Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sugestie nt. działania forum - co i jak ulepszyć
#1
Forum dopiero raczkuje, dlatego nie wszystko jest tu (jeszcze Oczko ) idealne. Chcemy jednak, żeby stało się fajnym miejscem, które będzie skupiać Chorych i osoby im bliskie, a także tych, którzy dopiero są w trakcie diagnozy. Mamy też nadzieję na współpracę z ekspertami, którzy podzielą się tu swoją wiedzą nt. różnych aspektów SM (neurolodzy, psycholodzy, logopedzi, rehabilitanci itp).
Jeśli coś na forum jest nie takie, jak być powinno albo może macie pomysł co zrobić, żeby być lepsze - zachęcam do zamieszania uwag.
Odpowiedz
#2
Witam Cię Adminie,Moderatorze Moniko!
Mam taką sugestię: jestem użytkownikiem tego forum i wydaje mi się że dobrze byłoby gdyby watek Tecfidera został połączony z wątkiem Tecfidera a alkohol i Jeszcze jednym nowo stworzonym (nie wiadomo po co) Tecfidera fumeran diametylu!!! Bo jeśli tak zostanie to niedługo powstanie wątek "Tecfidera a zorza polarna i jej wpływ na skutki uboczne!" Rozważ to proszę!
P.s. Oj przepraszam dopiero teraz na spokojnie przejrzałem wątek Tecfidera fumeran diametylu i zobaczylem że był stworzone dawno i to nawet, chyba przez Ciebie!
Ale nadal twierdze że warto by było te wątki połączyć!
Pozdrawiam!
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz
#3
Dziękuję za sugestię, Yazon. Połączenie wątku Tecfidera i Tecfidera fumeran diametylu faktycznie jest sensowne, bo w obu - informacje są dość ogólne. Natomiast co do wątku dotyczącego alkoholu - z tego, co zauważyłam, nie wszyscy użytkownicy używają wyszukiwarki . A przekopywanie się przez kilkadziesiąt czy kilkaset postów w jednym wątku, w którym jest wszystko aby znaleźć np. informacje o alkoholu - może być uciążliwe. Z Joanną zastanawiałyśmy się raczej nad wydzielaniem do oddzielnych tematów innych powtarzających się problemów (analogicznie jak ten dotyczący alkoholu, np. posiłki i Tecfidera czy czas oczekiwania na lek) Każde rozwiązanie ma dobre i złe strony.
Chętnie poznamy zdanie innych osób na ten temat. Jakie rozwiązanie sprawi, że forum będzie dla Was bardziej przyjazne? To dotyczy nie tylko wpisów nt. Tecfidery, ale i innych wątków oraz całych działów. A może coś jeszcze warto poprawić?
Odpowiedz
#4
(29-12-2016, 14:18)Monika napisał(a): Dziękuję za sugestię, Yazon. Połączenie wątku Tecfidera i Tecfidera fumeran diametylu faktycznie jest sensowne, bo w obu - informacje są dość ogólne. Natomiast co do wątku dotyczącego alkoholu - z tego, co zauważyłam, nie wszyscy użytkownicy używają wyszukiwarki . A przekopywanie się przez kilkadziesiąt czy kilkaset postów w jednym wątku, w którym jest wszystko aby znaleźć np. informacje o alkoholu - może być uciążliwe. Z Joanną zastanawiałyśmy się raczej nad wydzielaniem do oddzielnych tematów innych powtarzających się problemów (analogicznie jak ten dotyczący alkoholu, np. posiłki i Tecfidera czy czas oczekiwania na lek) Każde rozwiązanie ma dobre i złe strony.
Chętnie poznamy zdanie innych osób na ten temat. Jakie rozwiązanie sprawi, że forum będzie dla Was bardziej przyjazne? To dotyczy nie tylko wpisów nt. Tecfidery, ale i innych wątków oraz całych działów. A może coś jeszcze warto poprawić?

Rzeczywiście masz rację.Szukanie, konkretnego interesującego danego użytkownika tematu byłoby uciążliwe. To może zastosujcie wątek główny i "podwątki" bo jeśli zostanie tak jak jest to obawiam się że forumowicze nie zadadzą sobie trudu przeszukiwania forum tylko będą wpisywać wszystkie spostrzeżenia i doświadczenia tam gdzie znajdą najbliższy temat główny, czyli tak jak jest obecnie w wątku Tecfidera.
I jeszcze jest kilka innych tematów związanych z Tecfidera gdyby je zamknąć w wątku głównym Tecfidera i pewnie z innymi programami lekowymi jest tak samo!
Taka jest moja sugestia.

Pozdrawiam!
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz
#5
Jak więcej wpisów jest w jednym temacie to łatwiej się czyta. Włączenie kilku czy kilkunastu wątków jest męczące. Ale to tylko moje zdanie.
Odpowiedz
#6
(30-12-2016, 20:53)reni napisał(a): Jak więcej wpisów jest w jednym temacie to łatwiej się czyta. Włączenie kilku czy kilkunastu wątków jest męczące. Ale to tylko moje zdanie.
Reni jeśli tak twierdzisz!?!?
Zobaczymy jeśli ktoś nie wykorzystując wyszukiwarki, a tacy użytkownicy też są, będzie chciał znaleźć konkretną informację. Jak sobie poradzi. Zmuszony będzie przeszukać całe forum, a to może być zniechęcające! Da sobie spokój, po czym stwierdzi że forum jest mało interesujące i nie konkretne?!?! Tak mi się wydaje, patrząc perspektywicznie, wpisów będzie coraz więcej. Są forumowicze będący na bieżąco z nowymi informacjami i tacy którzy czytają wiadomości sporadycznie a także nowi użytkownicy!
Pozdrawiam Uśmiech
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz
#7
Ja jestem za tym, że wątki nie powinny być ogólne. Lepiej gdybyście dzielili tematy ba bardziej konkretne. Tak łatwiej się odnaleźć na forum. Nie każdy jest na forum regularnie (a przynajmniej ja nie), nie śledzę co się nie bieżąco dzieje, nawet często pewnie nie wpadam na to, czego można by szukać. A jasno nazwany wątek ułatwia selekcję tematów. PozdrawiamUśmiech
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...  Uśmiech
Odpowiedz
#8
Witam Was adminki tego forum!
Mam taka sugestię i jednocześnie pytanie? Członków tego forum jest 0k.570 ale czy w tej ilości też są Ci dziwni zarejestrowani "ludzie" o nickach flokscog lub Ronaldbling.
i.t.podobni.Wydaje mi się że to sa jacyś spamerzy, prubujący się tutaj uaktywnić i robiący sztuczny tłok !
Czy nie warto było by to zweryfikować usunąc tych "spamerów" i podać rzeczywistą ilość użytkowników?!
Pozdrawiam!
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz
#9
Niestety, zdajemy sobie sprawę z tego problemu. To tzw. boty spamujące, które automatycznie zakładają konta. Zazwyczaj łatwo tych użytkowników odróżnić po dziwnych nickach i podejrzanych linkach umieszczanych w profilach (czasem piszą też posty na forum po angielsku/rosyjsku - staramy się możliwie szybko usuwać takie treści i banować/usuwać te konta). Jest to utrapienie większości forów internetowych.
Tak jak napisałam - staramy się każdego dnia wychwytywać i usuwać takie konta. Uszczelniamy też zabezpieczenia. Ale nie sposób często nad tym problemem nadążyć (zdarzało się, że w ciągu doby boty zakładały ok 50 kont). Robimy co w naszej mocy.
Dziękujemy Wszystkim za dotychczasową czujność i raportowanie o każdej dziwnej aktywności na forum. Będziemy też wdzięczne za dalszą pomoc w tej kwestii Uśmiech
Odpowiedz
#10
Ok. rozumiem i możecie na mnie liczyć!
Pozdrawiam!
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości