Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Objaw lhermitte'a jak to wygląda?
#21
(30-11-2020, 11:05)Patrahime napisał(a):  I jak Ci się to objawia? Ti ci ja opisalam to raczej nie to?

Bedzie troche dlugi ooisOczko
W maju przy schylaniu glowy zaczelam odczuwac lekkie mrowki na gornej przedniej stronie ud. Taka pierdołka, nie bylo to ani mocne, ani jakies nieprzyjemne. Czasami to odczuwałam, czasami nie. Potem pod koniec sierpnia chodzilam po gorach i chyba sie przetrenowalam. Podczas wyjazdu bylam tez 2 razy w aquaparku i tam zauwazylam ze b.silny strumien kierowany na kark lub plecy powodowal wzmocnienie tego odczucia. Od tej pory te odczucia staly sie mocniejsze. Potem jeszcze chyba przez to łażenie po górach pojawił się problem z nogami.  Byłam 6 dni na solumedrolu, nogi doszly do normy, mrowki w nogach tez minelyUśmiech
Pojawily sie za to drerwienia rak pezy zginaniu glowy (nie zawsze). W szpitalu mialam MRI odcinka piersiowego. Oprocz aktywnej zmiany demielinizacyjnej wyszly mi naczyniaki na rdzeniu. Nie wiem w sumie czy to one powoduja te dretwienia w rekach, czy sm.
Odpowiedz
#22
A czy można mieć zmiany tylko w rdzeniu a w głowie nie?
Odpowiedz
#23
(02-12-2020, 07:15)Patrahime napisał(a): A czy można mieć zmiany tylko w rdzeniu a w głowie nie?

Niestety nie wiem, nie znam się.
Kojarzę, że w którymś z poprzednich postów pisałaś, że w poniedziałek masz MRI. Gdy będziesz miała wynik to pewnie będziesz chciała spotkać się neurologiem. Najlepiej zadaj powyższe pytanie właśnie jemu. Myślę, że on udzieli fachowej odpowiedzi.
Odpowiedz
#24
Techniczka wstępnie mówiła ze nic tam nie widzi.. 2 lata temu mialam mri odcinka szyjnego. Nie robiłam piersiowego... Czy id piersiowego mogą być moje objawy?
Odpowiedz
#25
(02-12-2020, 14:43)Patrahime napisał(a): Techniczka wstępnie mówiła ze nic tam nie widzi.. 2 lata temu mialam mri odcinka szyjnego. Nie robiłam piersiowego... Czy id piersiowego mogą być moje objawy?

Niestety n
ie moge Ci odpowiedzieć na to pytanie, bo się na tym nie znam. Nie wiem czy objawy jakie masz wywołane mogą być ewentualnymi zmianami w odcinku piersiowym.
Może zapytaj na jakimś forum lekarskim? Niestety nie znam takowego, bo nie korzystałam. Ale moze ktoś coś podpowie..
Odpowiedz
#26
Czy ktoś mi odpowie? Czy to może zacząć się od piersiowego?
Odpowiedz
#27
Nie ma reguły skąd się zacznie, u mnie były zmiany w głowie. Ponad to techniczka nie powinna wypowiadać się na temat wyniku badania. Patrahime, wyluzuj. Zrób badania, skonsultuj z lekarzem, będziesz wszystko wiedzieć, my nie odpowiemy Ci jednoznacznie na Twoje pytania.
Odpowiedz
#28
Jestem załamana.. Choruje średnio co roku... Patrzę na mojego 2 miesięcznego syna i płaczę, boję się że nie będę dla niego matka, chce być podpora jak moja mama dla mnie, wszystko inne przestało się liczyć. Bardzo się boję. Mój tato się na mnie wścieka ze “zabijam się “ internetem, wysyla mnie na morfologię z której nic nie wyjdzie.
Odpowiedz
#29
Hej tato ma rację. Według internetu większość powinna już jeździć na wózku z pełną niepełnosprawnością a część już powinna umrzeć. No sorry, ale taki jest internet. Dziewczyno masz syna, masz rodzinę zacznij żyć dla nich a nie szukasz czegoś w necie. A skąd wiesz ze nic nie wyjdzie z krwi?

Też kiedyś miałam takie mówienie, nie wiem co to było do tej pory. Pamiętam że momentami siedziałam i specjalnie schylam głowę żeby "to poczuć" Oczko
Odpowiedz
#30
Patrahime, masz rodzinę, która Cię wspiera i Ojca, który ma absolutną rację, a przede wszystkim maleństwo, które potrzebuje Twojej miłości i uśmiechu - nie szukaj diagnozy w necie tylko u lekarza. I tak jak napisała Bubka - większość z nas powinna wg netu siedzieć na wózku, a ja np. od 5.5 roku jestem bez leczenia i żyję. Trzymaj się kochana Serce
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości