Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
nowy lek - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Ogólne (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-1.html)
+--- Dział: Przedstaw się (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-4.html)
+--- Wątek: nowy lek (/thread-439.html)

Strony: 1 2


nowy lek - wioletta2672@wp.pl - 21-10-2016

Witam-jestem mamą 20 letniej dziewczyny u której zdiagnozowano sm w styczniu tego roku.Tak w skrócie została objęta programem lekowym do wtorku brała Betaferon, lekarz zdecydował w lipcu o zmianie tego leku na Tecfidere.Dzisiaj rano zażyła pierwszą tabletkę i po 4 godz. wystąpiła swędząca wysypka która zeszła po zażyciu wapna.Tak jak czytam Wasze wiadomości to mam nadzieję że te skutki uboczne tego leku miną


RE: nowy lek - mufa - 21-10-2016

Witam. Ja też lecze się tecfiderą ale u mnie na szczęście skutki uboczne nie są odczuwalne.
Tak sobie myślę czy ma na to wpływ jedzenie


RE: nowy lek - Joanna - 21-10-2016

Witaj Uśmiech Co prawda nie biorę tego leku ale z opinii forumowiczów raczej ten lek jest dobrze tolerowany a skutki uboczne są przemijające i za długo nie trwają. Może to tylko jednorazowy incydent. Trzymam kciuki za core Uśmiech i jak macie jakieś pytania to piszcie śmiało, wspólnymi siłami postaramy się pomóc Uśmiech


RE: nowy lek - Piotr - 21-10-2016

Cześć. Mam nadzieję, że Twoja Córa będzie dobrze tolerować leczenie. Trzymajcie się!


RE: nowy lek - Areliee - 22-10-2016

Czesc! Ja od srody biore Tecfidere i generalnie lekko sie ze mna obchodzi, 5min rumienca na 4-5 h po tabletce... Ale wczoraj wieczorem swedziala mnie skora na szyi i rekach, wysypki nie bylo, ale wrazenie nieprzyjemne. Mi przeszlo samo po jakims kwadransie. Bylam strasznie zmeczona, nie wiem, czy to mialo jakis wplyw...
Powodzenia z leczeniem! Uśmiech


RE: nowy lek - reni - 23-10-2016

(21-10-2016, 17:46)wioletta2672@wp.pl napisał(a): Witam-jestem mamą 20 letniej dziewczyny u której zdiagnozowano sm w styczniu tego roku.Tak w skrócie została objęta programem lekowym do wtorku brała Betaferon, lekarz zdecydował w lipcu o zmianie tego leku na Tecfidere.Dzisiaj rano zażyła pierwszą tabletkę i po 4 godz. wystąpiła swędząca wysypka która zeszła po zażyciu wapna.Tak jak czytam Wasze wiadomości to mam nadzieję że te skutki uboczne tego leku miną

Cześć. Chyba nawet własna choroba nie martwi tak, jak choroba dziecka. Nawet już dorosłego. A powiedz jak czuje się Córka? Radzi sobie z diagnozą? Mam nadzieję, że Tecfidera się u niej sprawdzi!


RE: nowy lek - wioletta2672@wp.pl - 23-10-2016

(21-10-2016, 19:06)mufa napisał(a): Witam.  Ja też lecze się tecfiderą ale u mnie na szczęście skutki uboczne nie są odczuwalne.
Tak sobie myślę czy ma na to wpływ jedzenie

Dzięki za dobre słowo-faktycznie skutki uboczne są krótko trwałe i przemijają.Dzisiaj jest już trochę lepiej a czy jedzenie ma na to jakiś wpływ powiem Ci  nie wiem to jeszcze za krótki czas ale znając córkę to będzie próbowała wszystkiego oczywiście w pozytywnym znaczeniu-pozdrawiam

(21-10-2016, 22:41)Joanna napisał(a): Witaj Uśmiech Co prawda nie biorę tego leku ale z opinii forumowiczów raczej ten lek jest dobrze tolerowany a skutki  uboczne są przemijające i za długo nie trwają. Może to tylko jednorazowy incydent. Trzymam kciuki za core Uśmiech i jak macie jakieś pytania to piszcie śmiało, wspólnymi siłami postaramy się pomóc Uśmiech

Dziękuje -dzisiaj jest troche lepiej żeby tylko lek działał pozytywnie

(21-10-2016, 22:58)Piotr napisał(a): Cześć. Mam nadzieję, że Twoja Córa będzie dobrze tolerować leczenie. Trzymajcie się!

Dziękuje -długo walczyłam żeby dostała ten lek mam nadzieję że będzie skuteczniejszy od btaferonu-pozdrawiam

(22-10-2016, 11:43)Areliee napisał(a): Czesc! Ja od srody biore Tecfidere i generalnie lekko sie ze mna obchodzi, 5min rumienca na 4-5 h po tabletce... Ale wczoraj wieczorem swedziala mnie skora na szyi i rekach, wysypki nie bylo, ale wrazenie nieprzyjemne. Mi przeszlo samo po jakims kwadransie. Bylam strasznie zmeczona, nie wiem, czy to mialo jakis wplyw...
Powodzenia z leczeniem! Uśmiech

Witam-nie potrafię powiedzieć czy zmęczenie ma na to jakiś wpływ ale wiem że u mojej córki wysypka pieczenie i świąd występują po każdej tabletce i podaje Jej wapno aczkolwiek z tego co czytam na forum to piszą że skutki mijają samoistnie.Mam tylko nadzieję że przy dużej dawce leku nie nasilą się bardziej bo moja córa to niecierpliwy człowiek-pozdrawiam Oczko


RE: nowy lek - Alterra - 24-10-2016

Witam, jeśli mogę coś doradzić to na wysypkę i swędzenie pomaga aspiryna. Najlepiej zażyć ją tak na 30 minut przed tecfderą. Ja juz wyprobowalam, że u mnie wystarczy tylko rano zażyć i nie mam problemów skórnych. Może i Córce też pomoże. Pozdrawiam :-)


RE: nowy lek - wioletta2672@wp.pl - 25-10-2016

(24-10-2016, 19:49)Alterra napisał(a): Witam, jeśli mogę coś doradzić to na wysypkę i swędzenie pomaga aspiryna. Najlepiej zażyć ją tak na 30 minut przed tecfderą. Ja juz wyprobowalam, że u mnie wystarczy tylko rano zażyć i nie mam problemów skórnych. Może i Córce też pomoże. Pozdrawiam :-)

Dziękuje córka właśnie zaczęła brać aspirynę i jest lepiej -pozdrawiam


RE: nowy lek - royek - 26-10-2016

Dzien dobry! Jezeli chodzi o Tecfidere to efekty szybko mijaja (z tego co mowila mi lekarka i czytalem w broszurach dla lekarzy w najgorszym przypadku wystempowaly do drugiego miesiaca kuracji). Ja gdy lapia mnie fale goraca i swedzenie biore Polopiryne S i po chwili przechodzi.