Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witajcie moi drodzy, nówka na forum
#1
Serce 
Witam wszystkich serdecznie Uśmiech

Na forum trafiłam dzięki jednej z Pań administratorek, którą spotkałam w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku na promocji projektu #minutadlaSM. Dziękuję bardzo! 

Mam na imię Ada, mam 29 lat i SM zdiagnozowano u mnie pod koniec września tego roku. Wszystko zaczęło się od niewielkiego zaburzenia widzenia w kwietniu 2019. Kolejnym etapem był rezonans, wyszło 5 zmian demielizacyjnych. We wrześniu trafiłam do jednego ze szpitali na oddział neurologiczny. Zrobiono standardowe badania krwi, punkcję lędźwiową, ponownie rezonans głowy i dodatkowo kręgosłupa. Diagnoza: SM - odezwiemy się jak będzie możliwość włączenia do programu...
Spodziewałam się, że w przypadku tego szpitala może to trwać bardzo długo... Z ogromną pomocą męża wzięliśmy sprawy w swoje ręce i zgłosiliśmy się do lekarza prywatnie na początku listopada. Dzięki niemu trafiłam ponownie na oddział neurologiczny, ale w innej placówce. Wszystko poszło bardzo szybko i sprawnie i od ponad tygodnia jestem w programie lekowym - betaferon. Uśmiech
Co mogę powiedzieć na temat leczenia? Na razie przebiega bez większych skutków ubocznych. Mogę nawet powiedzieć, że jestem z niego zadowolona. 

Wiem, że to dopiero początek. Uważam jednak, że wiele zależy od nas! Im lepsze nastawienie tym łatwiej radzić sobie z rzeczywistością. Nie poddaje się, bo we wszystkim trzeba znaleźć coś pozytywnego. 

Najwięcej siedzi w naszej głowie - dosłownie i w przenośni Uśmiech

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Trzymajcie się ciepło!
Odpowiedz
#2
Witaj,tak trzymaj.
Odpowiedz
#3
hej imienniczko mojej corkiUśmiech
Ady,albo jak to mowie Adziory to fajne i twarde dziewuszki.









;
Odpowiedz
#4
Witaj na forum Uśmiech Miło Nam, że do Nas dołączyłas Oczko
Nastawienie pozytywne, tak trzymać Oczko
Odpowiedz
#5
Rozgość się na forum!
Witaj.
Odpowiedz
#6
Hej, witaj na forum Uśmiech
Jakie były twoje objawy ze strony oczu?
Odpowiedz
#7
Hej Uśmiech
Odpowiedz
#8
Cześć, witajUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#9
Witaj [emoji3526]

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#10
(30-11-2019, 09:16)Agata05 napisał(a): Hej, witaj na forum Uśmiech
Jakie były twoje objawy ze strony oczu?

Hej Agata,

ciężko mi było opisywać te objawy za każdym razem jak pytali lekarze. Miałam takie wrażenie, że patrząc w lewo/prawo, a potem przed siebie mój wzrok "nie nadążał" wrócić. Przez to miałam problemy z prowadzeniem samochodu. Do tego miałam zawroty głowy i nieznaczne zaburzenia równowagi. Wszystko przeszło po niecałych dwóch tygodniach i od tej pory nic się nie dzieje.

(30-11-2019, 00:52)goska71 napisał(a): hej imienniczko mojej corkiUśmiech
Ady,albo jak to mowie Adziory to fajne i twarde dziewuszki.









;

Hej Gosiu,

oj coś w tym jest, że Ady to dość silne osoby Oczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości