Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Komercyjne" komorki macierzyste?Polskie osrodki badawcze?
#1
Jak w tytule zastanawiamy sie czysto hipotetycznie czy istnieja takie formy esperymentalne tj.przeszczep komorek macierzystych swiadczone przez komercyjne podmioty czytaj.odplatnie?
Poza tym ile jest w Polsce osrodków które prowadza taka forme "leczenia"w czasie obecnym?czy sa jakies osrodki które prowadza nabor?etc...
 bardzo bedziemy wdzieczni za wprowadzenie ogolnie w temat-zupelnie nie wiemy dokladnie jak to wyglada czy sa rozne formy wszczepienia?
w naszym przypadku postac wtornie postepujaca wiec szukamy..intensywnie.
pozdrawiamy
Odpowiedz
#2
Przeszłam przeszczep komorek macierzystych w Katowicach na NFZ. Do programu jeszcze 2 lata temu brali tylko osoby z postacią rzutowo-remisyjna. Moze cos sie zmieniło? Zadzwońcie do Kliniki Hematologii w Katowicach. Ważny jest stopień niepełnosprawności - jaki macie EDSS? Poza tym gdzieś tu na forum ktos opisywał, ze w Olsztynie tez jest program komórek macierzystych, z tym że pacjenci są podzieleni na dwie grupy - jedna otrzymuje placebo, a druga komórki. Do Olsztyna w tym programie kwalifikują osoby z postacią wtórna. Trzymam kciuki xxx

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#3
(04-09-2018, 20:37)Wadera napisał(a): Przeszłam przeszczep komorek macierzystych w Katowicach na NFZ. Do programu jeszcze 2 lata temu brali tylko osoby z postacią rzutowo-remisyjna. Moze cos sie zmieniło? Zadzwońcie do Kliniki Hematologii w Katowicach. Ważny jest stopień niepełnosprawności - jaki macie EDSS? Poza tym gdzieś tu na forum ktos opisywał, ze w Olsztynie tez jest program komórek macierzystych, z tym że  pacjenci są podzieleni na dwie grupy - jedna otrzymuje placebo, a druga komórki. Do Olsztyna w tym programie kwalifikują osoby z postacią wtórna. Trzymam kciuki xxx

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

EDSS 6.5.  Olsztyn sprawdzony nie ma juz naboru...Katowice jeszcze nie sprawdzalismy..W Olsztynie jest tylko komercyjna ale to poaza Klinika i nie znamy kryteriow ..znamy za to cene 49tys polskich zlotych.... Smutny
Odpowiedz
#4
A co sądzicie o terapii w Luna Laboratory? Teraz, pod koniec września mają podać cenę.. NFZ tego nie refunduje. http://www.lunalab.pl/index.html
Odpowiedz
#5
(08-09-2018, 20:15)beta13 napisał(a): A co sądzicie o terapii w Luna Laboratory? Teraz, pod koniec września mają podać cenę.. NFZ tego nie refunduje. http://www.lunalab.pl/index.html

Jeśli dobrze kojarzę to ogłosili spektakularne rezultaty na podstawie trojga czy czworga pacjentów, ale trudno tu mówić o jakichkolwiek wiarygodnych wynikach. Za mała próba, brak publikacji, nie słyszałam, żeby były prowadzone badania kliniczne. Ostatnio chyba w polityce był obszernym materiał na ten temat - na razie pachnie mi to ściemą.
Odpowiedz
#6
(08-09-2018, 23:58)Miriam napisał(a):
(08-09-2018, 20:15)beta13 napisał(a): A co sądzicie o terapii w Luna Laboratory? Teraz, pod koniec września mają podać cenę.. NFZ tego nie refunduje. http://www.lunalab.pl/index.html

Jeśli dobrze kojarzę to ogłosili spektakularne rezultaty na podstawie trojga czy czworga pacjentów, ale trudno tu mówić o jakichkolwiek wiarygodnych wynikach. Za mała próba, brak publikacji, nie słyszałam, żeby były prowadzone badania kliniczne. Ostatnio chyba w polityce był obszernym materiał na ten temat - na razie pachnie mi to ściemą.

Cena ma być znana niby w styczniu 2019r.
Jedną z czterech pacjentów była pani Maria Mańkowska prezes SM w Wrocławiu. Więc myślę, że są osoby na tym forum, które znały ją, gdy była bardzo chora i teraz widzi u tej Pani znaczącą poprawę i może te słowa potwierdzić, że ta metoda działa.
Odpowiedz
#7
(15-11-2018, 18:10)marek232 napisał(a):
(08-09-2018, 23:58)Miriam napisał(a):
(08-09-2018, 20:15)beta13 napisał(a): A co sądzicie o terapii w Luna Laboratory? Teraz, pod koniec września mają podać cenę.. NFZ tego nie refunduje. http://www.lunalab.pl/index.html

Jeśli dobrze kojarzę to ogłosili spektakularne rezultaty na podstawie trojga czy czworga pacjentów, ale trudno tu mówić o jakichkolwiek wiarygodnych wynikach. Za mała próba, brak publikacji, nie słyszałam, żeby były prowadzone badania kliniczne. Ostatnio chyba w polityce był obszernym materiał na ten temat - na razie pachnie mi to ściemą.

Cena ma być znana niby w styczniu 2019r.
Jedną z czterech pacjentów była pani Maria Mańkowska prezes SM w Wrocławiu. Więc myślę, że są osoby na tym forum, które znały ją, gdy była bardzo chora i teraz widzi u tej Pani znaczącą poprawę i może te słowa potwierdzić, że ta metoda działa.

Marek, obawiam się, że poprawa u jednej osoby w krótkim horyzoncie czasowym to zdecydowanie za mało, żeby uznać terapię za skuteczną.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości