Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Patologiczne odruchy i czysty rezonans
#1
Nie wiem czy to dobre miejsce ale spróbuję. W ostatnim czasie bardzo bolała mnie głowa w tylnej części potylicy. W zasadzie to taki ból tętniący i przychodzący znienacka. Jako że w 2008 roku miałam wstępna dgn Stwardnienia rozsianego i torbiel w szyszynce postanowiłam iść do neurologa. Wynik badania neurologiczne wygórowane odruchy czterokonczynowo p>l, dodatni objawy. Hofman a po prawej, +/- babiński po dostałam skierowanie na Rezonans z kontrastemm.jako ze ten ktory sie zapisalam sie zepsul zobilam mri w otwartym bez kontrastu,0,35 t. Wynik ok ale chciałbym wiedzieć czy jest się czym martwić? ?? wiem że tych odruchów być nie powinno czy ta siła rezonansu może byc za słaba ? 
Odpowiedz
#2
Cześć, sm nie jest jedyną przyczyną nieprawidłowych odruchów, skonsultuj ten wynik z lekarzem pewnie powie Ci więcej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#3
(04-08-2018, 13:46)Iga43 napisał(a): .jako ze ten ktory sie zapisalam sie zepsul zobilam mri w otwartym bez kontrastu,0,35 t. Wynik ok ale chciałbym wiedzieć czy jest się czym martwić? ?? wiem że tych odruchów być nie powinno czy ta siła rezonansu może byc za słaba ? 

1,5T przynajmniej. Na 0,35T nie będzie widać nic.
Odpowiedz
#4
(04-08-2018, 14:58)hela napisał(a): Cześć, sm nie jest jedyną przyczyną nieprawidłowych odruchów, skonsultuj ten wynik z lekarzem pewnie powie Ci więcej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No właśnie czego moze być wynikiem. ? Miałam też torbiel w szyszynce a jej nie ma w opisie. Ale może się wchłonęła?
Odpowiedz
#5
Ja też mam torbiel szyszynki. Nic z tym nie robią. Powiedzieli ze to nie przeszkadza i ze to jest anomalia rozwojowa. Chyba że masz jakąś wyjątkowo dużą albo widać w niej jakieś nieprawidłowości.
A 0,35 to rzeczywiście słaby ten rezonans...
Odpowiedz
#6
(04-08-2018, 18:48)Iga43 napisał(a):
(04-08-2018, 14:58)hela napisał(a): Cześć, sm nie jest jedyną przyczyną nieprawidłowych odruchów, skonsultuj ten wynik z lekarzem pewnie powie Ci więcej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No właśnie czego moze być wynikiem. ? Miałam też torbiel w szyszynce a jej nie ma w opisie. Ale może się wchłonęła?


Wynik rezonansu skonsultuj z lekarzem, może karze powtórzyć z kontrastem na mocniejszym urządzeniu. Ja miałam ostatnio robiony na 3T


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#7
(04-08-2018, 18:55)klaudia26 napisał(a): Ja też mam torbiel szyszynki. Nic z tym nie robią. Powiedzieli ze to nie przeszkadza i ze to jest anomalia rozwojowa. Chyba że masz jakąś wyjątkowo dużą albo widać w niej jakieś nieprawidłowości.
A 0,35 to rzeczywiście słaby ten rezonans...

Ta torbiel nie była duża więc się nie martwię zwłaszcza że mam ich mnosmnó w piersiach. Od 2 lat bujam się po onkologii teraz czeka mnie wycinka bo rośnie i jest bardzo podejrzaneSmutnyale wizja SM ciagle mi towarzyszy..nie zapomne slow lekarza "proszę pani to SM.. miałam też igg podwyższone..czy zmiany demienilizacyjne mogą zniknąć?

(04-08-2018, 19:02)hela napisał(a):
(04-08-2018, 18:48)Iga43 napisał(a):
(04-08-2018, 14:58)hela napisał(a): Cześć, sm nie jest jedyną przyczyną nieprawidłowych odruchów, skonsultuj ten wynik z lekarzem pewnie powie Ci więcej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No właśnie czego moze być wynikiem. ? Miałam też torbiel w szyszynce a jej nie ma w opisie. Ale może się wchłonęła?


Wynik rezonansu skonsultuj z lekarzem, może karze powtórzyć z kontrastem na mocniejszym urządzeniu.  Ja miałam ostatnio robiony na 3T


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A gdzie robiłas i czy faktycznie jest duza roznica?
Odpowiedz
#8
(04-08-2018, 19:30)Iga43 napisał(a):
(04-08-2018, 18:55)klaudia26 napisał(a): Ja też mam torbiel szyszynki. Nic z tym nie robią. Powiedzieli ze to nie przeszkadza i ze to jest anomalia rozwojowa. Chyba że masz jakąś wyjątkowo dużą albo widać w niej jakieś nieprawidłowości.
A 0,35 to rzeczywiście słaby ten rezonans...

Ta torbiel nie była duża więc się nie martwię zwłaszcza że mam ich mnosmnó w piersiach. Od 2 lat bujam się po onkologii teraz czeka mnie wycinka bo rośnie i jest bardzo podejrzane[emoji20]ale wizja SM ciagle mi towarzyszy..nie zapomne slow lekarza "proszę pani to SM.. miałam też igg podwyższone..czy zmiany demienilizacyjne mogą zniknąć?

(04-08-2018, 19:02)hela napisał(a):
(04-08-2018, 18:48)Iga43 napisał(a):
(04-08-2018, 14:58)hela napisał(a): Cześć, sm nie jest jedyną przyczyną nieprawidłowych odruchów, skonsultuj ten wynik z lekarzem pewnie powie Ci więcej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No właśnie czego moze być wynikiem. ? Miałam też torbiel w szyszynce a jej nie ma w opisie. Ale może się wchłonęła?


Wynik rezonansu skonsultuj z lekarzem, może karze powtórzyć z kontrastem na mocniejszym urządzeniu.  Ja miałam ostatnio robiony na 3T


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A gdzie robiłas i czy faktycznie jest duza roznica?


W Katowicach na Ligockiej, wcześniej miałam robiony na 1.5T, technik mówił że ten 3T jest dwa razy mocniejszy, i dokładniejszy do tego placówka w której się leczę podaje im jak dokładnie ma badanie wyglądać, jakie sekwencje czy coś takiego, no i standardowo badanie trwa krócej, ale ja mam klipsa w głowie i robili w trybie bezpiecznym, trwało ok 40 minut.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Teraz popatrzyłam, nie masz daleko do Katowic, na Załęskiej jest Centrum Terapii SM, przyjmuje tam dr. Maciejowski, jeden z lepszych specjalistów od sm, może umów się do niego? Rezonans będziesz pewnie musiała powtórzyć, centrum jest prywatne, tylko programy lekowe finansuje NFZ, ale za to nie ma problemów z umówieniem się, chociaż w sierpniu chyba mają jakiś okres urlopowyUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#9
(04-08-2018, 20:50)hela napisał(a):
(04-08-2018, 19:30)Iga43 napisał(a):
(04-08-2018, 18:55)klaudia26 napisał(a): Ja też mam torbiel szyszynki. Nic z tym nie robią. Powiedzieli ze to nie przeszkadza i ze to jest anomalia rozwojowa. Chyba że masz jakąś wyjątkowo dużą albo widać w niej jakieś nieprawidłowości.
A 0,35 to rzeczywiście słaby ten rezonans...

Ta torbiel nie była duża więc się nie martwię zwłaszcza że mam ich mnosmnó w piersiach. Od 2 lat bujam się po onkologii teraz czeka mnie wycinka bo rośnie i jest bardzo podejrzane[emoji20]ale wizja SM ciagle mi towarzyszy..nie zapomne slow lekarza "proszę pani to SM.. miałam też igg podwyższone..czy zmiany demienilizacyjne mogą zniknąć?

(04-08-2018, 19:02)hela napisał(a):
(04-08-2018, 18:48)Iga43 napisał(a):
(04-08-2018, 14:58)hela napisał(a): Cześć, sm nie jest jedyną przyczyną nieprawidłowych odruchów, skonsultuj ten wynik z lekarzem pewnie powie Ci więcej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No właśnie czego moze być wynikiem. ? Miałam też torbiel w szyszynce a jej nie ma w opisie. Ale może się wchłonęła?


Wynik rezonansu skonsultuj z lekarzem, może karze powtórzyć z kontrastem na mocniejszym urządzeniu.  Ja miałam ostatnio robiony na 3T


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A gdzie robiłas i czy faktycznie jest duza roznica?


W Katowicach na Ligockiej, wcześniej miałam robiony na 1.5T, technik mówił że ten 3T jest dwa razy mocniejszy, i dokładniejszy do tego placówka w której się leczę podaje im jak dokładnie ma badanie wyglądać, jakie sekwencje czy coś takiego, no i standardowo badanie trwa krócej, ale ja mam klipsa w głowie i robili w trybie bezpiecznym, trwało ok 40 minut.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Teraz popatrzyłam, nie masz daleko do Katowic, na Załęskiej jest Centrum Terapii SM, przyjmuje tam dr. Maciejowski, jeden z lepszych specjalistów od sm, może umów się do niego? Rezonans będziesz pewnie musiała powtórzyć, centrum jest prywatne, tylko programy lekowe finansuje NFZ, ale za to nie ma problemów z umówieniem się, chociaż w sierpniu chyba mają jakiś okres urlopowyUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bardzo Ci dziękuję Zawstydzony skorzystam napewno z Twojej rady,bo czuję się jak dziecko we mgle. Dziękuję.
Odpowiedz
#10
Byłam u neurologa z tym moim rezonansem,uznała,że skoro nic nie pisze o zmianach to to nie SM. Nie zwróciła uwagi na moc czyli 0,35 T stwierdziła,tylko,że widocznie te odruchy są z napięcia nerwowego lub odcinka szyjnego. Czy zmiany demienilizacyjne mogą zniknąć?Mam troche poczucie olania tematu ale nie chce panikować i generować kosztów.Wczoraj byłam u fizjoterapeuty i ona bardzo zdziwiła się przejściem do porządku dziennego nad odruchami, bo one nie powinny być a poza tym dopóki nie bede zdiagnozowana ona za bardzo nic zrobić nie może.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości