Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera - gdzie mozna kupic ?
#1
Witam wszytskich,
jestem nowa na forum ze zdiagnozowanym SM 6 mcy temu. Diagnoze mialam postawiona w innym kraju i zdecydowalam sie na leczenie lekiem Tecfidera.
Obecnie wrocilam do Polski i z uwagi na konczace sie leki chcialabym nabyc leki na kolejny miesiac.
Mam kilka pytan:
- czy lek Tecfidera moze przepisac lekarz prywatnej opieki medycznej ? (neurolog), czy tylko lekarz NFZ ?
- czy ten lek jest dostepny tylko w programie ? (nieodplatnie), czy mozna go rowniez zakupic ?

Na ten moment dolaczenie do ewentualnego programu jest dla mnie kwestia drugorzedna, zalezy mi na tym aby miec mozliwosc zakupu leku.

Co mozecie mi doradzic ?

Dziekuje w gory za odpowiedzi.
Odpowiedz
#2
a dlaczego nie chcesz zapisac sie do programu? Zawsze bedzie mial ktos ie Toba zajac, zlecic badania i pomoc jakbys miala pytania.
Nie wiem jak to jest z zakupem na wlasna reke.
Raczej sie da ale nie nie wiem czy ci od tak jakis lekarz da recepte.
Wydaje mi sie ze mimo wszystko lekarz bedzie chcial zrobic jakies badania np morfologie i mocz zeby zobaczyc w jakim stanie jestes.
Niech sie wypowie ktos kto wie na pewno jak to dziala jak chory chce kupic lek a nie jest w programie.
Odpowiedz
#3
Dziękuję za odpowiedz. 
Na ten moment zależy mi na czasie ponieważ niedługo skończą mi się leki. Stąd poszukiwania na własną rękę.
Do Polski wróciłam 2 tygodnie temu I przyznam się ze nie bardzo wiem od czego zacząć cały proces leczenia w Polsce.
Program jak najbardziej, Ale obawiam się ze zanim skompletuje potrzebne badania lub dokumenty to może upłynąć kilka tygodni lub miesięcy. A wolałabym nie robić przerwy w przyjmowaniu leków. Stąd moje pytanie.

Przyznam się że nie bardzo wiem od czego zacząć... Diagnozę dostałam niedawno I to dopiero moje początki że świadomością choroby.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
Znajdz prywatnie nuero najlepiej takiego ktory przyjmuje tez w szpitalu na oddziale gdzie masz program- w necie cos bedzie.
Na pewno masz jakas dokumentacje skoro masz postawiona diagnoze.
Pokaz mi to i on ci doradzi.
Mozesz tez znalezc szpital z programem i zadzwonic. Wytlumaczyc co i jak. Mysle ze bedzie najszybciej.
Gdzie mieszkasz w Pl? Moze ktos tu jest z twojego miasta i doradzi do kogo sie udac
Odpowiedz
#5
Mieszkam w Warszawie. Dokumentację medyczna mam że szpitala i z klinik.
Odpowiedz
#6
(04-01-2019, 07:02)Miki_j napisał(a): Mieszkam w Warszawie. Dokumentację medyczna mam że szpitala i z klinik.

To dzwon na neurologie do szpitala i spytaj jak to zalatwic. Pewnie numer jest na stronie www. Albo noech ktoś z wawy poda.
Ja do portfela ludziom nie zagladam ale po co wydawac tyle kasy.
Zrobisz jak uwazasz ale jak masz dokumentacje to dzwon i zalatwiaj przyjecie do programu.
Odpowiedz
#7
Ostatnio na formu na fb widziałam info że ktoś odstąpi 3 opakowania tec, ale ja bym się bała. Najlepiej porozmawiaj z lekarzem, on Ci powie jak legalnie można dostać/kupic tec.
Odpowiedz
#8
(04-01-2019, 06:33)Miki_j napisał(a): Dziękuję za odpowiedz. 
Na ten moment zależy mi na czasie ponieważ niedługo skończą mi się leki. Stąd poszukiwania na własną rękę.
Do Polski wróciłam 2 tygodnie temu I przyznam się ze nie bardzo wiem od czego zacząć cały proces leczenia w Polsce.
Program jak najbardziej, Ale obawiam się ze zanim skompletuje potrzebne badania lub dokumenty to może upłynąć kilka tygodni lub miesięcy. A wolałabym nie robić przerwy w przyjmowaniu leków. Stąd moje pytanie.

Przyznam się że nie bardzo wiem od czego zacząć... Diagnozę dostałam niedawno I to dopiero moje początki że świadomością choroby.
Pozdrawiam

Rozumiem, że wracasz do Polski na stałe?
W takiej sytuacji, program lekowy to jest jedyna sensowna opcja - im szybciej się tym zajmiesz tym lepiej.
Przede wszystkim znajdź w Twojej okolicy szpitale, które prowadzą program lekowy stwardnienia rozsianego (I linię), obdzwoń przedstaw sytuację i popytaj o terminy oczekiwania, najlepiej rozmawiaj z kierownikiem programu SM w danym szpitalu. Możesz też skontaktować się z PTSR, podpowiedzą gdzie szukać leczenia.
Odpowiedz
#9
Dziękuję za wszystkie rady.
Tak wróciłam do Polski na stałe lub na dłuższy czas.
Wcześniej byłam w programie lekowym w innym Państwie I trochę na innych zasadach niż jak już się dowiedziałam działa to w Polsce.

Co do mojej sytuacji jak się już dowiedziałam: lek Tecfidera na podstawie dokumentacji medycznej może przepisać każdy lekarz czy to z NFZ czy z prywatnej opieki medycznej. Ja dostałam akurat receptę od neurologa. Z realizacja nie ma najmniejszego problemu.
Poza cena oczywiście. Dopiero jak poznałam cene to zrozumiałam wszystkie komentarze na temat " wydawania pieniędzy" itp Oczko
Tak samo zrozumiałam inne posty znalezione w necie że ludzie są zmuszeni do wyboru między oczekiwaniem na przyjęcie do programu i/lub przyjmowaniem leków...

Co do moich kolejnych kroków jak pisałam wcześniej sprawa zapisania sie do programu to sprawa drugorzedna - właśnie stała się pierwszorzedna ...
Odpowiedz
#10
(05-01-2019, 01:22)Miki_j napisał(a): Dziękuję za wszystkie rady.
Tak wróciłam do Polski na stałe lub na dłuższy czas.
Wcześniej byłam w programie lekowym w innym Państwie I trochę na innych zasadach niż jak już się dowiedziałam działa to w Polsce.

Co do mojej sytuacji jak się już dowiedziałam: lek Tecfidera na podstawie dokumentacji medycznej może przepisać każdy lekarz czy to z NFZ czy z prywatnej opieki medycznej. Ja dostałam akurat receptę od neurologa. Z realizacja nie ma najmniejszego problemu.
Poza cena oczywiście. Dopiero jak poznałam cene to zrozumiałam wszystkie komentarze na temat " wydawania pieniędzy" itp Oczko
Tak samo zrozumiałam inne posty znalezione w necie że ludzie są zmuszeni do wyboru między oczekiwaniem na przyjęcie do programu i/lub przyjmowaniem leków...

Co do moich kolejnych kroków jak pisałam wcześniej sprawa zapisania sie do programu to sprawa drugorzedna - właśnie stała się pierwszorzedna ...

Wydaje mi sie ale tylkow ydaje ze w Warszawie szybciej sie dostaniesz niz w mniejszych miastach i z Tec oczywiscie. 3 mam kciuki
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości