Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Zmęczenie w Sm - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Objawy - SM (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-19.html)
+--- Dział: SM i zmęczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-24.html)
+--- Wątek: Zmęczenie w Sm (/thread-21.html)

Strony: 1 2 3 4


RE: Zmęczenie w Sm - Benita - 17-07-2023

Leki działanie po 6 miesiącach... zgodnie z informacją. U każdego różnie, niczym się nie stresuj ale przyjmij do wiadomości że niektóre objawy będą ci towarzyszyć, raz znikną, raz będą i znów ich nie będzie albo będą cały czas. Nic się nie martw, przywykniesz do niektórych objawów i zawsze można się wspomóc ćwiczeniami.


RE: Zmęczenie w Sm - Agula123 - 17-07-2023

(17-07-2023, 17:29)Benita napisał(a): Leki działanie po 6 miesiącach... zgodnie z informacją. U każdego różnie, niczym się nie stresuj ale przyjmij do wiadomości że niektóre objawy będą ci towarzyszyć, raz znikną, raz będą i znów ich nie będzie albo będą cały czas. Nic się nie martw, przywykniesz do niektórych objawów i zawsze można się wspomóc ćwiczeniami.

Jakimi ćwiczeniami? Zdradzisz mi sekret  Duży uśmiech


RE: Zmęczenie w Sm - yasmina - 17-07-2023

(17-07-2023, 19:29)Agula123 napisał(a):
(17-07-2023, 17:29)Benita napisał(a): Leki działanie po 6 miesiącach... zgodnie z informacją. U każdego różnie, niczym się nie stresuj ale przyjmij do wiadomości że niektóre objawy będą ci towarzyszyć, raz znikną, raz będą i znów ich nie będzie albo będą cały czas. Nic się nie martw, przywykniesz do niektórych objawów i zawsze można się wspomóc ćwiczeniami.

Jakimi ćwiczeniami? Zdradzisz mi sekret  Duży uśmiech
Mam nadzieję, że Benitka mi wybaczy, że odpowiem, ale jestem akurat w temacie. Też często odczuwam zmęczenie nóg/nie biorę żadnych leków/. Od 2 m-cy chodzę do rehabilitantki, która co 2 tygodnie ćwiczy ze mną na wzmocnienie nóg, a potem sama kontynuuję w domu. To są np. ćwiczenia z piłką do rehabilitacji, z poduszką sensoryczną, opaską na nogi. Dużo jest info w necie, ale polecam zacząć z profesjonalistką,


RE: Zmęczenie w Sm - Agula123 - 17-07-2023

(17-07-2023, 21:36)yasmina napisał(a):
(17-07-2023, 19:29)Agula123 napisał(a):
(17-07-2023, 17:29)Benita napisał(a): Leki działanie po 6 miesiącach... zgodnie z informacją. U każdego różnie, niczym się nie stresuj ale przyjmij do wiadomości że niektóre objawy będą ci towarzyszyć, raz znikną, raz będą i znów ich nie będzie albo będą cały czas. Nic się nie martw, przywykniesz do niektórych objawów i zawsze można się wspomóc ćwiczeniami.

Jakimi ćwiczeniami? Zdradzisz mi sekret  Duży uśmiech
Mam nadzieję, że Benitka mi wybaczy, że odpowiem, ale jestem akurat w temacie. Też często odczuwam zmęczenie nóg/nie biorę żadnych leków/. Od 2 m-cy chodzę do rehabilitantki, która co 2 tygodnie ćwiczy ze mną na wzmocnienie nóg, a potem sama kontynuuję w domu. To są np. ćwiczenia z piłką do rehabilitacji, z poduszką sensoryczną, opaską na nogi. Dużo jest info w necie, ale polecam zacząć z profesjonalistką,

Dziękuję za informację. Pamiętam jak na początku mnie wspierałaś. W tych moich ciężkich chwilach ....dostałam od ciebie parę miłych słów na podbudowę. Dziękuję bardzo


RE: Zmęczenie w Sm - Benita - 18-07-2023

Yasminko oczywiście że nie  Serce wszystko co robić będziesz będzie działać na twoją korzyść, ja tak jak Yasminka chodzę na reha ale wszystkie ćwiczenia wspomagające mięśnie są dobre nawet zwykły ruch. Mój lekarz mówi że przy tej chorobie trzeba ciągle coś robić, im mniej się ruszasz tym gorzej. Powodzenia


RE: Zmęczenie w Sm - yasmina - 18-07-2023

(17-07-2023, 22:49)Agula123 napisał(a): Dziękuję za informację. Pamiętam jak na początku mnie wspierałaś. W tych moich ciężkich chwilach ....dostałam od ciebie parę miłych słów na podbudowę. Dziękuję bardzo
Rzeczywiście, trochę pisałyśmy. Cieszę się, że choć trochę pomogłam. Pozdrawiam Serce


RE: Zmęczenie w Sm - Modliszka - 25-07-2023

Praca pod okiem rehabilitantki, to większa szansa na szybkie efekty. W końcu sami możemy źle dobrać ćwiczenia


RE: Zmęczenie w Sm - yasmina - 25-07-2023

(25-07-2023, 08:35)Modliszka napisał(a): Praca pod okiem rehabilitantki, to większa szansa na szybkie efekty. W końcu sami możemy źle dobrać ćwiczenia

Dokładnie tak jest. U mnie rehab pokazała jak i co ćwiczyć, kupiłam odpowiednie "przyrządziki" i codziennie ćwiczę.


RE: Zmęczenie w Sm - Kasia76 - 03-09-2023

Mam bardzo mało objawów sm , bo od zawsze wszystko i wszyscy uważali, że za dużo siedzę przy biurku, tak średnio 7 dni w tygodniu Uśmiech  
Czy czuje "ranie "nóg, czy kręgosłup.  Nie bardzo wiem, czy jak cos mi jest to sm, lekarz nie bardzo mi tłumaczy, tylko jak co trwa dłużej niż 24 godz to rzut...
Obecnie boli mnie tylko gardlo, ale pierwszego dnia nie miałam na nic siły. Nigdy nie przejmowałam sie przeziębieniami, ale może po tec inaczej przechodzę przeziebienie ...


RE: Zmęczenie w Sm - Benita - 03-09-2023

Ja przy Tecfiderze jak już się pochoruje to czuję się kilka razy gorzej niż wcześniej. Wiadomo u każdego inaczej ale ja też jak mnie coś złapie to czuję się wykończona, zmęczenie odczuwany pewnie wszyscy taki urok SM, że nieraz wstajesz wyspana a czujesz się jakbyś miała cały dzień za sobą, ale nie stresuj się za bardzo przeważnie wszystkie choróbska nas po prostu bardziej rozkładają  Oczko