Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Czy moje objawy mogą świadczyć o SM? - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Czy to stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-6.html)
+--- Dział: Czy moje objawy świadczą o stwardnieniu rozsianym? (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-17.html)
+--- Wątek: Czy moje objawy mogą świadczyć o SM? (/thread-2910.html)

Strony: 1 2


Czy moje objawy mogą świadczyć o SM? - MadziaZ90 - 02-05-2021

Witajcie.
Parę lat temu zauważyłam, że nie mogę w ogóle wchodzić na bieżnie, bo trace rownowage.  Myslalam, że to coś z blednikiem. Dwa miesiące temu chcialam skorzystac z orbitreka, musialam z niego zejsc, bo rowniez tracilam rownowage I grunt pod nogami. Ostatnio mam dziwne uczucie po lewej stronie w glowie, jakby dretwienie ucisk, to nie jest ból. Gdy mam skrecona glowe w lewo i rozmawiam z kimś zaczynaja bolec mbie oczy dziwnie widzę, dziwne uczucie nie potrafię go dokładnie opisać. Wczoraj zdretwiala mi broda I dolne dziasla jakbym dostala znieczulenie od dentysty. Za chwile to delikatnie ustapilo i lekko zdretwialy mi policzki I delikatnie nad warga górną, trwało to chwilę. Czasem, rzadko bola mnie dlonie, nie trwa to długo. Zauwazylam tez, że czasem tak jakby się jakam albo przekrecam slowa jaknym chciala cos za szybko powiedziec. Od czasu tego uczucia w glowie i oczu gdy mam skrecona glowe, a szczegolnie po zdrętwienie brody zaczelam laczyc te objawy z mowa(do dzis sie z siebie z tego smialam). Martwię się. Teraz jest majowka, nie moge iść do lekarza, poza tym nie wiem jak dlugo bede czekala za badaniami. Czy ktoś z was miał podobne objawy?Czy to może byc SM. Mam 30 lat I trójkę dzieci, bardzo się martwię ?


RE: Czy moje objawy mogą świadczyć o SM? - yasmina - 02-05-2021

Witaj Madziu, według mnie nie powinnaś tego tak zostawić, wizyta u neurologa jest konieczna. Na Twoim miejscu nie czekałabym na jakieś skierowania, tylko prywatnie szukałabym pomocy. Nikt z nas nie odpowie Ci na pytanie czy to SM, bo przyczyn może być wiele, tak jak piszesz błędnik, a może problemy z kręgosłupem. Trzymaj się Serce


RE: Czy moje objawy mogą świadczyć o SM? - JMonika79 - 02-05-2021

Hejka. Ja swego czasu mialam bardzo podobnie. Nie moglam używać bieżni bo zwyczajnie tracilam na niej momentalnie równowagę, to samo z wszelkimi rodzajami schodow ruchomych czy podjazdow jak na lotniskach. Tak jak pisze yasmina, przyczyn moze byc wiele i mogą byc błahe, poszukaj dobrego neurologa, najlepiej takiego, który pracuje również w szpitalu, on wiele Ci wyjaśni I pokieruje gdzie trzeba, trzymaj się ciepło


RE: Czy moje objawy mogą świadczyć o SM? - Bubka - 04-05-2021

Hej. Na bieżni miałam to samo, zreszta schodząc po schodach muszę uważnie patrzeć pod nogi bo inaczej mogłabym zaliczyć glebę. Na orbiterku normalnie, nawet zostałam szczęśliwą posiadaczką Uśmiech Ja na Twoim miejscu udałabym się prywatnie, przynajmniej będzie to szybsza wizyta i on pokieruje co dalej.


RE: Czy moje objawy mogą świadczyć o SM? - agica - 04-05-2021

hej, ja również radzę Ci neurologa prywatnie, najlepiej takiego z doświadczeniem przy sm i programach. ja mam takie problemy z równowagą, ale to wynika z niedowładów, które pozostały po rzutach. być może Twoje objawy wynikają tylko z niedoborów, ale bez dobrej diagnostyki i badań nikt nie jest w stanie nic na pewno stwierdzić. najważniejszy będzie rezonans. trzymaj się Oczko


RE: Czy moje objawy mogą świadczyć o SM? - MadziaZ90 - 04-05-2021

(04-05-2021, 15:37)agica napisał(a): hej, ja również radzę Ci neurologa prywatnie, najlepiej takiego z doświadczeniem przy sm i programach. ja mam takie problemy z równowagą, ale to wynika z niedowładów, które pozostały po rzutach. być może Twoje objawy wynikają tylko z niedoborów, ale bez dobrej diagnostyki i badań nikt nie jest w stanie nic na pewno stwierdzić. najważniejszy będzie rezonans. trzymaj się Oczko
Hej. Dziękuję bardzo za odpowiedź  Oczko Jakie u Ciebie były pierwsze objawy? Pozdrawian


RE: Czy moje objawy mogą świadczyć o SM? - p_probanski@o2.pl - 04-05-2021

HejUśmiech
Ja choruję już dobre 28 lat, a pierwszy objaw to zez w prawym oku. Było to w II klasie liceum, miałam wtedy 17 lat.Oczywiście jak coś dzieje się z oczami to do okulisty pojechałam z chłopakiem, który dzisiaj jest moim mężem.Lekarz przepisał mi witaminy i stwierdził, że to po "grypie" nieodleżanej. Przeszło po jakimś czasie. Kiedy braliśmy ślub(miałam 22 lata) a właściwie było to ok.3-ch tyg. przed ślubem, sytuacja się powtarza tyle, że mam znowu pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego(prawe oko), lekko podniesioną wargę prawą. Wtedy neurolog powiedział mi, że najlepiej byłoby położyć mnie w szpitalu i porobić badania. Nikt nie wiedział, że to SM.A ja nie miałam wtedy do tego głowy, ślub i wesele miałam na głowie i powiedziałam, że teraz nie mogę. Jeździłam do prywatnej kliniki na zabiegi. Jeszcze nie ustąpiło. Na zdjęciu widzę toSmutny.Zaraz po weselu następnego dnia wyjechaliśmy do Hiszpanii,a tam słońce i wysoka temperatura. Jak na koniec września super pogoda. I wyobraź sobie, że tam w ciągu 7 dni znowu miałam swoją twarzUśmiech
A teraz lekarz Ci powie, żeby unikać wysokich temperatur i co do tego się zgodzę. Nie znoszę upałów i braku wiatruSmutny.
Tobie mogę powiedzieć jedno,zrobić rezonans, punkcję kręgosłupa czyli zbadanie płynu rdzeniowo-mózgowego i przede wszystkim dobry lekarz neurolog. Nie mogę Ci powiedzieć, co dolega Tobie, bo nie jestem lekarzem. Zachwiania równowagi mam i jak idę pieszo, to zawsze z ręką męża. Najgorsze jest to, że mówią o SM-owcach, że są pijaniSmutny
Ty się bierz w garść, nie myśl o żadnej chorobie, udaj się do neurloga.
Tylko pozytywne myślenieUśmiech))
Pozdrawiam
Doświadczona AgnieszkaUśmiech


RE: Czy moje objawy mogą świadczyć o SM? - MadziaZ90 - 04-05-2021

Jesteście wszystkie kochane!! Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi Uśmiech Byłam dziś u lekarza rodzinnego. Dostalam skierowanie do neurologa(wizyta 21 czerwca), okulisty (28 maja) na krew i RTG kręgosłupa i kręgów szyjnych. Teraz mam nadzieję, że dostanę skierowanie na rezonans. Niestety nie stac mnie na prywatne badania.. Pozdrawiam Was gorąco Uśmiech


RE: Czy moje objawy mogą świadczyć o SM? - agica - 04-05-2021

(04-05-2021, 16:23)MadziaZ90 napisał(a):
(04-05-2021, 15:37)agica napisał(a): hej, ja również radzę Ci neurologa prywatnie, najlepiej takiego z doświadczeniem przy sm i programach. ja mam takie problemy z równowagą, ale to wynika z niedowładów, które pozostały po rzutach. być może Twoje objawy wynikają tylko z niedoborów, ale bez dobrej diagnostyki i badań nikt nie jest w stanie nic na pewno stwierdzić. najważniejszy będzie rezonans. trzymaj się Oczko
Hej. Dziękuję bardzo za odpowiedź  Oczko Jakie u Ciebie były pierwsze objawy? Pozdrawian
U mnie zaczęło się od przeczulicy lewej strony ciała, potem było już tylko gorzej, silne zawroty głowy, drewtwienia kończyn, podwójne widzenie. Były to charakterystyczne rzuty, trwające kilka do kilkunastu dni i wycofujące się.


RE: Czy moje objawy mogą świadczyć o SM? - MadziaZ90 - 05-05-2021

Hej ! Dziś mam np. uczucie jakby moje ręce nie miały sily albo nie były moje ?

Ściskam Was i życzę milego dnia