Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wstrętne papierosy, jakie wspomagacze można stosować przy SM
#11
Ja paliłam 7 lat zanim zachorowałam. Papierosa odpalałam od papierosa... W ogóle nie wierzyłam, że mogę rzucić, wszelkie preparaty z apteki ani elektroniczny papieros mi w tym nie pomagały. Nikt kto mnie wówczas znał nie postawiłby nawet złotówki na mój sukces w zakładzie o to, czy rzucę palenie.
Natomiast zadziałał strach/zdrowy rozsądek jak trafiłam na oddział ratunkowy z zaburzeniami mowy, niedowładem itp. Ostatecznie okazało się, że to "tylko" SM, ale lekarz tamtej nocy miał kilka o wiele gorszych podejrzeń. Zanim dowiedziałam się co mi jest obiecałam sobie, że jeśli wyjdę ze szpitala, to nigdy więcej. I od 6 lat nie palę. Uśmiech Rzucanie było bezbolesne, nie stosowałam niczego, nawet w sumie trudno to nazwać rzucaniem. Wyszłam ze szpitala, wyrzuciłam papierosy i po prostu nie paliłam. Ani razu mnie nie ciągnęło, bo byłam przekonana o tym, że więcej tego nie chcę i nie będę robić.
Doskonale pamiętam wcześniejsze próby, gdzie każda godzina bez papierosa się dłużyła podczas rzucania palenia. Nie pomagały tabletki, gumy, plastry, jakieś dziwne "zabiegi" mające pomóc w rzucaniu palenia... Bo brakowało właśnie tego stuprocentowego przekonania, że już nie chcę palić. A do tego każdy chyba po prostu musi "dojrzeć". Uśmiech

Może spróbuj jeszcze raz porozmawiać ze swoim neurologiem? Jeśli jego zdaniem Desmoxan nie wchodzi w grę, to może zaproponuje jakiś inny specyfik, który pomoże Ci rzucić palenie. Ew. może porozmawiaj ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu? Może będzie bardziej pomocny?

Koleżanka rzuciła palenie stosując Zyban (lek na receptę), ale nie mam niestety pojęcia czy może być on stosowany przy SM i podczas leczenia Tecfiderą.

Interakcje między lekami można sprawdzić w tym serwisie: https://ktomalek.pl/l/interakcje/szukaj W aptece też powinnaś uzyskać informacje jakie leki można ze sobą łączyć, a jakie nie. Aczkolwiek neurolog zawsze będzie najlepszym źródłem informacji przy SM.

Będę mocno trzymać kciuki, żeby udało Ci się rzucić palenie! Uśmiech Oczywiście za inne osoby próbujące rzucić - też! Uśmiech
Odpowiedz
#12
Oj coś mi się wydaje dziewczyny i chłopaki, że przy naszym braniu leków raczej wszystkie tablety wspomagające rzucanie palenia odpadają. Chyba w każdym jest, że działają jakoś na układ nerwowy itp i żaden lekarz nie powie, żeby je brać. Pozostaje siła woli albo może jakieś chińska akupunktura, która swojego czasu była modna.
Aha i kto pali, że tak powiem namiętnie to ostrzegam, że jest takie nowe urzadzenie do palenia o nazwie IQOS. Może i fajna sprawa, ale prawdziwy palacz nie bedzie zadowolony. Mało dymu strasznie daje i to w zasadzie problem. A jak to działa to najlepiej w internecie znależć bo opisywać za dużo by trzeba było. Dodam tylko, że inaczej niż e-papieros. Nie ma olejka, są tylko specjalne wkłady,
Aha. Sam pale i rzucam co kilka dni. Narazie ze skutkiem marnym.
Odpowiedz
#13
Mi sie udało rzucic zaraz po Nowym Roku chyba na 4 dni (pobyt w szpitalu). Nie pale dużo, pare papierosów i o te parę za dużo.

Monika gratuluję. Mnie jakby tak mocno potrzasnelo to bym nie paliła. Po prostu bym sie wystraszyła. Czelam na dzień kiedy zmadrzeje i mnie odrzuci.
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#14
Baryła 1969 wiesz podejrzewam, że masz rację;(
A może to ja jestem zbyt mało uparta, uczepiłam się Desmoxanu, bo tylko przy jego użyciu udało mi się rzucić.
Szczerze mówiąc, to mam żal do mojego SM, bo mogło doprowadzić do zmian akurat w ośrodku odpowiedzialnym za uzależnienia, a nie gdzie indziej.
Jeśli chodzi o moją Neurolog w Belgii właśnie poszła rodzić, więc teraz jest poza zasięgiem; mój lekarz pierwszego kontaktu boi się cokolwiek doradzić, bo jestem jego pierwszą pacjentką z SM. Z kolei moja Neurolog w Polsce kategorycznie zabroniła Desmoxanu i nakrzyczała na mnie, że kto pali z chorobą neurologiczną. I tak oto jestem z problemem sama, w dodatku mój partner pali w domu - co też ,, pomogło" mi wrócić no nałogu.
Postaram się zawalczyć sama, jednak mimo wszystko, jeśli się czegoś dowiecie piszcie proszę!!!
Odpowiedz
#15
Mrówka ja nie pale więc niewiele na ten temat mogę powiedzieć ale jak byłam ostatnio w szpitalu to był tam Pan który rzucał palenie. Policzył sobie ile papierosow pali w ciągu dnia i postanowił że będzie codziennie palił o jednego mniej. Jak wychodziłam ze szpitala to już palił tylko kilka. Nie wiem czy udało mu się ostatecznie rzucić ale może warto spróbować takiej metody. Jak nie uda się rzucić to może chociaż zmniejszyć ilość wypalanych papierosów.
Odpowiedz
#16
Ja to już gdzieś pisałem, że po diagnozie w rozmowie z lekarzem, powiedział, że palenie kategorycznie zabronione. Wypic mozna, zjeść dobrze można, ale palenia się czepiał, że akurat to najgorsze przy tej chorobie. No ale cóż, nie tak łatwo rzucic po kilkudziesięciu wręcz latach.
Odpowiedz
#17
(08-03-2018, 14:54)baryla1969 napisał(a): Oj coś mi się wydaje dziewczyny i chłopaki, że przy naszym braniu leków raczej wszystkie tablety wspomagające rzucanie palenia odpadają. Chyba w każdym jest, że działają jakoś na układ nerwowy itp i żaden lekarz nie powie, żeby je brać. Pozostaje siła woli albo może jakieś chińska akupunktura, która swojego czasu była modna.

Faktycznie możesz mieć rację. Ale chyba jednak nie wszystkie takie środki mają działanie na układ nerwowy, są np. różne plastry czy tabletki z nikotyną. One (chyba) takiego działania nie mają (a przynajmniej nie w większym stopniu niż palenie ma wpływ na układ nerwowy). Może zastosowanie takich środków może być pomocne.
Z drugiej strony - np. wspomniany przeze mnie Zyban, którego zadaniem jest wspomaganie leczenia uzależnienia od nikotyny, on faktycznie działa na układ nerwowy. Ale substancja czynna w nim zawarta, czyli bupropioni jest stosowany także w leczeniu depresji. A leki przeciwdepresyjne (także z tą substancją, np. Wellbutrin) mogą być stosowane przy SM.
Ale naprawdę najlepiej porozmawiać z neurologiem na ten temat.


(08-03-2018, 15:20)Mrówka napisał(a): Baryła 1969 wiesz podejrzewam, że masz rację;(
A może to ja jestem zbyt mało uparta, uczepiłam się Desmoxanu, bo tylko przy jego użyciu udało mi się rzucić.
Szczerze mówiąc, to mam żal do mojego SM, bo mogło doprowadzić do zmian akurat w ośrodku odpowiedzialnym za uzależnienia, a nie gdzie indziej.
Jeśli chodzi o moją Neurolog w Belgii właśnie poszła rodzić, więc teraz jest poza zasięgiem; mój lekarz pierwszego kontaktu boi się cokolwiek doradzić, bo jestem jego pierwszą pacjentką z SM. Z kolei moja Neurolog w Polsce kategorycznie zabroniła Desmoxanu i nakrzyczała na mnie, że kto pali z chorobą neurologiczną. I tak oto jestem z problemem sama, w dodatku mój partner pali w domu - co też ,, pomogło" mi wrócić no nałogu.
Postaram się zawalczyć sama, jednak mimo wszystko, jeśli się czegoś dowiecie piszcie proszę!!!

Najłatwiej nakrzyczeć na pacjenta, trudniej zaproponować jakieś rozwiązanie... Smutny Może mimo wszystko spróbuj jeszcze raz porozmawiać z tą neurolog? Wytłumaczyć, że zdajesz sobie sprawę, że palenie nie jest zdrowe, ale masz problem żeby rzucić, dlatego chciałabyś się wspomóc jakimś lekiem/suplementem w tej kwestii a nie wiesz czym możesz. Może tym razem spokojniej z Tobą porozmawia. A jeśli nie -może pomyśl o prywatnej wizycie u innego neurologa? Bo jednak konsultacja ze specjalistą byłaby najlepszym rozwiązaniem przed rozpoczęciem stosowania jakichkowiek środków.
Odpowiedz
#18
Kochani!!!!
Jako, że jestem osobą upartą i chciałabym też pomóc tym, którzy jak ja się męczą, zadzwoniłam do Polskiego towarzystwa SM z pytaniem: co możemy zastosować, żeby papierosy poszły w kąt!!!
Czekam na odpowiedź, dlatego, że Pani z infolinii musi skontaktować się z Panią Neurolog, która dla nich pracuje.
Zatem, jeśli otrzymam odpowiedź to zaraz napiszę!!!!!
Jestem dobrej myśli!!!Uśmiech
Odpowiedz
#19
(08-03-2018, 16:43)Mrówka napisał(a): Kochani!!!!
Jako, że jestem osobą upartą i chciałabym też pomóc tym, którzy jak ja się męczą, zadzwoniłam do Polskiego towarzystwa SM z pytaniem: co możemy zastosować, żeby papierosy poszły w kąt!!!
Czekam na odpowiedź, dlatego, że Pani z infolinii musi skontaktować się z Panią Neurolog, która dla nich pracuje.
Zatem, jeśli otrzymam odpowiedź to zaraz napiszę!!!!!
Jestem dobrej myśli!!!Uśmiech
jak skutecznie rzucić palenie allen carr super sprawa przeczytałam raz , nic nie dało ale już pod koniec książki miałam wstręt a drugi raz doczytałam do połowy i udało się . Mnie i wielu moim znajomym, książkę polecił mi mój fryzjer, kopciuch od urodzenia jak ja. Ta książka to fenomen robi niezłe pranie mózgu Duży uśmiech
Odpowiedz
#20
(08-03-2018, 16:43)Mrówka napisał(a): Kochani!!!!
Jako, że jestem osobą upartą i chciałabym też pomóc tym, którzy jak ja się męczą, zadzwoniłam do Polskiego towarzystwa SM z pytaniem: co możemy zastosować, żeby papierosy poszły w kąt!!!
Czekam na odpowiedź, dlatego, że Pani z infolinii musi skontaktować się z Panią Neurolog, która dla nich pracuje.
Zatem, jeśli otrzymam odpowiedź to zaraz napiszę!!!!!
Jestem dobrej myśli!!!Uśmiech

Brawo! Super pomysl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości