Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cienie liter na monitorze, telefonie
#1
Mam pytanie czy spotkał się ktoś z taką dolegliwością jak wychodzące cienie liter na napisach widzianych na telewizorze, telefonie itd. ogólnie najlepiej to zjawisko idzie zaobserwować na wyświetlaczach cyfrowych, gdy mamy jasne tło i ciemne litery. Cienie widziane są zarówno jak zakryje się jedno z oczu jak i patrząc normalnie obuocznie. Czy taki objaw jak przedstawiony na zdjęciu w załączniku jest charakterystyczny dla SM?


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
Ja czasem widzę cześć tekstu na granatowo, jak książkę czytam, lekarzy to nie dziwi, ale też nie robią z tego wielkiego halo, bo zawsze przechodzi samo, i mam tak tylko kiedy zmęczona jestem. Może masz oczy zmęczone po prostu? Wielu zdrowym osobom też się źle czyta na monitorach, odwiedź okulistę. Gdyby sm miało jakieś charakterystyczne objawy, które występują tylko kiedy masz sm diagnoza byłaby prostsza. Większość naszych objawów pasuje do wielu dolegliwości. Niestety.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#3
Mi się litery zlewają często, robie notorycznie literówki jak piszę na tel czy komputerze.
Czyta mi się też gorzej niż kiedyś. Ale to tyle
Odpowiedz
#4
Ja tak widzę w okularach do dali jak czytam albo pisze na komórce. Ściągnę okulary i jest ok, tylko potem nie widzę nic z daleka. Oczy muszą się przyzwyczaić do patrzenia w dal, np. Na telewizor.
Odpowiedz
#5
Im bardziej oddalony obraz tym wyraźniej te cienie widać. U okulisty byłem i nic nie widział i nie stwierdził. Zmęczone oczy na pewno pogłębiają ten problem. Mam wrażenie, ze padły mi oczy po tym rzucie leczonym solu bo wyszło to krotko po leczeniu.
Odpowiedz
#6
(27-01-2019, 23:03)Moris napisał(a): Im bardziej oddalony obraz tym wyraźniej te cienie widać. U okulisty byłem i nic nie widział i nie stwierdził. Zmęczone oczy na pewno pogłębiają ten problem. Mam wrażenie, ze padły mi oczy po tym rzucie leczonym solu bo wyszło to krotko po leczeniu.

Hela tez cos pisala kiedys ze po solu miala cos nie tak z oczami.
Nie pamietam o co chodzilo
Odpowiedz
#7
Sterydy mają zły wpływ na oczy.
Odpowiedz
#8
(28-01-2019, 07:13)Anka napisał(a):
(27-01-2019, 23:03)Moris napisał(a): Im bardziej oddalony obraz tym wyraźniej te cienie widać. U okulisty byłem i nic nie widział i nie stwierdził. Zmęczone oczy na pewno pogłębiają ten problem. Mam wrażenie, ze padły mi oczy po tym rzucie leczonym solu bo wyszło to krotko po leczeniu.

Hela tez cos pisala kiedys ze po solu miala cos nie tak z oczami.
Nie pamietam o co chodzilo


Jaskra posterydowa, to się pojawia tak z 9 miesięcy po solu. I zupełnie inaczej się objawia. Ale fakt, sterydy mają zły wpływ na wzrok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#9
Skonsultuje to przy jakiejś wizycie z neuro. A wy zauważyliście, że te problemy z oczami postępują cały czas pomimo leczenia?
Odpowiedz
#10
(28-01-2019, 13:30)Moris napisał(a): Skonsultuje to przy jakiejś wizycie z neuro. A wy zauważyliście, że te problemy z oczami postępują cały czas pomimo leczenia?
U mnie są zawsze chwilowe, np. wieczorem widzę tekst na granatowo, potem przechodzi i przez miesiąc nic, kiedyś przez dobre dwa tygodnie mi się światła rozjeżdżały, ale przeszło. Z zaćmą po sterydach to inna bajka, ale jak nie patrzę lewym okiem, bardzo w lewo i na dół to nie przeszkadza w ogóle. I chyba się zmniejsza.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości