Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cześć!
#1
Cześć!
Mam na imię Michał i mam 37 lat.
W listopadzie zdiagnozowano u mnie SM a od stycznia biorę Plegridy (jestem po pierwszym zastrzyku).
Pierwsze objawy pojawiły się w 2009 natomiast dopiero w 2017 stały się na tyle uciążliwe, że postanowiłem iść z tym do lekarza.
Najbardziej dotkliwym jest niedowład prawej nogi (pojawił się w 2013) i właśnie w zeszłym roku stało się niemożliwym dla mnie chodzenie dłużej niż 10min.
Przez ostatnie 5 lat pracowałem za barem i nigdy objawy SM nie były dla mnie problemem.
SM nie wpływa też na moją pasję jaką jest rower - równowaga w normie, wytrzymałość prawej nogi także bez zarzutu.
Co do leczenia muszę  się zapisać do poradni sm, fizjoterapeuty i dietetyka - macie jakieś miejsca godne polecenia we Wrocławiu?
Odpowiedz
#2
Hej. Witaj na forum. Jesteśmy w podobnej sytuacji diagnoza z listopada tabletki w styczniu a pierwsze objawy w 2010. Poradnia w szpitalu Marciniaka dr Gruszka. To mogę Ci polecić.
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#3
cześć, witaj na forumUśmiech
Odpowiedz
#4
Cześć Marcin. Uśmiech
Odpowiedz
#5
Cześć Michał Uśmiech
Odpowiedz
#6
cześć cześć Oczko
jakby co to mam na imię Michał ;P

a o dr Gruszce słyszałem już od jednej znajomej - do sprawdzenia!
Odpowiedz
#7
Terminy do Niej są odległe ale warto się zarejestrować.
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#8
Witaj Uśmiech ja też długo nie zgłaszałam się z objawami do lekarza... Dobrze ze masz juz diagnozę i szybko dostałeś leczenie Uśmiech z pasji nie rezygnuj bo nie warto z powodu sm tego robić Uśmiech
Odpowiedz
#9
(23-01-2018, 14:52)Dygresja napisał(a): cześć cześć Oczko
jakby co to mam na imię Michał ;P

a o dr Gruszce słyszałem już od jednej znajomej - do sprawdzenia!

Ups.... przepraszam! Uśmiech
Cześć Michał! Oczko
Odpowiedz
#10
(23-01-2018, 16:34)klaudia26 napisał(a): Witaj Uśmiech ja też długo nie zgłaszałam się z objawami do lekarza... Dobrze ze masz juz diagnozę i szybko dostałeś leczenie Uśmiech z pasji nie rezygnuj bo nie warto z powodu sm tego robić Uśmiech

ja myślałem, że to dyskopatia (bo wszyscy w rodzinie na nią cierpią) ale okazało się inaczej Oczko
a rower? nigdy! bez nogi można na rowerze jeździć Duży uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości