Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Czy bez zmian w mri mimo objawów mozna mieć sm?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam. W 2015 r. Zaczely się moje problemy.  Zaczęło się od fascykulacji mięśni w całym ciele, uczucia kłucia szpilką w palcach, uczucie jakby przepływającego pradu w nogach, słabsza prawa strona ciała,nerwobóle w oczach, obraz jakby zbliżony, uczucie odrealnienia. Uciskowe bóle głowy. Przy zgięciu karku miałam uczucie wibracji w stopie (ponoć nie jest to objaw Lhermitta) palpitacje serca, szumy uszne, uczucie palenia w rękach i głowie, ból karku.Do tego tachykardia. Wszystko zawsze zaczyna się na Jesień wrzesień - sierpień i trwa do wiosny w lecie tego nie mam.  Pomaga mi przyjmowanie dużej ilości magnezu i d3.  W 2017 r robiłam mri mózgowia z kontrastem i tk wyszły czyste to samo mri bez kontrastu odcinka szyjnego kręgosłupa, jakieś lekkie rotacje , eeg w granicach normy liczne artefakty bo przerwałam, emg 2 mięśnie wszystko w normie, przepływy wszystko ok. Test borelioza elisa negatywny. Magnez, wapn, potas, parathormon, tsh itp  w normie.  Lekarz wykluczył sm i stwierdził łagodne fascykulacje.  Co polecacie sprawdzić, ponowić mri?  Problem znowu wrócił, urodziłam 2 mce temu dziecko, mam po co żyć..

Edit: doszedł kolejny objaw, przeszkadzają mi wysokie dźwięki... Smutny
Nikt mo noe odpowie?
Ja chyba bym zaczął od dokladnego sprawdzenia kręgosłupa skoro rezonans czystyty. A nastepnie albo w sumie na poczatku jakis lepszy test na bolerioze. Bo test elisa jest słaby moze pokazac ale moze nie pokazac.
Ja mam podobnie jak ty, objawy zaczynają się na jesień, a na wiosnę ustępują. Co prawda nie mam aż tylu objawów, u mnie występuje bol miesni nog, ogólne zmęczenie, czasami mam wrażenie delikatnych problemów z równowaga, kłopoty z pamięcią. Dodatkowo u mnie wyszły jakieś zmiany w głowie, ale nie wskazują na sm. Nie miałam robione go rezonansu odcinka szyjnego, ty miałaś wiec sądzę że u ciebie to na pewno nie sm. Poza tym miałam też wszystkie badania jak ty, u mnie również nic nie wykazaly. Zgadzam się z przed mówca, zrób test western blot. Dodatkowo możesz zrobić również próbę tezyczkowa, z niej najszybciej wyjdą niedobory pierwiastków. Badania z krwii magnezu, potasu są nie miarodajne. Poza tym wykonaj jeszcze badanie witaminy b12, ja miałam dolegliwości i okazało się ze mam duży niedobor.
Czyli po 2 lub nawet 3 bo dokładnie nie pamiętam zmiany by były na rezonansie?

Latach chodzi o 2,3 lata
Czy ktoś z obecnych z dużą wiedzą może mi pomóc? I odpowiedzieć na powyższe pytanie?
Nie jesteśmy lekarzami, ale zasadniczo zmiany w rezonansie są konieczne do postawienia diagnozy SM, jeśli ich nie masz to musisz diagnozować się dalej, niekoniecznie neurologicznie.
(19-11-2020, 10:31)Patrahime napisał(a): [ -> ]palpitacje serca. Do tego tachykardia.
Patrahime, sprawdź tarczycę. Ona robi straszne spustoszenie w organizmie. U mnie właśnie było kołatanie serca, bezsenność, zmęczenie, koszmarna nerwowość, schudnięcie. Trzymaj się Serce
(20-11-2020, 21:38)yasmina napisał(a): [ -> ]
(19-11-2020, 10:31)Patrahime napisał(a): [ -> ]palpitacje serca. Do tego tachykardia.
Patrahime, sprawdź tarczycę. Ona robi straszne spustoszenie w organizmie. U mnie właśnie było kołatanie serca, bezsenność, zmęczenie, koszmarna nerwowość, schudnięcie. Trzymaj się Serce
Ft3, ft4, parathormon, tsh są ok Smutny
Ponawiam pytanie. Czy po 2,3 latach od pierwszych objawów mri by coś pokazało?
Stron: 1 2