Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
z tego co wiem to lekarz dobiera lek najlepszy dla pacjenta, nie dostajemy wyboru, obecnie wszyscy jak jest taka możliwość w ośrodku, dostają tec, nie wszystkie placówki prowadzą wszystkie leki
Tam gdzie ja się leczę jest dostępna tec ale jednak zaczynają od interferonu lub copaxonu. A w razie czego mogą na tec zmienić.
(15-02-2018, 14:58)klaudia26 napisał(a): [ -> ]Tam gdzie ja się leczę jest dostępna tec ale jednak zaczynają od interferonu lub copaxonu. A w razie czego mogą na tec zmienić.

U mnie w Starachowicach tak samo. Nie ukrywam, że ja chętnie bym zamieniła Betaferon na Tecfiderę. Prosta przyczyna. Komfort. Ja mam dość iniekcji. Dość wielkich bordowych, długo utzrymujących się plam. Lekarz mówi, że nie mam aż tak dokuczliwych skutków ubocznych żeby zmienić. Minęło pół roku od diagnozy i rozpoczęcia leczenia, czekać mam do rezonansu kontrolnego. Szkoda, że nie miałam wyboru sposobu leczenia
Wtam wszystkich. Bardzo proszę o pomoc ww uzyskaniu informacji.neurologa mam dopiero za 2 miesiace.  Mesiac temu rozpoczęłam program leczenia stwardnienia lekiem tecfidera. Przeglądając fora w necie uświadomiłam sobie z mężem ze lakarka nawet mnie nie zapytała o moje plany powiększenia rodziny.dała ankietę powiedziała o lęku conieco....i ze program jest na 5 lat. Ale ja mam 37lat chcę mieć dziecko i co mam czekać do 42 roku..? A co jeśli np. Za miesiąc żadne w ciążę.....przy tym leku.czy ktoś z Was łzaszła w ciążę łącząc się tecfiera? Przepraszam za pisze tak .....ogolnikowo i nieddokladnie .. z góry dziękuję za pomoc
Mamy na forum jedna dziewczynę która zaszła i teraz już 8 mies jej leci. Oczywiście leczenie trzeba przerwać
A czy mogę zapytać kto to.co z dzieckiem czy wszystko dobrze...dziekuje
Anathema niestety już się nie udziela na forum Smutny z tego co mi ostatnio pisała to z dzieckiem ok. Coś wspominała o serduszku że tam coś jest ale to zupełnie nie przez SM czy leki a tak po prostu się nieraz zdarza
Anathema, cześć :-) Ja zamierzam wkrótce postarać się o dziecko, czekam tylko na rezonans na początku marca. Leków w ciąży się nie bierze, program jest zawieszony. Wrócisz do leków po porodzie no ale piersią karmić nie można. Ja osobiście nie bede odstawiac leków przed zajsciem. A Ty jeśli masz obawy to możesz pogadać z lekarzem o zmianie leku na zastrzyki Copaxone. Potwierdzono, że jest bezpieczny w tej kwestii. Mi tabsy służą, nie oddam ich za nic :-) Poszperałam tu i tam w internecie i podjelismy z mezem decyzje, że nie odstawiam przed zajściem. Będę tylko robić wczesnie badania z krwi, żeby ciąże wykryć jak najszybciej i wtedy rzecz jasna odstawić lek.
Pozdro
Hej, a czy przy tec wyniki tsh macie w normie czy raczej o to nie ma co się martwić?
Moje są w normie agula