Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cz moge miec sm ?
#1
moja historia jest dluga w 2006 roku zatzrely mi nogi slabnac poszedlem do okulisty kontrolnie dodam ze chyba bylem 1 raz w zycou u okulisty zbadall mi   dno oka okazlao sie ze zbledniecie skroniowe tarczy nerwu wzrokowego i pole widzenia ok dostalem skierowanie do neurologa i tak sie zaczelo zrobili mi mri po kolei glowy rdzenia calego i nic niewykazalo oprocz przepukliny i dyskopatii  olalem sprawe w ciagu roku duzo przytylem 30 kilo malo chodizlem brzuch mi zdretwial nogi buzia i rece moj neurolog oczywiscie prywtany badal mi odruchy i kazal co miesiac przychodzic dlatego ze te odruchy zanikaly i w ciagu roku pojawil sie babinski obustronny rosolimo zanik odruchow brzusznych . co jakis czas mialem mri i ciagle bez zmian w koncu po 2 latach dopatrzono sie malej torbieli nad przysadka .aale nic z tym nie robili zmienilem neurologa i pojeachalem do kliniki csk do doctora ochudlo z csk zbadal mnie i napisal tetrapareza spastyczna czyli porazenie czetrokonczynowe .i podejrzenie sm . na oddzialem wszyskie bdania wyszlo ok oprocz bialko wplynie 56 lekko podwyzne prązkow brak mri czyste .rozpzonano objawy piramidowe .i tyle uslsyzalem ze nie zostyane juz pryzjety do spzitala i do dnia dzisiejszego tak zostalo miedzy czasie dostalem sie na oddzial endokrynologii dodam ze po pol rocznym oczekiwaniu zbadano mnie hormony i stwoerdzono czesciow puste siodło tureckie -bez zaburzen czysnnosci chormonalnych  oraz niedoczynnosc jader w stadium poczatkowym lekarz mnie uspokoil ze testosteron jest wdolnej granicy normy i ze mam zrobic usg jader co tez wykonalem usg wyszlo bez zmian .trwa to do dzis i dalej nie mam diagnozy ostani mri 2015 mozgu bez  zmian .

CHCE JESCZE DODAC ZE  CHODZE DO OKULISTY GDZIE MAM WYKONYWANE OCT TARCZY NERWU WZROKOWEGO OD 2017 ROKU OKAZALO SIE ZE OKULISTA MI POWIEDZIAL ZE MOEG MEIC JASKRE ALE MAM POLE WIDZENIA DOBRE CISNIENIE OKA DOBRE .NAKAZNO MNIE KONTROLE CO 6 MIESIECY OCT .BO NIE WIEDZA CZY MAM JAKSRE CZY SM . CO DALEJ ROBIC
Odpowiedz
#2
Najważniejszym badanie w diagnostyce sm jest MRI, a Ty nie masz żadnych zmian, także nie rozumiem dlaczego powiedzieli Ci że możesz mieć sm, chyba tylko w myśl tego że jak nie wiadomo co to sm, objawy neurologiczne to nie zawsze sm, no i piszesz że zaczęły Ci słabnąć nogi i poszedłeś do okulisty? Ciekawy wybórUśmiech w Katowicach przyjmuje dr Maciejowski, jeden z lepszych spec od sm w pl, spróbuj się umówić jak on Ci powie że nie masz sm to nie maszUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości