Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Ćwiczenia umysłowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Mam taki temat z którym nie spotykam się częstoa mianowicie ćwiczenia umysłowe (chodzi mi o naukę nowych rzeczy, oglądanie/czytanie naukowych treści, aktywności wymagające bardziej aktywnego myślenia). Jak się zaopatrujecie na tą kwestie, ćwiczycie umysł tak jak mięśnie, jakieś rezultaty przemyślenia?
Ja powinienem, bo właśnie problemy z pamięcią i koncentracją najbardziej mi dokuczają. Mamnawet programy do cwiczeń na kompie (pani psycholog z poradni mi polieciła), ale jakoś straciłem do nich zapał. Muszę się przemódz i do nich wrócić. Oprocz tego sudoku, czy czytanie.
Podobno wskazane jest też spotykanie i rozmowy z ludzmi, choć to akurat nie dla mnie.
Dużo czytam wyobrażając sobie te treści bardzo szczegółowo. Jednak czy to ćwiczy pamięć to nie wiem. A powinienem chyba jakoś ćwiczyć, bo muszę prowadzić kalendarz i notatki, by mi nie umknęły różne sprawy.
Dzięki za odzew, a tutaj na grupie są organizowane jakieś spotkania? Też widze, że mam problemy z pamięcią a zaczeły się już trochę przed diagnozą, teraz mam wolne i nie chce tej głowy rozleniwić
Czytam, czytam i jeszcze raz czytam. Do tego nauka z piątoklasistką też ćwiczy myślenie i pamięć. Choć czasami mnie przeraża, że nie pamiętam czegoś i moja 80 letnia mama mi przypomina.
Zwłaszcza matematyka  Duży uśmiech Ale za diabła nie jestem w stanie przypomnieć sobie pisemnego odejmowania czy mnożenia. Nie da się i już. Ja teraz chodze do 8 klasy jakby co.
(01-11-2022, 21:49)Akinom napisał(a): [ -> ]Zwłaszcza matematyka  Duży uśmiech Ale za diabła nie jestem w stanie przypomnieć sobie pisemnego odejmowania czy mnożenia. Nie da się i już. Ja teraz chodze do 8 klasy jakby co.

Jak coś to udzielę korepetycji. Zacięlam się ostatnio na dzieleniu pisemnym ale jeden filmik na Youtube i opanowane  Oczko
Polecam Tomasza Gwiazdę. Gość super tłumaczy i wszystko pokazuje. Ale pisemne wszystko mi się zacięło.
(02-11-2022, 18:18)Akinom napisał(a): [ -> ]Polecam Tomasza Gwiazdę. Gość super tłumaczy i wszystko pokazuje. Ale pisemne wszystko mi się zacięło.

Ja też ostatnio muszę powtarzać. Prawa de Morgana.
Ale nauka na 2 poziomach, w moim przypadku 7 klasa i szkoła średnia (a z tego to już nie za wiele pamiętam  Smutny, dobrze że chociaz przypomniałam sobie wzory skróconego mnożenia).
(07-11-2022, 15:19)e-smka napisał(a): [ -> ]Współczuję Wam, mnie się czasem śni że wróciłam do szkoły i to jest raczej koszmar, chociaż dobrze wspominam lata szkolne, to za chiny nie chciałoby mi się teraz wrócić do uczenia się...

Haha myślałam, że tylko ja mam takie sny. Ja się w snach cofam się do liceum albo na studia i zawsze okazuje się, że jest koniec roku a ja nie chodziłam na zajęcia i nic nie umiem i teraz muszę wszystko nadrobić w jeden dzień.
Stron: 1 2 3