Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sm bez objawów neurologicznych?
#1
Witajcie!
Jestem tutaj nowa, temat SM nie dotyczy mnie, ale mojego męża. 
Ale od początku...
W marcu mąż trafił do szpitala z silnymi zawrotami głowy, odwodnieniem, wymiotami, biegunką. Liczne badanie nic nie wykazały, tylko dzięki kuzynce męża (lekarz) zrobiono rezonans głowy. Wyszła jakaś nieprawidłowość (osobny wątek Oczko), więc zdecydowano się wykonać także tomograf. Na nim wyszły zmiany demielinizacyjne. Na tym w zasadzie się skończyło, wypis ze szpitala z informacją od neurologa, żeby powtórzyć badanie za jakieś 6 miesięcy. Poszliśmy na dodatkową konsultację neurologiczną (za radą lekarskiej rodziny), Pani dr zaleciła dalszą diagnostykę już na oddziale neurologicznym - punkcja i rezonans odcinka szyjnego. Zostało to wykonane w lipcu, prążki dodatnie, jedna zmiana w odcinku szyjnym, wydawałoby się, że pewna diagnoza. Mąż się kompletnie załamał. Dziś poszliśmy do szpitala, żeby odebrać wypis i ustalić co dalej. Tymczasem na wypisie informacje, że nie ma skierowania do programu leczenia. Pani doktor (naprawdę wspaniała) powiedziała, że oni leczą człowieka, a nie wyniki badań. Mąż nie ma absolutnie żadnych objawów neurologicznych, gdyby nie te wyniki badań ponoć nikt nawet by nie szedł w diagnozę SM. Oczywiście zapewniła nas, że gdyby coś się działo, leczenie zostanie wprowadzone w przeciągu miesiąca, ale powiedziała też, że ma takich pacjentów, którzy mają "tylko" wyniki, bez objawów i nic im się nie dzieje. Skierowanie do poradni SM w celach kontrolnych jest i nic więcej. 
Chciałam zapytać czy może ktoś miał podobną sytuację? Trochę nie wiem, co robić. Dla mnie to chyba  (?) pozytywna wiadomość, mąż tym bardziej załamany, bo "nawet leczenia nie dostał". Konsultować gdzie indziej?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
sm bez objawów neurologicznych? - przez mkk - 03-08-2018, 11:36
RE: sm bez objawów neurologicznych? - przez hela - 03-08-2018, 12:01
RE: sm bez objawów neurologicznych? - przez agica - 03-08-2018, 12:14
RE: sm bez objawów neurologicznych? - przez hela - 03-08-2018, 12:18
RE: sm bez objawów neurologicznych? - przez mkk - 03-08-2018, 12:24
RE: sm bez objawów neurologicznych? - przez hela - 03-08-2018, 12:46
RE: sm bez objawów neurologicznych? - przez mkk - 03-08-2018, 13:40
RE: sm bez objawów neurologicznych? - przez hela - 03-08-2018, 13:43
RE: sm bez objawów neurologicznych? - przez mkk - 03-08-2018, 13:48
RE: sm bez objawów neurologicznych? - przez agula - 03-08-2018, 16:11
RE: sm bez objawów neurologicznych? - przez Natasza - 04-08-2018, 08:03

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości