Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera a cytrusy
#1
Szok 
hej Kochani
Huh mam pytanie odnośnie Tec i jedzenia cytrusów. Moja neuro mówiła żeby unikać grejpfrutów, ale nie pamiętam o co chodziło, a teraz taki sezon na mandarynki i przy każdej się zastanawiam czy dobrze robię
Odpowiedz
#2
Mnie nic nie mówili o grejpfrutach, jem je normalnie, w zasadzie nic nie mówili żeby czegoś nie jeść. Po przeszczepach nie wolno ich jeść podobno.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#3
Podobno grejpfrut może wchodzić w interakcję z wieloma lekami (zwłaszcza jeśli nie zachowuje się odstępu między jedzeniem i przyjmowaniem leku lub gdy np. popija się tabletkę sokiem). Czy z Tecfiderą też występuje ten problem - szczerze mówiąc nie wiem.
Natomiast o mandarynki możesz być spokojna. Ewentualne interakcje nie tyczą się wszystkich cytrusów, tylko tego "nieszczęsnego" grejpfruta Oczko
Odpowiedz
#4
A dziękuję Uśmiech teraz znalazłam tą ulotkę którą dostałam w szpitalu Materiał edukacyjny dla pacjenta Biogen. Zapobieganie i leczenie problemów żołądkowo jelitowych. Nudności i/lub wymioty, bóle w górnej części brzucha. Potrawy niezalecane: potrawy surowe (warzywa i owoce, szczególnie cytrusy).
O wchodzeniu w interakcje grejpfruta z lekami też słyszałam Uśmiech
Odpowiedz
#5
nie wiem skąd mi się to wzięło, albo wyczytałem gdzieś albo ktos powiedział, ale grejfrutów też nie jem, soku też nie pije. Tak i się to utrwaliło, że nawet nie ciągnie mnie żeby to sprawdzac.
Odpowiedz
#6
Ja jem, nic mi po nich nie jest, wyniki w porządku.
Odpowiedz
#7
Ja mimo ze nie powinnam tez sie czasem skuszę. Odczuwam pozniej dyskomfort jelit ale mysle ze nie przez Tec ale przez chore jelita
Odpowiedz
#8
Mogą wpływać na enzymy wątrobowe w połączeniu z lekiem.

Generalnie - unikałbym grejfrutów i pomelo.
Odpowiedz
#9
Niedługo będę mieć badania, zobaczymy jak wątroba, jak do tej pory była jak nówka
Odpowiedz
#10
(04-12-2018, 00:32)WorkBorg napisał(a): Mogą wpływać na enzymy wątrobowe w połączeniu z lekiem.

Generalnie - unikałbym grejfrutów i pomelo.

dziękuś Anioł
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości