Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Nowa - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Ogólne (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-1.html)
+--- Dział: Przedstaw się (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-4.html)
+--- Wątek: Nowa (/thread-2401.html)



Nowa - Aga127 - 05-02-2020

Witam,
od lipca 2019 r. obserwuję forum i postanowiłam dziś dołączyć do Was i podzielić się moja historią. 
Rok 2011 objawy to zawroty i bóle głowy,  drętwienie lewej strony ciała, schudłam kilka kilo w krótkim czasie. Szpital, MR głowy - prawdopodobne zmiany demielinizacyjne do różnicowania. Neurolog na oddziale szpitala stwierdza jednak że to musi być  na tle nerwowym. Leki od nerwicy. Spokój. Objawów brak.
Rok 2019 lipiec powtórka z objawów. Szpital, diagnoza że to zmiany naczyniopochodne lub demielinizacyjne. A może to znów nerwy. 
Sierpień 2019 nowe objawy ból w okolicy krzyżowo - lędzwiowej, ból nóg, pogorszenie chodu, potworne zmęczenie. Szpital MR głowy trzy zmiany demielinizacyjne nie aktywne, brak prążków w  punkcji lędźwiowej. Diagnoza SM. W tym szpitalu leczenia sm brak. Lekarz informuje mnie że powinnam poszukać placówki która się tym zajmuje.
Listopad 2019 - Placówka w Lublinie która ma program lekowy - wizyta pierwsza na NFZ - tam neurolog mówi: może to sm moze nie, trzeba jeszcze raz zrobić mr głowy i odcinka piersiowego. Zapisy na mr na koniec lutego, więc czekam. Jestem tym wszystkim już umęczona. Chciałabym mieć już  diagnozę. 


Nowa - hela - 05-02-2020

Cześć, długo Cię diagnozują, ale chcą być pewni, to chyba dobrze. Prążków nie ma jakieś 20% chorych i Ci bez prążków mają lepsze rokowaniaOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Nowa - agica - 05-02-2020

Hej, no uwielbiam diagnozę nerwica, mnie tak leczono dwa lata, dopiero po ukryciu wszystkich dotychczasowych wypisów potraktowano mnie poważnie... tylko wtedy już miałam sito w głowie.... szkoda, że lekarze po prostu się mylili...i już nie biorą odpowiedzialności za mój stan zdrowia


RE: Nowa - agula - 05-02-2020

(05-02-2020, 20:04)hela napisał(a): Cześć, długo Cię diagnozują, ale chcą być pewni, to chyba dobrze. Prążków nie ma jakieś 20% chorych i Ci bez prążków mają lepsze rokowaniaOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hela, skąd wiesz że Ci bez prążków lepiej rokują?


RE: Nowa - JustynaS - 05-02-2020

(05-02-2020, 20:35)agula napisał(a):
(05-02-2020, 20:04)hela napisał(a): Cześć, długo Cię diagnozują, ale chcą być pewni, to chyba dobrze. Prążków nie ma jakieś 20% chorych i Ci bez prążków mają lepsze rokowaniaOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hela, skąd wiesz że Ci bez prążków lepiej rokują?
Z badań. Jest mnóstwo naukowych doniesień na ten temat.


Nowa - hela - 05-02-2020

(05-02-2020, 21:18)JustynaS napisał(a):
(05-02-2020, 20:35)agula napisał(a):
(05-02-2020, 20:04)hela napisał(a): Cześć, długo Cię diagnozują, ale chcą być pewni, to chyba dobrze. Prążków nie ma jakieś 20% chorych i Ci bez prążków mają lepsze rokowaniaOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hela, skąd wiesz że Ci bez prążków lepiej rokują?
Z badań. Jest mnóstwo naukowych doniesień na ten temat.


Tak, i wydaje mi się że jedna neuro też o tym wspominała kiedy czekałam na wynik prążków .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk