Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Chyba SM...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witajcie
Właśnie odebrałem wynik rezonansu. Mam 46 lat. Ten rok to dla mnie jakaś masakra. Miesiąc temu stwierdzono u mnie cukrzycę typu 2 a teraz to... Zacząłem mieć parastezje nóg, łydek i twarzy oraz fascykulacje to postanowiłem zrobić rezonans.
Dzwoniłem do neurologa, wizytę mam za tydzień. Przeczytałem mu pierwsze zdanie opisu rezonansu a on spytał o wiek i mówi że może to coś naczyniowego... Wybaczcie za chaos w moim opisie ale jestem w szoku po przeczytaniu opisu... Oto on-

"Ogniska przewlekłej demielinizacji w istocie białej głównie okołokomorowej mózu ( płaty czołowe) śr.do 10mm.
Układ komorowy bez ucisku ( komora III szer. do 8mm)
Struktury podnamiotowe i piramidy k.skroniowych bez uchwytnych patologii.
Drobne pogrubienia bł.śluzowej zatok szczękowych i kom.sitowych. Torbiel retencyjna prawej zatoki szczękowej (22mm)
Na granicy pola badania cechy duskopatii szyjnej."

Pewnie stwardnienie rozsiane. Co myślicie? Żadnych objawów neurologicznych oprócz parastezji i fascykulacji nie mam...

Pozdrawiam serdecznie
Ogniska demielinizacji występują też w innych chorobach, nie muszą oznaczać SM. Skontaktuj się z neurologiem i zapytaj o to.
A co zlecił neurolog ? Jakie badanie dokładnie ?
(20-08-2020, 21:37)2005ang napisał(a): [ -> ]A co zlecił neurolog ? Jakie badanie dokładnie ?
 
W środę mam neurologa. Ale co on poradzi...
A więc od 7 września ide do szpitala na kompleksowe badania...
(22-08-2020, 16:52)trop napisał(a): [ -> ]
(20-08-2020, 21:37)2005ang napisał(a): [ -> ]A co zlecił neurolog ? Jakie badanie dokładnie ?
 
W środę mam neurologa. Ale co on poradzi...
Zacznie Cię leczyć.
Zacznie Cię leczyć ? Chyba raczej truć . Polecam książkę "Mit chorób nieuleczalnych" jeśli naprawdę chce się wyjść na prostą i być zdrowym . Zmienić sposób żywienia przedewszystkim bo truja nas markety z każdej strony a farmacja z drugiej tymi "cud" lekami
(03-09-2020, 16:35)trop napisał(a): [ -> ]A więc od 7 września ide do szpitala na kompleksowe badania...

Trzymam kciuki!
Witajcie.
Leżę drugi dzień w szpitalu. Pobierali mi dwa razy krew, mocz i wymaz na ten przeklęty Covid. Dopóki nie będzie wyników nie wezmą mnie na badania. Może jutro już będzie i się zacznie. Był jeszcze lekarz i zbadał odruchy neurologiczne. Mówi że jest ok. Na razie leżę sam w sali i oglądam tv na monety.
Witajcie.
Ja po wczorajszym rezonansie z kontrastem.
Był właśnie lekarz i kategorycznie stwierdził że stwardnienie rozsiane wykluczone.
Miałem też badanie emg i dretwienie te spowodowane są cyt "łagodną polineuropatią"
Muszę pilnować cukrów i będzie ok.
Szczegóły zapewne będą na jutrzejszej rannej wizycie i wypisie. Kamień z serca. Drugie życie normalnie. Tym bardziej że dwa dni temu podpisywałem dokument które pierwsze zdanie było-"Pacjent z podejrzeniem stwardnienie rozsianego.." Tyle zapamiętałem bo od razu szok...
Stron: 1 2