Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Błagam pomóżcie mi - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Czy to stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-6.html)
+--- Dział: Czy moje objawy świadczą o stwardnieniu rozsianym? (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-17.html)
+--- Wątek: Błagam pomóżcie mi (/thread-2917.html)

Strony: 1 2


Błagam pomóżcie mi - Jestemnadzieja - 06-05-2021

Jestem Natalia mam 29 lat i jestem na etapie stawiania diagnozy jaką jest SM. Pod koniec maja mam dostarczyć kolejne rezonanse i prawdopodobnie usłyszę ostateczna diagnozę. Lecz nie o tym chciałam napisać. Moim problemem jest okropny palący, szczypiący ,kłujący, rozszarpujący ból między łopatkami mniej więcej na wysokości tH5. Trwa to już pół roku,lekarze neurolodzy nie patrzą na płytę z rezonansu tylko czytają opis. Boje się że lekarz ,który opisywał mój rezonans zwyczajnie się pomylił i ognisko na tH5 zamiast jakimś guzem to nazwał demielinizacją bo właśnie w tym miejscu mam te okropne bóle przez które chce popełnić samobójstwo bo lekarze wypisują mi tylko leki na bóle neuropatyczne a fizjoterapia nic nie daje tylko uszczupla mój portfel a raczej mojego męża bo ja z racji bóli już nie pracuje. Zaznaczę że bóle te są najsilniejsze podczas leżenia i siedzenia. Po zaśnięciu nie czuje nic i żaden ból mnie nie wybudza. Ból ten ustępuje także podczas chodzenia. Czy można pomylić demielinizację z guzem nowotworowym ? Opis rezonansu ,,w zakresie piersiowego odcinka rdzenia kręgowego na poziomie trzonu th5 widoczne nieostro ograniczone ognisko o podwyższonej intensywnosci sygnału w obrazach T2 zalwznych i sekwencji STIR na długości około 1.2cm i śr. w płaszczyźnie poprzecznej około 0.6 cmzlokalizowane głównie w zakresie lewobocznej części rdzenia ze śladowym efektem masy. Zmiana w obrazach T1 praktycznie nie różnicuje się a po podaniu kontrastunie wykazano żadnych cech znamiennego wzmocnienia. Obraz na pierwszym miejscu zmiany demielinizacyjne


RE: Błagam pomóżcie mi - JMonika79 - 06-05-2021

Hejka. Nie wiem czy potrafię pomóc, ale gdy wylądowałam z rzutem w szpitalu to czulam dokładnie taki wlasnie ból, jakby mnie ktos dźgnął nozem między łopatki i powoli nim przekręcał, trwalo to moze ze dwa dni i odcielo mi wtedy lewą rękę oraz stracilam równowagę. Myslalam, że naciagnelam mięsień, mąż masował ale nie chcialo odejść. Po rezonansie w szpitalu wyszedł nowy glut w rdzeniu. Ból byl nie do wytrzymania w obojętnie jakiej pozycji, chodząc, leżąc, siedząc,
mogłam stanąć na rzęsach i byloby to samo. Tej plaki nie bylo rok wcześniej i po podaniu kontrastu świeciła. Po kilku dniach i sterydoterapii ból zniknął. Nieraz mnie cos ubodzie w tym samym miejscu i dokladnie w ten sam sposób ale odpuszcza. To najgorszy ból jakikolwiek kiedykolwiek doświadczyłam a urodzilam pośladkowo więc wiem co to znaczy przepotężny ból. U Ciebie to trwa to juz dość dlugo wiec troche inaczej niz u mnie dlatego nie jestem pewna. Chyba nic innego Ci nie pozostaje jak poczekac na kolejny rezonas. Pozdrawiam serdecznie


RE: Błagam pomóżcie mi - Jestemnadzieja - 06-05-2021

Dziękuję że zechciałas mi odpisać. W styczniu leżałam na zapelnie opon w szpitalu i mówiłam lekarzom o tych bólach. Podali sterydy przez 5 dni ale praktycznie nic nie pomogło. Nie wiem czy w dobrym oknie odpisuję bo nie ogarnęłam jeszcze tego forum. Co Tobie lekarze wtedy powiedzieli? Że dlaczego masz takie bóle? Od czego te bóle dokładnie?


RE: Błagam pomóżcie mi - JMonika79 - 07-05-2021

Dobrze odpisałaś Uśmiech
Co ciekawe wyszła nowa plaka w odcinku szyjnym a nie w piersiowym, pomimo tego paskudnego bolu między łopatkami w odcinku piersiowym nie wyszlo nic. Wszystko zrzucono na ten nowy glut w szyi. Ból zaczął mijac zanim zgłosiłam sie do lekarza, ale pojawily sie inne cuda, i tak naprawdę jak zgłosiłam sie do lekarza to ledwo szlam na nogach, znaczy sie nie mialam problemów z chodzeniem ale problemy z równowagą. Bez podparcia sie czymkolwiek badz kimkolwiek- nie uszłabym 3 kroków. Po kontrolnym rezonansie wyszlo oczywiście że ten glut jest tam nadal ale juz nie świecił po kontrascie i ciut sie zmniejszył, byc może to ma znaczenie w odczuwaniu tego bólu.


RE: Błagam pomóżcie mi - Jestemnadzieja - 07-05-2021

(06-05-2021, 20:24)Jestemnadzieja napisał(a): Jestem Natalia mam 29 lat i jestem na etapie stawiania diagnozy jaką jest SM. Pod koniec maja mam dostarczyć kolejne rezonanse i prawdopodobnie usłyszę ostateczna diagnozę. Lecz nie o tym chciałam napisać. Moim problemem jest okropny palący, szczypiący ,kłujący, rozszarpujący ból między łopatkami mniej więcej na wysokości tH5. Trwa to już pół roku,lekarze neurolodzy nie patrzą na płytę z rezonansu tylko czytają opis. Boje się że lekarz ,który opisywał mój rezonans zwyczajnie się pomylił i ognisko na tH5 zamiast jakimś guzem to nazwał demielinizacją bo właśnie w tym miejscu mam te okropne bóle przez które chce popełnić samobójstwo bo lekarze wypisują mi tylko leki na bóle neuropatyczne a fizjoterapia nic nie daje tylko uszczupla mój portfel a raczej mojego męża bo ja z racji bóli już nie pracuje. Zaznaczę że bóle te są najsilniejsze podczas leżenia i siedzenia. Po zaśnięciu nie czuje nic i żaden ból mnie nie wybudza. Ból ten ustępuje także podczas chodzenia. Czy można pomylić demielinizację z guzem nowotworowym ? Opis rezonansu ,,w zakresie piersiowego odcinka rdzenia kręgowego na poziomie trzonu th5 widoczne nieostro ograniczone ognisko o podwyższonej intensywnosci sygnału w obrazach T2 zalwznych i sekwencji STIR na długości około 1.2cm i śr. w płaszczyźnie poprzecznej około 0.6 cmzlokalizowane głównie w zakresie lewobocznej części rdzenia ze śladowym efektem masy. Zmiana w obrazach T1 praktycznie nie różnicuje się a po podaniu kontrastunie wykazano żadnych cech znamiennego wzmocnienia. Obraz na pierwszym miejscu zmiany demielinizacyjne

(07-05-2021, 00:12)JMonika79 napisał(a): Dobrze odpisałaś  Uśmiech
Co ciekawe wyszła nowa plaka w odcinku  szyjnym a nie w piersiowym, pomimo tego paskudnego bolu między łopatkami w odcinku piersiowym nie wyszlo nic. Wszystko zrzucono na ten nowy glut w szyi.  Ból zaczął mijac zanim zgłosiłam sie do lekarza, ale pojawily sie inne cuda, i tak naprawdę jak zgłosiłam sie do lekarza to ledwo szlam na nogach, znaczy sie nie mialam problemów z chodzeniem ale problemy z równowagą.  Bez podparcia sie czymkolwiek badz kimkolwiek- nie uszłabym 3 kroków.  Po kontrolnym rezonansie wyszlo oczywiście że ten glut jest tam nadal ale juz nie świecił po kontrascie i ciut sie zmniejszył,  byc może to ma znaczenie w odczuwaniu tego bólu.


Strasznie się wystraszylam że to rak. Jak wygląda demielinizacja na rezonansie? To jest jakaś plama czy raczej jakiej przerzedzenie struktur? Jest możliwe żeby lekarz opisujący rezonans pomylił naczyniaka z demielinizacja?



RE: Błagam pomóżcie mi - Krln. - 07-05-2021

Radiolog opisuje wyniki ... Może też warto umówić się na wizytę do psychologa.
Były robione badania na borelioze? Były badane Wit B12 ,D3?


RE: Błagam pomóżcie mi - Bubka - 07-05-2021

Hej wydaje mi się, że raczej by się nie pomylił. Ale w sumie to też tylko ludzie. Jak sobie sprawdzisz na płycie zdjęcia to widać w mózgu takie plamki. Pamiętam że mój neuro to od razu chciał plytę zobaczyć i przy okazji mi tez pokazał.
Nie każdy guz boli.


RE: Błagam pomóżcie mi - JMonika79 - 07-05-2021

Hej, tak jak pisze Bubka, to są take plamki/ kropki, widać je bardzo dobrze na wynikach z rezonansu, bardzo łatwo je zauważyć bo są o wiele jaśniejsze od zdrowych tkanek na tych czarno białych zdjeciach. Natomiast W rdzeniu nie zrobila mi sie kropka tylko odrazu glut na calej szerokości rdzenia. Juz nie pamietam jego wymiarów ale na tych zdjeciach było go bardzo wyraźnie widać.

Ten ból jest taki szczypiàco piekąco rozdzierający i nie da sie go porównać do niczego innego, doskonale go pamietam. Tylko że u Ciebie on trwa juz bardzo dlugo, na ból w szpitalu i do domu dostawalam pregabalinę, tak to sie chyba nazywalo. Lekarz zapisal mi kurację pół roczną ale ja dosc szybko z niej zrezygnowałam, przede wszystkim dlatego że po nim nie można prowadzić samochodu.

Nie wydaje mi sie żeby radiolog pomylił demielizację z nowotworem, ale dobrze że juz niedługo masz kolejne MRI , to rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Trzymaj się dzielnie! I pytaj tu o wszystko, jest tu bardzo duzo życzliwych ludzi. Pozdrawiam


RE: Błagam pomóżcie mi - agica - 07-05-2021

Idź do neurologa, który obejrzy obraz, albo zrobi nowy rezonans. Mi radiolog opisał dwie zmiany niedokrwienne w mózgu, a to były demielinizacyjne, wszyscy się sugerowali opisem, a przy diagnozie po dwóch latach moja neurolog powiedziała, że to już było widać wtedy


RE: Błagam pomóżcie mi - yasmina - 08-05-2021

(07-05-2021, 09:15)JMonika79 napisał(a): Nie wydaje mi sie żeby radiolog pomylił demielizację z nowotworem,
U mnie pomylił, ale w drugą stronę - powiedział, że mam guza mózgu, a to było ognisko demielinizacyjne.