Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam, nowo zdiagnozowany najgorsza postać; pierwotnie postępującać
#1
Witam serdecznie.

Mam 38 lat, jestem  mieszkańcem Kielc, w czerwcu bieżącego roku, po 2 wizytach w szpitalu moja lekarz prowadząca postawiła diagnozę SM pierwotnie postępujące. W głowie liczne zmiany demielinizacyjne nie ulegające wzmocnieniu po podaniu kontrastu, obecne prążki oligoklonalne w PMR. Potencjał wzrokowe wyszły dobrze, co ciekawe badanie przeciwko boreliozie  ( Elisa  i Western Blot) z krwi pokazało pozytywny wynik , ale tylko w klasie IgM ( świeża infekcja- badanie wykonane w marcu), w PMR borellia ujemna. Wykonałem również prywatnie badanie u Wielkoszyńskiego Ellispot 2 - wynik graniczny. Clamydia pneumonie dodatnia, postać aktywna przewlekła.
 Lekarz twierdz, że przy stanie zapalnym w układzie nerwowym te  wyniki są fałszywie dodatnie, tym bardziej , że w PMR borellia wyszła ujemna, również cytoza i  białko w PMR nie wskazuje na zakażenie borellią. 
Moje obecne objawy to pieczenie kolan, stóp, czasami mrowienia w nogach i rękach. 
Wiem, że na tą postać jest lek zarejestrowany w Polsce, Okrelizumab ale nie jest refundowany ( koszt jednego wlewu 30.000 zł x2 razy w roku). 
Bardzo  proszę o poradę , namiary na lekarzy specjalistów od SM i programów lekowych, z poza Kielc , którzy mogą pomóc w tej sprawie, ewentualnie metody alternatywne, słyszałem, że przeprowadza się zabiegi udrożnienia żył szyjnych. 
W Kielcach lekarze nie mają nic do zaproponowania.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Witam, nowo zdiagnozowany najgorsza postać; pierwotnie postępującać - przez Oscar - 26-06-2019, 11:15

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości