Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera czy Ocrevus
#1
Cześć, 

Witajcie wszyscy, dzisiaj dołączyłam do forum, będziemy od czasu do czasu wraz z Mężem Was odwiedzać.  Właśnie zdiagnozowano u mnie SM i to w wersji Tumefective. Ogólnie objawy ustąpiły już po ambulatoryjnie zastosowanym encortonie, a potem poprawiliśmy dla pewności pełnym cyklem solumedrolu, lekarze są dobrej myśli, ale bez żadnych gwarancji jak to przy SMie. 
Jesteśmy na etapie wyboru leczenia, w którym mają nam  pomóc konsultacje u 3ech Profesorów (Bydgoszcz, Katowice, Łodź) - nie chcę rzucać nazwiskami, ale pewnie się domyślacie). Jesteśmy po wizycie u pierwszego  Profesora. I tutaj dochodzimy do naszego pytania. Usłyszeliśmy, że najłatwiej przy relatywnie wysokiej skuteczności leczyć się Tecfiderą (są programy itp). Z kolei najskuteczniej byłoby zacząć według standardów światowych - Ocrevus. Tutaj już nam program nie pomoże, ale Roche ponoć daje promocje (znamy koszt). Pytania do Was.
Czy ktoś zaczynał leczenie od Ocrevusa ? jeśli tak to opowiedz proszę  o swoich przeżyciach, efektach, skutkach ubocznych.
Orientujecie się, czy są jakieś przymiarki Ocrevusa do refundacji w pierwszej linii RRMS? 
Czy programy lekowe dopuszczają deeskalacje? tz. Leczymy się  na własną rękę Ocrevusem np. 3 lata - nie wchodzi w tym czasie do refundacji w I Linii i  czy wtedy możemy przejść niżej np. do Tecfidery)

Z góry dzięki za każdą odpowiedź.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Tecfidera czy Ocrevus - przez KasiaK19 - 06-05-2020, 19:46
Tecfidera czy Ocrevus - przez hela - 06-05-2020, 20:02
RE: Tecfidera czy Ocrevus - przez KasiaK19 - 06-05-2020, 20:16
Tecfidera czy Ocrevus - przez hela - 06-05-2020, 20:29
RE: Tecfidera czy Ocrevus - przez KasiaK19 - 06-05-2020, 20:39
RE: Tecfidera czy Ocrevus - przez agica - 06-05-2020, 20:43
RE: Tecfidera czy Ocrevus - przez Peter - 12-05-2020, 18:49
RE: Tecfidera czy Ocrevus - przez redheadgirl - 27-03-2021, 18:00

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości