie wiem czemu takie info od lekarki, ale nie ma co zakładać że Tecfidera nie zadziała, to dobry lek.
Lemtrada jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Ale przecież są jeszcze inne możliwości. Np interferon. Tec jest lepsza opcja ale w razie czego przecież warto spróbować wszystkiego...