Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dzień dobry :)
#1
Cześć :-)

Hej, śledzę to cudowne forum już 2 miesiące. Przywitam się Uśmiech moja historia.. 

W związku z bólem kręgosłupa, zrobiłam MRI odc. szyjnego - i tam oprócz spodziewanej przepukliny (nie dotyka nerwów) wyszły 
3 małe zmiany demielizacyjne (1 aktywna)
Szybko MRI głowy - tam 9 małych zmian nieaktywnych.

Kilka wizyt u różnych neurologów, potwierdzają podejrzenia, i za 2 tygodnie mam planowe przyjęcie na oddział.
Nie wiem czy sterydy to dobry pomysł przy tak delikatnym rzucie?

Jedyny objaw to zdrętwiałe dłonie (to nie od kręgosłupa), nie przeszkadza mi to wcale - mogłoby tak zostać - chociaż przypominają o tym, że pewnie to nie koniec, długoterminowo.
a, i mam jeszcze super zimne dłonie. lody!

poza tym, podróżuję, pracuję, mam super męża, lubię pilates, jogę i robótki ręczneUśmiech 



Przeczytałam chyba już całe forum, DZIĘKUJĘ, jest terapeutyczne! Uśmiech))
i specjalne podziękowania dla WorkBorg za polecenie youtuba dr Aarona Bostera. To jest HIT Uśmiech
Odpowiedz
#2
Hey. Za 2 tyg masz isc do szpitala po sterydy? Przy rzucie wymagajacym podanie sterydu robi sie to szybko. Nie masz jeszcze diagnozy postawionej? Mam na mysli czy neuro zaproponowal ci wlaczenie Cie do programu lekowego? Moze masz isc do szpitala po to zeby zrobic wiecej badan? Rozumiem ze te robilas na wlasna reke?
Odpowiedz
#3
(10-01-2019, 09:55)Anka napisał(a): Hey. Za 2 tyg masz isc do szpitala po sterydy? Przy rzucie wymagajacym podanie sterydu robi sie to szybko. Nie masz jeszcze diagnozy postawionej? Mam na mysli czy neuro zaproponowal ci wlaczenie Cie do programu lekowego? Moze masz isc do szpitala po to zeby zrobic wiecej badan? Rozumiem ze te robilas na wlasna reke?


Cześć, 
Tak, lekarz z oddziału (z IPINu w Wawie, ale prywatnie) zapowiedział, że mam przyjść na 5 dni, 3 dni steryd i 2 dni diagnostyka.
Byłam tylko u lekarzy prywatnie, żadnych konkretów o programie.
MRI robiłam, ze wskazań lekarskich.

Już straciłam nadzieję, że to może być coś innego. No bo coUśmiech
Ale tak, czekam na resztę badań.
Odpowiedz
#4
witaj, trochę późno na podanie sterydów, może do tego czasu już samo ustąpi
Odpowiedz
#5
(10-01-2019, 10:07)agica napisał(a): witaj, trochę późno na podanie sterydów, może do tego czasu już samo ustąpi

Tez mi sie tak wydaje. Z drugiej strony rzut sam nie minie od tak w ciagu dwoch tygodni. Ja mialam lekki rzut i bez sterydu
Odpowiedz
#6
u mnie silne zawroty głowy i drętwienia mijały po ok 7 dniach, a po sterydach też mijały, tylko dodatkowo musiałam walczyć ze skutkami ubocznymi sterydów (problemy z żołądkiem i wymioty).

rzut to chyba od razu na sor
Odpowiedz
#7
Może chcą Cię w szpitalu żeby udokumentować rzut? Do włączenia do programu jest to niezbędne, zapytaj lekarzy koniecznie o program.
Odpowiedz
#8
(10-01-2019, 10:51)hela napisał(a): Może chcą Cię w szpitalu żeby udokumentować rzut?  Do włączenia do programu jest to niezbędne, zapytaj lekarzy koniecznie o program.

Wypytam o program, na pewno. 
Jak nie uda się w tym szpitalu, to gdzieś indziej.
Dziękuję! Uśmiech

(10-01-2019, 10:54)Kiki_ napisał(a):
(10-01-2019, 10:03)Polly napisał(a):
(10-01-2019, 09:55)Anka napisał(a): Hey. Za 2 tyg masz isc do szpitala po sterydy? Przy rzucie wymagajacym podanie sterydu robi sie to szybko. Nie masz jeszcze diagnozy postawionej? Mam na mysli czy neuro zaproponowal ci wlaczenie Cie do programu lekowego? Moze masz isc do szpitala po to zeby zrobic wiecej badan? Rozumiem ze te robilas na wlasna reke?


Cześć, 
Tak, lekarz z oddziału (z IPINu w Wawie, ale prywatnie) zapowiedział, że mam przyjść na 5 dni, 3 dni steryd i 2 dni diagnostyka.
Byłam tylko u lekarzy prywatnie, żadnych konkretów o programie.
MRI robiłam, ze wskazań lekarskich.

Już straciłam nadzieję, że to może być coś innego. No bo coUśmiech
Ale tak, czekam na resztę badań.
Pewnie bylas u dr W. Swietny specjalista, odpowiadajacy na wszystkie pytania. Akurat to nie moj lekarz, ale tez mialam z nim kontakt. Oni tam wszystko konsultuja miedzy soba i mozesz wcale nie dostac sterydow, bo inny lekarz stwietdzi, ze nie trzeba. A co do lekow po diagnozie, to maja wszystkie obecnie refunfowane w programie i nie czeka sie w kolejce na wlaczenie.

Tak, byłam u dr Wichy, świetny jest. 
Poza tym u dr Kotowicza i u dr Szackiej. Wszystkich polecam.
Odpowiedz
#9
(10-01-2019, 10:51)hela napisał(a): Może chcą Cię w szpitalu żeby udokumentować rzut?  Do włączenia do programu jest to niezbędne, zapytaj lekarzy koniecznie o program.

Ja sie gubie z tymi sterydami podczas rzutu. Ja lezelam 3 dni i robili badania. Aktywne zmiany. Ale zero sterydu. Parestezje mialam tylko. Wiec rzut byl ale nie leczony. Objawy minely po 6 tygodniach od momentu jak sie zaczely.
Odpowiedz
#10
Czasami sterydy podaje się, żeby zobaczyć jak pacjent reaguje, tak, żeby był punkt odniesienia na przyszłość.

Co do aarona - zgadzam się, jego filozofia prowadzenia pacjenta bardzo mi odpowiada, jest niestety sprzeczna z 80% świata neurologicznego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości