Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy to SM?
#1
cześć,

jestem Natalia i jestem przed trzydziestką. Może być długo ale chciałabym jak najjaśniej to opisać.

Dwa lata temu w lutym zaczęło boleć mnie prawe oko, obraz zrobił się nieostry, jakbym patrzyła przez mleczne szkło. Po dwóch tygodniach zaczęło boleć mnie również "za okiem". Pojechałam do szpitala i tak mnie odsyłali, bo nie mają neurologa, bo nie ma miejsc ale w końcu mnie przyjęli i zostałam na okulistyce. Diagnoza to zapalenie nerwu wzrokowego pozagałkowe w oku prawym. Leżałam sobie w szpitalu, miałam codziennie wlewy z Encortonu, zrobili mi rezonans, w opisie napisano "zmian ogniskowych o patologicznej intensywności sygnału nad i podnamiotowo nie stwierdza się. Układ komorowy prawidłowej szerokości, niewielkie poszerzenie przestrzeni podpajęcznych w płatach czołowych.". Wypisano mnie, wzrok nie wrócił całkiem i muszę nosić okulary ale cieszyłam się, że to nie SM. Badał mnie również wtedy neurolog. Przy wypisie ze szpitala nikt mi nie mówił, czy mam iść na jakąkolwiek kontrolę do neurologa więc nie byłam.
W 2018 roku dopadł mnie ból pleców, drżenie rąk, nóg, zaczęłam utykać. Poszłam do ortopedy, który stwierdził kokcygodynię czyli "bóle o nieustalonym pochodzeniu". To wiedziałam i bez jego diagnozy. Dostałam leki, rentgen miednicy, lekarz powiedział, że podejrzewał raka kości (?) ale że to nie to. Ok, myślę sobie, skoro ból jest ciągły ale znośny to chyba nie ma tragedii, wcześniej pracowałam fizycznie, uważałam że te objawy to efekt braku szanowania pleców.Teraz mam  pracę siedzącą więc stwierdziłam, że to też dołożyło swoje trzy grosze do mojego stanu i zaczęłam się troszkę ruszać. Natomiast pojawiły się inne objawy: wstając rano nie byłam w stanie ustać na nogach, często jedna była tak zdrętwiała, że się przewracałam, czasami budziłam się ze zdrętwiałymi rękoma, drżały mi powieki, zwalałam to na stres. Od jakiegoś czasu w nocy łapią mnie mocne kurcze nóg, że budzę krzykiem wszystkich domowników. Do tego boli mnie kręgosłup/plecy, już sama nie potrafię określić gdzie dokładnie mnie boli, ból jest ciągły, tępy. Czasami przekręcam słowa (np. poświęcam=poświęcuję, włącz lampę=włącz szafę), odstawiam przedmioty w powietrzu albo lecą mi z rąk, czasami obraz robi się bardzo nieostry. Byłam dziś u ortopedy, głownie z powodu bólu w odcinku lędźwiowym, ortopeda po zobaczeniu mojej drżącej dłoni stwierdził, że mam iść na cito do neurologa. Mam wizytę na jutro rano, zabiorę ze sobą papiery ze szpitala z 2017 roku.
Powiedzcie mi proszę, czy ktoś z Was miał taką sytuację, że pierwszy rezonans wykluczył SM? Czy raczej powinnam zacząć oswajać się z tą chorobą?

 (mi powiedzieli wtedy w  szpitalu, że nie mam zmian demienilizacyjnych więc to na pewno nie SM i nie ma się czym przejmować)
Odpowiedz
#2
Hej, mam nadzieję, że lekarz zleci Ci kolejny rezonans, wtedy będzie wiadomo więcej. Daj znać po wizycie. Powodzenia!
Odpowiedz
#3
Hej, no ja miałam mri zaraz po pierwszych delikatnych objawów, kilkunastu lekarzy nie stwierdziło sm. Po dwóch latach rzutów zrobiło się sito. Trochę dziwne, że ten ból masz taki ciągły, u mnie takie objawy są w tych miejscach, które były objęte rzutem, ale to nie jest ból, tylko dyskomfort

Najważniejsze, żeby zlecił kontrolny rezonans
Odpowiedz
#4
Poczekaj na wizytę u lekarza, to może być coś zupełnie innego. Nie martw się na zapas.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#5
cześć,

jestem po wizycie u neurologa. Pani doktor powiedziała, że to nie musi być SM. Była zdziwiona, że nie poinformowali mnie, że powinnam co rok robić mr, aby obserwować czy nie pojawiają się jakieś zmiany. Dostałam skierowanie na crp, tsh, morfologię, mr, dostałam lek Trittico. Powiedziała też, że powinnam udać się do psychiatry. Drążąc temat stresu doszłyśmy do mojej depresji poporodowej, którą miałam jakieś 8-10 lat temu. Zasugerowała, że moje objawy mogą być spowodowane raczej stresem, nie sm.

Nie wiem co o tym myśleć, mam okropny mętlik w głowie, a ręce latają mi dziś tak, że tylko dzięki autokorekcie jestem w stanie cokolwiek napisać Smutny
Odpowiedz
#6
Narazie zrob wszystkie badania. Mri czego zleciła?
Nakręcasz sie a to nie pomaga.
Oczywiscie objawy jakie opisujesz moga byc wywołane stresem stad tez Trittico
Narazie zrob badania i daj znac jak beda wyniki
Odpowiedz
#7
Zgadywaniem nie ma co się zajmować, mnie odsyłali dwa lata do psychiatry i zwalali wszystko na nerwy. TYLKO WYNIKI BADAŃ są ważne
Odpowiedz
#8
Takie ciągłe, tępe bóle nie są typowym objawem SM. Również czysty rezonans podczas PZNW, gdyby miało być spowodowane przez SM, byłby czymś dziwnym. Ale z drugiej strony my tu wszyscy jesteśmy same dziwne przypadki, każdy z jakimś nietypowym epizodem, takie jest SM. Bez badań nie dowiesz się, co Ci jest, nie ma co gdybać.

A tak na marginesie, niezależnie od Twoich problemów z pisaniem, to Twoje posty napisane są, w sensie pisowni, wyjątkowo dobrze...
Odpowiedz
#9
(20-08-2019, 17:59)belanna napisał(a): Takie ciągłe, tępe bóle nie są typowym objawem SM. Również czysty rezonans podczas PZNW, gdyby miało być spowodowane przez SM, byłby czymś dziwnym. Ale z drugiej strony my tu wszyscy jesteśmy same dziwne przypadki, każdy z jakimś nietypowym epizodem, takie jest SM. Bez badań nie dowiesz się, co Ci jest, nie ma co gdybać.

A tak na marginesie, niezależnie od Twoich problemów z pisaniem, to Twoje posty napisane są, w sensie pisowni, wyjątkowo dobrze...

Czysty rezonans przy PZNW nie jest niczym dziwnym.
Odpowiedz
#10
Mi po ostatnim PZNW żadna zmiana w rezonansie nie doszła więc Miriam ma zapewne rację.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości