Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
SPASTYKA - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Objawy - SM (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-19.html)
+--- Dział: Inne objawy (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-47.html)
+--- Wątek: SPASTYKA (/thread-193.html)

Strony: 1 2


SPASTYKA - Ewcia - 03-06-2016

Od początku roku męczy mnie silna spastyka nóg. Szczególnie w nocy, nogi same się prostują gdy tylko chcę zmienić pozycje, a gdy rano chcę wstać to muszę chwile się porozciągać. Ogólnie mnie to męczy jestem przez to wiecznie nie wyspana. Biorę na noc Tizanor ale nie widzę poprawy, a nawet myślę, że jestem coraz słabsza. Czy ktoś ma podobne objawy i jak sobie z nimi radzicie?


RE: SPASTYKA - Ewelina - 05-11-2016

Mam ten sam problem. U mnie oprócz ciągłych wyprostów nóg przy zmianie pozycji podczas snu dochodzą jeszcze wyprosty w dzień po dłuższym siedzeniu i wstaniu ;( Oczywiście większość nocnych wyprostów powoduje bolesne skurcze i tak w kółko. Zgłaszałam to wielokrotnie lekarzowi ale jakoś bez echa......na zasadzie " może baclofen?" Kiedyś padło nawet hasło "tężyczka?"  ale tylko padło. Na nikim nie robiło to specjalnie wrażenia;( Dziś zaczynam brać w końcu Tizanor zobaczymy czy coś pomoże. Ewa, a jak u Ciebie? minęło jakoś?


RE: SPASTYKA - Ewcia - 02-12-2016

I jak tam Ewelinko bo mi Tizanor nie pomaga, kazali go brac na dzien a w nocy Sirdalud MR ale ta ich zmiana nie przynosi zadnych efektow. Jestem coraz bardziej sztywna chodze jak robot. Szczegolnie rano, bo wieczorem jest jakos lepiej, a skurcze nocne jak byly tak sa. A chodzisz na jakas rehabilitacje?

A jesli chodzi o Baclofen to moj neurolog mi odradzil, bo jak to stwierdzil po nim zaczne robic pod siebie :-(


RE: SPASTYKA - Anna 888 - 04-07-2017

Witam , chciałam odnowić post . od około miesiąca dzieje mi sie coś z nogami , poczatkowo było to pieczenie nóg i troszkę osłabione czucie , ze wzgledu na to iż zaczęłam leczenie tecfiderom lekarka odradziła mi sterydy ze względu na problemy z żołądkiem do szpitala miałam sie zgłosić gdyby działo sie coś grubszego... Aktualnie bolą mnie nogi od około tygodnia tak jakby mięsnie , ogólnie dziwne uczucie ,sporty sobie ostatnio odpuscilam wiec to nie mogą byc zakwasy i tak się zastanawiam czy to spastyczność ???


SPASTYKA - hela - 04-07-2017

Spastyka to takie sztywnienie mięśni, u mnie bierze sie z bezruchu głównie, ale nie boli, ze jestem meteopatą to przy zmianach pogody odczuwam to bardziej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: SPASTYKA - Anna 888 - 05-07-2017

(04-07-2017, 17:15)hela napisał(a): Spastyka to takie sztywnienie mięśni, u mnie bierze sie z bezruchu głównie, ale nie boli, ze jestem meteopatą to przy zmianach pogody odczuwam to bardziej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A czy to utrudnia w jakiś sposób chodzenie ???


SPASTYKA - hela - 05-07-2017

Zanim sie rozciągnę i rozruszać to trochę jak robocop, ale nie zawsze tak samo i z reguły zaraz przechodzi, ale to u mnie, kto inny moze mieć inaczej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: SPASTYKA - Anna 888 - 05-07-2017

Ja mam czasem np tak ze jak wstaje to musze tak jagby rozciagnac te nogi najpierw ale zawsze mam to jeżeli mam jakies osłabienie np inaczej czuje itp .....


SPASTYKA - hela - 05-07-2017

Anna ja tez mam po wstaniu najbardziej z biegiem dnia jest z reguły coraz lepiej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: SPASTYKA - dorcia09 - 05-07-2017

Spastyka to mój codzienny problem, raczej nocnu i poranny, bo za dnia jest trochę lepiej. Mój sposób to codzienne ciepłe kąpiele w soli iwonickiej (u mnie nogi) i w razie większych problemów lek Sirdalul 1 tab. na noc. Działa !!! Polecam !!!1