Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy to są objawy SM?
#1
Witam wszystkich. Mam na imię Joanna.

W styczniu tego roku zaczęłam mieć silny ucisk na biodra i uda. Po kilku dniach ucisk odpuścił, pojawiły sie wtedy drżenia mięsni w całym ciele, mrowienie i uczucie ciepła. Pod koniec marca znalazłam się w szpitalu z powodu bólu w kręgosłupie szyjnym. Miałam zrobiony rezonans głowy, który nie wykazał nieprawidłowości. Miałam również tomografię odcinka szyjnego kręgosłupa a nastepnie rezonans. W opisie badania stwierdzono dyskopatię odcinnka szyjnego, nie stwierdzono zmian w rdzeniu kręgowym. Przez 3 dni miałam podawany Solu-medrol. Zosałam wypisana ze szpitala. Zrobiłam badania krwi, wszystko jest w normie z wyjątkiem anty tpo i anty tg oraz niski poziom witaminy d. W tej chwili ból kręgosłupa wrócił, pojawia się silny opasujący ucisk na żebra, czuję osłabienie mięsni i nadal występują drżenia mięsni , pojawiają się dreszcze i  mrowienia,drętwieje szyja i prawa strona twarzy. Zrobiłam podstawowe badanie na boreliozę - wynik ujemny. Czy to może być stwardenienie rozsiane?  Szukam informacji w internecie. Proszę o pomoc, jestem przerażona. Jestem jutro umowiona prywatniie na wizytę u neurologa w Centrum Terapi SM w Katowicach.
Odpowiedz
#2
Bez zmian w mózgu i rdzeniu to chyba nie bardzo?
Odpowiedz
#3
(10-04-2019, 11:19)speculum napisał(a): Bez zmian w mózgu i rdzeniu to chyba nie bardzo?


Jeśli chodzi o głowę to była robiona tylko tomografia komputerowa.
Odpowiedz
#4
Jutro lekarz Cię pokieruje, idziesz do dr Maciejowskiego? To będziesz w dobrych rękach. Uśmiech
Odpowiedz
#5
Mnie udało się umowić do doktora Mazura. Niepokoi mnie rozszerzenie żył na całym ciele i moje mięsnie. Muszę poczekać do jutra, może coś się wyjaśni.
Odpowiedz
#6
u mnie na TK widzieli guza mózgu, a po MRI zmiany demielinizacyjne
Odpowiedz
#7
(10-04-2019, 12:28)Joanna 46 napisał(a): Mnie udało się umowić do doktora Mazura. Niepokoi mnie rozszerzenie żył na całym ciele i moje mięsnie. Muszę poczekać do jutra, może coś się wyjaśni.

Doktor Mazur to świetny lekarz i bardzo sympatyczny człowiek, parę razy widziałam się z nim na wizytach z programu, jesteś w dobrych rękach Uśmiech, nie martw się na zapas, Powodzenia Uśmiech
Odpowiedz
#8
(10-04-2019, 18:43)Beciaa05 napisał(a):
(10-04-2019, 12:28)Joanna 46 napisał(a): Mnie udało się umowić do doktora Mazura. Niepokoi mnie rozszerzenie żył na całym ciele i moje mięsnie. Muszę poczekać do jutra, może coś się wyjaśni.

Doktor Mazur to świetny lekarz i bardzo sympatyczny człowiek, parę razy widziałam się z nim na wizytach z programu, jesteś w dobrych rękach Uśmiech, nie martw się na zapas, Powodzenia Uśmiech

Bardzo dziękuję Uśmiech Staram się trzymać. Dzisiaj pól dnia spędziłam na tym forum i czytam o tej chorobie. Mam nadzięję, że w końcu czegoś się dowiem. Dotychczas zgłaszając się z dolegliwościami nikt nie umiał mnie pokierować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości