Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Betaferon
#61
pucu, ja nie mam tego typu objawów po interferonie. Objawy po leku są też opisane w książeczce dołączonej do kartonu z lekiem, czasem tam zaglądam, jakie mogą być skutki uboczne. Jednak, wydaje mi się że w Twoim przypadku, niesprawność lewej ręki, to nie na skutek leku, a może osłabienia organizmu i chwilowego zaostrzenia choroby.
Odpowiedz
#62
Słuchajcie jak radzicie sobie z pieczeniem miejsc po iniekcji jak grzeje słoneczko. Czy w okresie ciepła wiosna oraz lato robicie zastrzyki w ramiona?? Pytam bo nie ukrywam że nie wyobrażam sobie nosić w lato rękawa trzy czwarte. Mini nie nosze ale rękaw 3/4 ??? Omijacie w lato ramiona? Teraz mi słonko przez okno mocno grzeje w ramie i idzie sie zastrzelić. Ja wiem, że SM nie lubi ciepła. Moja pielegniarka zabronila mi omijac ramiona jako miejsce wklocia ale na wlasna odpowiedzialanosc zrezygnuje. Jak wy robicie?
Odpowiedz
#63
Ja mam copaxone (nie omijałam latem żadnych miejsc ale też nie zauważyłam takiej potrzeby). Ale czekając na odbiór leków kiedyś rozmawiałam z kobietami które miały betaferon i one mówiły że pielęgniarka z programu powiedziała że latem maja nie robić zastrzyków w miejscach wystawianych na słońce.
Odpowiedz
#64
(30-03-2018, 13:07)klaudia26 napisał(a): Ja mam copaxone (nie omijałam latem żadnych miejsc ale też nie zauważyłam takiej potrzeby). Ale czekając na odbiór leków kiedyś rozmawiałam z kobietami które miały betaferon i one mówiły że pielęgniarka z programu powiedziała że latem maja nie robić zastrzyków w miejscach wystawianych na słońce.

Ano widzisz. Mi moja kazała nosić dłuższy rękaw i czapke z daszkiem. Nie ukrywam, że nie zamierzam w upały latać po dworzu cały dzień. Ani też nosić bluzek z 3/4 rękawem. Raczej nie będę robić zastrzyków w ramiona. Spódnice czy sukienki można nosić przed kolano. Te ramiona mnie martwią.
Odpowiedz
#65
Bardzo często słyszę opinie złe o betaferonie. Ja osobiście miałam do wyboru lek. Mimo przeczytania wielu opinii wybrałam ten lek. Kwestia też pewnie, że jestem leniwa i nie lubię pamiętać o codziennym braniu tabletek i systematycznym jedzeniu. Zresztą mam słaby żołądek :p Jestem po miesięcznej kuracji. Mimo że pielęgniarka kazała brać przy pełnej dawcę 4 tabletki ibupromu to ograniczyłam się do 1 i tylko gdy miałam gorączkę. Póki co nie miałam grypy, bóli tylko gorączkę która po tabletce przechodzi w mig. Nastrój mam lepszy niż miałam. Nie wiem czy to kwestia leku czy wiosny ale betaferon nie jest pók co straszny. Każdy musi trafić na swój lek. Po 6 miesiącach napisze o efektach bardziej obiektywnie.
Odpowiedz
#66
Ciesze sie ze dobrze znosisz leczenie. Ja nie jestem zadowolona z Betaferonu. Mam duzo roznych skutkow ubocznych. I na codzien czuje sie zle ogolnie. Super ze Ty nie meczysz sie jak ja.
Odpowiedz
#67
Mój neuro podjął decyzję zmiany leku na Tecfiderę. Cieszę się bardzo
Odpowiedz
#68
Anka superUśmiech oby Ci lepiej służyła niż betaferonUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#69
(10-05-2018, 17:50)hela napisał(a): Anka superUśmiech oby Ci lepiej służyła niż betaferonUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Też na to licze. Mam sie pojawic w szpitalu 28 maja po lek.
Odpowiedz
#70
No to powodzenia z tecUśmiech i dbaj o żołądekUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości