Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hej.Jestem w trakcie diagnozy...
#1
Zdjęcie 
Własnie wyszedlem ze szpitala po badaniach.Mam na imie Artur lat 39 Swarzędz.W kwietniu nagle zaczeła mi drżec lewa strona ciala.Przeszło po 15 min ale pozostała słabośc w rece i nodze.Nastepnego dnia pojawily sie bole i zawroty glowy.Potem pieczenie lewej reki i nogi a nastepnie prawej.Zaczęły sie dretwienia dłoni łydek palców parestezje i przeczulice bóle w piszczelach szybkie męczenie szczegolnie na słoncu .W głowie czuję kołatanie po małym wysiłku i nie potrafię już biegać...W szpitalu zrobiono mi MRI głowy bez kontrastu.Ponoc nie ma zmian demieliz.Nie robili odc szyjnego mimo moich sugestii. Pozostaje czekanie na wynik punkcji i testu na boleriozę za tydzień.Przepisali mi psychotropy i potas bo myślą że to moje urojenia ale po tabletkach objawy nie ustępują i nie dają mi spokoju...Czekam ze strachem na wynik.Na ta chwile jestem załamany że to tak szybko postępuje.Zaczynają się problemy z chodzeniem a to dopiero 3 miesiące...
Odpowiedz
#2
Witaj! Może poszukaj jakiegoś konkretnego meuro nawet w innym mieście.
Odpowiedz
#3
Cześć, poczekaj spokojnie na diagnozę, to nie koniecznie musi być sm, my nie diagnozujemy nikogo bo nie jesteśmy lekarzami. Ja bym jeszcze magnez brała, a psychotropy uspokajają nerwy, znajoma dostała na jakiś tik nerwowy który nie przeszedł i pomogło, mi tak drgała powieka po rzucie, nie przeszło po sterydach, dopiero jak mnie uśpili do operacji odpuściłoUśmiech, także myślę że psychotropy to nie ze względu na „niby” urojenia. Najważniejsze to nie dołować się samemu, lekarze wiedzą co robią, jeśli uznaliby że powinieneś mieć rezonans rdzenia to pewnie by go zrobili, trzymaj się ciepło i daj znać jak się sprawy mająUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#4
Witaj! Dobrze że zrobili Ci diagnostykę, a nie odesłali z receptą do domu. Trzymaj się!
Odpowiedz
#5
Dostałem poki co wynik płynu mozg-rdzen na boreliozę.Jest ujemny.Wciaz czekam na wynik pod kątem SM.Czy warto robić western-blot?
Odpowiedz
#6
Western-blot robi się gdy wynik jest wątpliwy, lub dodatni, a nie ujemny
Odpowiedz
#7
Hej a wiecie jak długo czeka sie na wynik plynu MR pod kątem prążków SM?U mnie trwa to już 16 dni.Czy to oznacza że coś znaleźli i chcą się upewnić?
Odpowiedz
#8
To znaczy tyle że nie wszystkie laboratoria to robią, i wysyłają materiał gdzieś dalej do badania, ja czekałam chyba trzy tygodnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#9
Ja też ponad 3tyg a teraz jest okres urlopowy i też się przedłuża
Odpowiedz
#10
Odczynniki tego badania są drogie w związku z tym laboratoria zbierają grupę próbek do badań. Przeważnie na wyniki czeka się 3 tygodnie choć zdarza się krócej. Głowa do góry.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości