Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Pogorszenie po Solu - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Rzuty i ich leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-34.html)
+--- Wątek: Pogorszenie po Solu (/thread-2231.html)

Strony: 1 2


Pogorszenie po Solu - Mała - 15-10-2019

Dwa tygodnie temu wyszłam ze szpitala po przyjęciu 3 dawek Solumedrolu. Po wyjściu mój stan zaczął się poprawiać (problemy z chodzeniem - niedowład jednej nogi oraz odrętwienie i brak siły w ręce). Poprawa miała miejsce przez kilka dni. Ręka po tygodniu prawie "puściła" ale z nogą jest gorzej niż przed pójściem do szpitala. Zastanawiam sie czy powinnam ponownie zgłosić  się do szpitala po jeszcze dwie dawki Solu. Czy ktoś miał podobną sytuację? Po sterydach zazwyczaj było już tylko lepiej i pierwszy raz mam taką sytuację, że rzut po Solu dopiero się rozkręcił.


RE: Pogorszenie po Solu - agica - 15-10-2019

Ja tak miałam, że wyszłam ze szpitala po rzucie i za kilka dni znowu było to samo. Dałam znać swojej neurolog, ale tutaj była inna sytuacja. Świeża diagnoza, szok, stres, dlatego nie chciałam tam wracać tylko przeczekać w domu. Z czasem minęło,bo było ogólnie kilka takich epizodów

Tydzień noga, tydzień kolejna noga, dwa razy podwójne widzenie

Może to trochę ryzyko, bo po solu może szybciej się cofa, ale stres związany z pobytem w szpitalu jeszcze gorszy dla mnie


Pogorszenie po Solu - hela - 15-10-2019

Skontaktuj się z neuro i niech on zdecyduje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Pogorszenie po Solu - Orchidea - 16-10-2019

Za pierwszym razem po solu po pół roku niedowład się wycofał.Teraz puszczało podczas podania pierwszej kroplówki.Jest ok za to czuję się słaba.


RE: Pogorszenie po Solu - Mała - 16-10-2019

Zglupiałam bo tym razem jest inaczej niż zwykle i już sama nie wiedziałam czy tak może być czy się martwić. Rzutów już mam na koncie sporo, więc mam z czym porównywać. Jestem po wizycie u lekarza i jutro znowu idę do szpitala na sterydy.


RE: Pogorszenie po Solu - AnulaD40 - 26-11-2019

(16-10-2019, 19:37)Mała napisał(a): Zglupiałam bo tym razem jest inaczej niż zwykle i już sama nie wiedziałam czy tak może być czy się martwić. Rzutów już mam na koncie sporo, więc mam z czym porównywać. Jestem po wizycie u lekarza i jutro znowu idę do szpitala na sterydy.
Ja miałam dokładnie tak samo, niedowład nogi zrobił się jeszcze gorszy po wyjściu ze szpitala, puszczało powoli tak do miesiąca po, było w miarę ok. Musisz to po prostu przetrzymać chyba że cię coś jeszcze zaniepokoi, ale mój nero powiedział mi że tak się często zdarza.


RE: Tecfidera - Akinom - 27-11-2019

Gośka, mi tec ogólnie nie pomaga. Choroba idzie do przodu. Neurolog każe brać póki dają, bo nie ma dla mnie nic lepszego, a o II linii mogę zapomnieć, bo rzutów nie ma i nie będzie. Jak sama zrezygnuje, a pojawi się cokolwiek nowego to mogę zapomnieć o programie.


RE: Tecfidera - goska71 - 27-11-2019

Ja dopiero jutro bede cos wiedziec,
nie bylo mojej neurolog,a sama nie chce kombinowac.
Na spoed tez isc nie chce,bo mnie wsadza na oddzial,
a moja neurolog dopiero jutro bedzie.
Dzis troche lepiej,giry zelzaly i juz takie ciezkie nie sa.

(27-11-2019, 14:57)Akinom napisał(a): Gośka, mi tec ogólnie nie pomaga. Choroba idzie do przodu. Neurolog każe brać póki dają, bo nie ma dla mnie nic lepszego, a o II linii mogę zapomnieć, bo rzutów nie ma i nie będzie. Jak sama zrezygnuje, a pojawi się cokolwiek nowego to mogę zapomnieć o programie.
Ja wogole nie wiem jakie sa te linie i programy w Polsce.
Tak na dobra sprawe to nawet jak jest w Belgii za dobrze sie nie orjentuje.
Jak stwierdzili,ze mam ms ,zaraz dostalam tec,skierowanie na rehabilitacje,
wlasna pielegniarke,ktora ma przychodzic co miesiac,pobierac krew,
byla tylko razOczko
i przykaz ze jak bedzie sie cos zlego ze mna dziac
zaraz dzwonic do neurologa.
A i bezwzgledny zakaz sluchania i czytania glupot,
typu: ms=wozek inwalidzki i tym podobne
Mam miec pozytywne nastawienie,dbac o siebie ,
nie stresowac sie, a moja neuro zajmie sie moim zdrowiem.
Dlatego to forum i ludzie,ktorzy tu pisz sa jak skarbnica wiedzyUśmiech


RE: Tecfidera - Akinom - 27-11-2019

I super. Może to pogoda na Ciebie tak działa. Jest beznadziejnie.


RE: Tecfidera - Orchidea - 28-11-2019

Kurcze mi się zawsze wydawało ,że jak pierwsza linia nie działa to dają leki z drugiej linii. Rzutow nie masz ,ale masz nową zmianę .

2. linia terapii - leczenie drugiego rzutu, bardziej skuteczne, wdrażane przy braku skuteczności 1. linii oraz przy szybko rozwijającej się ciężkiej postaci SM – podstawowe leki to natalizumab, fingolimod.