Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Avonex
#1
Witam serdecznie,jestem tu nowa, od 3 miesiecy jade na Avonexie ,lecze sie i mieszkam za granica.Wykryto u mnie SM prze przypadek we wrzesniu tego roku.Zaczelo sie ponad rok temu od dziwnego uczucia w dloniach nie bylo to ani mrowienie ani bol ale cos jakby trudnosci w braniu malych przedmiotow, zwrocilam sie z tym do lekarza rodzinnego on skierowal nmnie na przeswietlenie aby wykluczyc zmiany typu zapalnego stawow niestety nic nie wykazalo.Potem pierwszy rezonans bez kontrastu ,i od tego sie zaczelo,opis na dwie strony i do powtorki i tym razem z kontrastem.Miesiac pozniej zadzwonili po mnie z oddzialu neurologicznego zeby polozyc sie na pare dni i zrobic komplet badan w tym punkcje ledzwiowa.Wyszlam ze szpitala z diagnoza STWARDNIENIE ROZSIANE!!!!!!!!!!!!!Bog jeden wie ile plakalam,chyba kazdy z was? Przyznam sie ze malo wiedzialam o tej chorobie i jak uslyszalam diagnoze przed oczami stanal mi wozek inwalidzki,zaczelam czytac czytac i jeszcze raz czytac,zrozumialam wiele rzeczy ,uspokoilam sie staram sie o tym nie myslec choc sie nie da!!! Raz w tygodniu biore Avonex zastrzyki robie sobie sama ,cos strasznego ale i do tego mozna sie przyzwyczaic!!!MAM PYTANIE DO WAS! Jak radzicie sobie z bolami miesni na drugi dzien??????A moze lepiej co bierzecie??'
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Avonex - przez SKRI - 25-11-2019, 17:09
RE: Avonex - przez Miriam - 25-11-2019, 17:10
RE: Avonex - przez agica - 25-11-2019, 17:14
RE: Avonex - przez asia_mys - 25-11-2019, 17:41

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości