Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Proszę o opinię - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Czy to stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-6.html)
+--- Dział: Czy moje objawy świadczą o stwardnieniu rozsianym? (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-17.html)
+--- Wątek: Proszę o opinię (/thread-3299.html)



Proszę o opinię - Ola1110 - 12-09-2022

Dzień dobry!
Jakieś 2 lata temu trafiłam na SOR z bólem i drętwieniem lewej ręki. Myślałam, że to zawał. Po dobrym ekg dostałam hydroksyzynę na uspokojenie i zostałam wysłana do domu. Kilka dni jeszcze to trwało. Przeszło... Olałam sprawę... Rok później już pojawił się ból odcinka szyjnego z promieniowaniem do lewej ręki. Po kilku dniach ustąpiło i znów to zlekceważyłam. Dopiero w maju tego roku poszlam na RTG. Wykazało dyskopatię. Neurolog dał skierowanie na rehabilitację (przyszły rok na NFZ). Jednak od sierpnia oprócz drętwienia lewej ręki, doszło drętwienie drugiej ręki i prawej nogi. Do tego uczucie, jakby przechodził prąd. Ból odcinka szyjnego permanentny już. Zmęczona jestem przeokrutnie, na nic nie mam siły. Rezonans odcinka szyjnego mam 5 października.
Dodam, że od 2005 roku mam hashimoto.
Przechodzę do pytania: czyto może być stwardnienie rozsiane? Z oczami nie mam problemów. Ale czasem tracę równowagę i zataczam się jakbym była pijana. Rzadko mam migrenę, ale wtedy dretwieje mi pół twarzy.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję z góry za odpowiedzi


RE: Proszę o opinię - Tosiia - 12-09-2022

w SM wszystko co się dzieje w odcinku szyjnym może dawać objawy aż do stopy .... jeśli to problem 'ortopedyczny' to chyba zasada jest taka sama.

Wszystko wyjaśni rezonans ... dobrze, że go masz. Czy rezonans głowy i odcinka piersiowego też miałaś/będziesz miała ?


RE: Proszę o opinię - Ola1110 - 12-09-2022

(12-09-2022, 13:04)Tosiia napisał(a): w SM wszystko co się dzieje w odcinku szyjnym może dawać objawy aż do stopy .... jeśli to problem 'ortopedyczny' to chyba zasada jest taka sama.

Wszystko wyjaśni rezonans ...  dobrze, że go masz. Czy rezonans głowy i odcinka piersiowego też miałaś/będziesz miała ?
Na ten moment tylko szyja. 
Zwariuję do tego 5 października, jestem coraz słabsza, do tego ledwo chwilami chodzę, bo bolą mnie nogi. Czasem myślę, że to może nerwica, depresja czy inne psychosomatyczne schorzenie. Nie mam siły na nic...

Dodam jeszcze, że od 2015 roku leczę się na chorobę afektywną dwubiegunową.


RE: Proszę o opinię - Mysza111 - 12-09-2022

Trudno powiedzieć, ale np. moja ciocia miała problem z odcinkiem szyjnym - jakąś przepukliną chyba, chodziła w gorsecie i też z tego co pamiętam miała problemy z zawrotami głowy. Choruje też na tarczycę. Wydaje mi się że choroby tarczycy i kręgosłupa mogą dawać objawy o których piszesz. Chora tarczyca rozwala funkcjonowanie całego organizmu. Ale najlepiej wszystko wyjaśni rezonans.


RE: Proszę o opinię - Lusia98 - 12-09-2022

Ola wiem co przeżywasz zdaje sobie sprawę, stety niestety. U mnie w okolicy zmarła właśnie dziewczyna na raka lat 34. Teraz dowiedziałam się o kolejnej krótko po 50siatce która także pożegnała się z tym światem. Jak słyszę o takich historiach to myślę sobie, dobrze że żyjemy. Póki żyjemy możemy wszystko, no może prawie ale w sumie ograniczenia istnieją tylko w Naszych głowach Oczko. Ja na chorowanie nie mogłam sobie pozwolić bo kilka lat temu urodziłam dziecko i mimo że waliło się i paliło, pod nogami grunt się załamywał musiałam walczyć. Najpierw idź na rezonans. Od tego zacznij ale weź głęboki oddech i powtarzaj sobie w kółko że będzie dobrze cokolwiek będzie Oczko


RE: Proszę o opinię - Ola1110 - 12-09-2022

(12-09-2022, 20:30)Lusia98 napisał(a): Ola wiem co przeżywasz zdaje sobie sprawę, stety niestety. U mnie w okolicy zmarła właśnie dziewczyna na raka lat 34. Teraz dowiedziałam się o kolejnej krótko po 50siatce która także pożegnała się z tym światem. Jak słyszę o takich historiach to myślę sobie, dobrze że żyjemy. Póki żyjemy możemy wszystko, no może prawie ale w sumie ograniczenia istnieją tylko w Naszych głowach Oczko. Ja na chorowanie nie mogłam sobie pozwolić bo kilka lat temu urodziłam dziecko i mimo że waliło się i paliło, pod nogami grunt się załamywał musiałam walczyć. Najpierw idź na rezonans. Od tego zacznij ale weź głęboki oddech i powtarzaj sobie w kółko że będzie dobrze cokolwiek będzie Oczko
Dziękuję za te słowa! Pozdrawiam!