Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Cześć
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć, Duży uśmiech Duży uśmiech
Mam na imię Daria 
Mam 30 lat

Historia zaczęła się w 2019r kiedy byłam w 16tyg ciąży.
Przez tydzień bolała mnie głowa, później doszły coraz słabsze widzenie prawego oka oraz jego ból.

Trafiłam najpierw do internisty, później na IP, gdzie traktowano mnie jak zło konieczne ze względu na ciążę.

Zrobiono najpierw punkcję aby sprawdzić czy nie mam krwiaka, płyn był ok tylko podwyższony wskaźnik Linka.

Później zrobiono rezonans bez kontrastu i wypisano do domu z podejrzeniem SM ze względu na liczne zmiany demielinizacyjne oraz dalsza diagnostyka po rozwiązaniu.

Po ciąży powtórzony rezonans z kontrastem bez zmian z poprzednim i brak diagnozy.

Po pół roku kolejny rezonans i kolejne 3 nowe zmiany w mózgu oraz debata czy mnie zdiagnozować i leczyć czy nie, ponieważ brak "objawów".

Jednak udało się i od 2 tygodni jestem na tecfiderze.

Jeszcze bardzo chciałabym podziękować tutaj osobom które pomogły z moimi początkami z lekiem. Gdyby nie rady które tutaj otrzymałam odstawilabym lek na pewno. A dzięki Wam po tygodniu już jest lepiej. Nie boli mnie żołądek i mogę funkcjonować. Jeszcze raz Dzięki!

Serce Serce Serce
hej Daria!

welcome to the club

Uśmiech