Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Punkcja.
#1
Czy ktoś ma wiedzę nt tego co oznacza w kontekście sm wstępny wynik punkcji ( ktora jest ok) były prążki i borelioza. Ktoś to rozwinie? Na prążki się chyba czeka dłużej a reszta? Borelioza? Co oznacza wstepny wynik puncji ok. Co to oznacza. Nie wiem czy to dobra czy zla wiadomość....
Odpowiedz
#2
(24-05-2018, 14:51)Kosmos88 napisał(a): Czy ktoś ma wiedzę nt tego co oznacza w kontekście sm wstępny wynik punkcji ( ktora jest ok) były prążki i borelioza. Ktoś to rozwinie? Na prążki się chyba czeka dłużej a reszta? Borelioza? Co oznacza wstepny wynik puncji ok. Co to oznacza. Nie wiem czy to dobra czy zla wiadomość....

Na prążki czeka się około 2-3 tygodni. Płyn mózgowo-rdzeniowy jest oceniany pod wieloma względami - sprawdza się jego kolor, przejrzystość, zawartość białek, chlorków itd. Prawdopodobnie po prostu nie wykryto u Ciebie żadnych nieprawidłowości w tych aspektach.
Odpowiedz
#3
(24-05-2018, 15:11)JustynaS napisał(a):
(24-05-2018, 14:51)Kosmos88 napisał(a): Czy ktoś ma wiedzę nt tego co oznacza w kontekście sm wstępny wynik punkcji ( ktora jest ok) były prążki i borelioza. Ktoś to rozwinie? Na prążki się chyba czeka dłużej a reszta? Borelioza? Co oznacza wstepny wynik puncji ok. Co to oznacza. Nie wiem czy to dobra czy zla wiadomość....

Na prążki czeka się około 2-3 tygodni. Płyn mózgowo-rdzeniowy jest oceniany pod wieloma względami - sprawdza się jego kolor, przejrzystość, zawartość białek, chlorków itd. Prawdopodobnie po prostu nie wykryto u Ciebie żadnych nieprawidłowości w tych aspektach.
A jakie to ma znaczenie w kontekście sm? Bardziej prawdopodobne, mniej prawdopodobne, bez znaczenia?
Odpowiedz
#4
Dla nas znaczenie mają prążki, są czy ich nie ma, a i tak nie wszyscy je mamy
Odpowiedz
#5
(24-05-2018, 15:14)Kosmos88 napisał(a):
(24-05-2018, 15:11)JustynaS napisał(a):
(24-05-2018, 14:51)Kosmos88 napisał(a): Czy ktoś ma wiedzę nt tego co oznacza w kontekście sm wstępny wynik punkcji ( ktora jest ok) były prążki i borelioza. Ktoś to rozwinie? Na prążki się chyba czeka dłużej a reszta? Borelioza? Co oznacza wstepny wynik puncji ok. Co to oznacza. Nie wiem czy to dobra czy zla wiadomość....

Na prążki czeka się około 2-3 tygodni. Płyn mózgowo-rdzeniowy jest oceniany pod wieloma względami - sprawdza się jego kolor, przejrzystość, zawartość białek, chlorków itd. Prawdopodobnie po prostu nie wykryto u Ciebie żadnych nieprawidłowości w tych aspektach.
A jakie to ma znaczenie w kontekście sm? Bardziej prawdopodobne, mniej prawdopodobne, bez znaczenia?
bez znaczenia
Odpowiedz
#6
(24-05-2018, 15:52)JustynaS napisał(a):
(24-05-2018, 15:14)Kosmos88 napisał(a):
(24-05-2018, 15:11)JustynaS napisał(a):
(24-05-2018, 14:51)Kosmos88 napisał(a): Czy ktoś ma wiedzę nt tego co oznacza w kontekście sm wstępny wynik punkcji ( ktora jest ok) były prążki i borelioza. Ktoś to rozwinie? Na prążki się chyba czeka dłużej a reszta? Borelioza? Co oznacza wstepny wynik puncji ok. Co to oznacza. Nie wiem czy to dobra czy zla wiadomość....

Na prążki czeka się około 2-3 tygodni. Płyn mózgowo-rdzeniowy jest oceniany pod wieloma względami - sprawdza się jego kolor, przejrzystość, zawartość białek, chlorków itd. Prawdopodobnie po prostu nie wykryto u Ciebie żadnych nieprawidłowości w tych aspektach.
A jakie to ma znaczenie w kontekście sm? Bardziej prawdopodobne, mniej prawdopodobne, bez znaczenia?
bez znaczenia

Czyli jednak bez znaczenia? No tak czuję, że mi te prążki oli..wyjdą bo wszystko jest ok..masakra.
A tak z ciekawości czy nieprawidłowe parametry wstępnego płynu dałyby mi hmmm szanse ns inne choroby i jakie? Czy to, że wstępnie płyn jedt ok oznacza, że wykluczono wirusowe, bakteryjne itp choroby albo np inne choroby autoimmunologiczne jak ewentualną przyczynę? 

Jasne, że mogę nt poczytać ale nie wiem co mam myśleć. Sorry w ogóle za osobny wątek. Po prostu dwie dobre wiadomosci ( rezonans bez zmian plus wstepne wyniki punkcji ok) ze boję się tej trzeciej wiadomosci. Zostały tylko prążki i borelioza...
Echo...to pudło chyba...
Odpowiedz
#7
Jeszcze przy zespole devica płyn jest chyba normalny, ale nie badają z niego prążków tylko akwaporynę czy coś, inne badanie. Mi to badali ale neuro sama powiedziała że byłaby w szoku jakbym to miała, na wynik tez się czeka ze dwa tygodnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#8
(24-05-2018, 16:32)hela napisał(a): Jeszcze przy zespole devica płyn jest chyba normalny, ale nie badają z niego prążków tylko akwaporynę czy coś, inne badanie. Mi to badali ale neuro sama powiedziała że byłaby w szoku jakbym to miała, na wynik tez się czeka ze dwa tygodnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wszedzie pisze, że w devicku sa w płynie parametry stanu zapalnego i brak prążkow.
Odpowiedz
#9
No bo prążków ma nie być, coś jest z tą akwaporyną, nie wiem co to, nie jestem lekarzem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#10
(24-05-2018, 17:43)hela napisał(a): No bo prążków ma nie być, coś jest z tą akwaporyną, nie wiem co to, nie jestem lekarzem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

O tym, że prążków nie ma to ja wiem. I ta akwaparyna to też pamietam z tego forum. Niestety poki co nie wiem czy te prążki mam czy nie i co lepsze. 
Co do devica: "plyn mózgowo-rdzeniowy 
w chorobie Devica cechuje się parametrami zapalnymi, często stwierdza się przewagę granulocytów granulocytów obojętnochłonnych, 
cytoza jednak zwykle nie przekracza 100 komórek w l mm3.
Ja nie wiem czy w tym wstepnym badaniu to jest ok czy jeszcze nie wyszło. 

No nic poczekam...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości