Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stopień niepełnosprawności - formalności
#91
Dzięki Uśmiech
Odpowiedz
#92
(30-08-2018, 23:43)Marta_L napisał(a): Dzięki Uśmiech

A proszę bardzo.
Odpowiedz
#93
byłam w marcu na komisji, lekarz mnie nie przebadał, tylko chwilę z nim porozmawiałam i był raczej za pacjentem. Przyznał mi stopień umiarkowany na 3 lata, czyli do 2021r., więc wyszłam zadowolona Uśmiech Teraz jestem na stażu (do końca listopada) i pracuję po 7 godzin, ale zastanawiam się jak po stażu, kiedy już będę miała etat. Na pewno będę chciała wykorzystać dodatkowe 10 dni urlopu w roku, przeznaczać to chociażby na wizyty w szpitalu zamiast brać chorobowe, ale nie wiem czy zgadzać się na pracę 8 godzin czy pracować te 7 godzin... Podobno jak 7 godzin to wtedy mniejsze wynagrodzenie, które i tak podobno w ogóle nie jest za wysokie... Trochę mnie to skołowało.. I tak się zastanawiam, czy mogłabym pracować 8 godzin i korzystać z tych 10 dni urlopu... Czy wtedy trzeba to zgłaszać do zus? Ktoś się orientuje jak to wygląda?
Odpowiedz
#94
Pracodawca nie powinien obniżać ci wynagrodzenia za pracę 7 godzin zamiast 8. Masz umiarkowany stopień niepełnosprawności i to ci się po prostu należy. Tym bardziej że pracodawcy należą się za ciebie pieniądze z PFRON-u więc tak naprawdę jesteś "tańszym" pracownikiem bo pracodawca ma też korzyści finansowe z tytułu twojej niepełnosprawności.
Odpowiedz
#95
(09-09-2018, 23:59)klaudia26 napisał(a): Pracodawca nie powinien obniżać ci wynagrodzenia za pracę 7 godzin zamiast 8. Masz umiarkowany stopień niepełnosprawności i to ci się po prostu należy. Tym bardziej że pracodawcy należą się za ciebie pieniądze z PFRON-u więc tak naprawdę jesteś "tańszym" pracownikiem bo pracodawca ma też korzyści finansowe z tytułu twojej niepełnosprawności.

Dzięki klaudia, tak też mi się wydawało. Będę walczyć o swoje, zobaczymy co z tego wyjdzie..
Odpowiedz
#96
Chmurką tak jak pisano wcześniej 7 h nie może się wiązać z niższym wynagrodzeniem. Po drugie przeczytaj ustawę. Znajomość prawa nie szkodzi. Rada 10 dni ekstra nie wykorzystuj na szpitale. W ustawie pisze jasno, że w przypadku badań które nie możesz wykonać poza godzinami pracy pracodawca ma w obowiązku zwolnić Ciebie z pełnienia obowiązków służbowych z prawem zachowania pełnego wynagrodzenia. Także nie L4 (80% płatne) ani urlop tylko zwolnienie przez pracodawcę.
Odpowiedz
#97
Natasza pierwsze słyszę, tak jak dawców krwi jak oddają krew lub kiedy wzywają Cię do sądu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#98
(10-09-2018, 21:20)hela napisał(a): Natasza pierwsze słyszę, tak jak dawców krwi jak oddają krew lub kiedy wzywają Cię do sądu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na podstawie art. 20 ustawy o rehabilitacji
Osoba o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności ma prawo do zwolnienia od pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia:
  1. w wymiarze do 21 dni roboczych w celu uczestniczenia w turnusie rehabilitacyjnym, nie częściej niż raz w roku,

  2. w celu wykonania badań specjalistycznych, zabiegów leczniczych lub usprawniających, a także w celu uzyskania zaopatrzenia ortopedycznego lub jego naprawy, jeżeli czynności te nie mogą być wykonane poza godzinami pracy.
    Skupmy się na punkcie 2
    Ekwiwalent jak za urlop wypoczynkowy. U mnie w pracy pisze wniosek opierając się na tym artykule i przedstawiam skierowanie na oddział. Na liście obecności mam wpisane nieobecność usprawiedliwiona płatna. 
Odpowiedz
#99
Człowiek się całe życie uczy, ja mam stopień lekki także mnie to nie dotyczy, o tych 21 dniach wiedziałam, o innych przypadkach nie, dziękiUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
Ja też nie wiedziałam. Jednakże uważam że znajomość prawa nie szkodzi i jak dostałam stopień to wzięłam ustawę do lektury. Dziwne hobby, ale użyteczne.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości