Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy objawy mogą wskazywać na SM?
#1
Dzień dobry.
Mam na imię Ania, mam 31 lat.
3 lata temu urodziłam syna, już w trakcie ciąży zaczęłam się dziwnie czuć. Drętwiała mi ręka, najczęściej podczas oddawania moczu. W sumie bez przerwy nie jest taka jak być powinna. Taka nie do końca sprawna. Jeszcze przed ciążą miałam dość dziwne zapalenie spojówek - czerwone, łzawiące oczy - okulista nie był w stanie powiedzieć co mi jest. Kilka lat też mam problem z wysławianiem się, zapominam proste słowa, czasem nie jestem w stanie przypomnieć sobie kolejnej cyfry w moim numerze telefonu. Od urodzenia dziecka mam problem z bólem pośladków - przede wszystkim w nocy, gdy leżę. Miałam wykonywane badania rtg, tomografie, które nie wykazały żadnych zmian. Ból mocniejszy odczuwam w prawej nodze, mam ogólnie wrażenie, gdy chodzę, że prawa noga jest "inna" niż lewa. Często zdarza się, że wypadają mi rzeczy z rąk. Jestem ciągle zmęczona, mam wrażenie, że otępiała. Mam też wzmożone napięcie mięśniowe. Gdy leżę, moje palce u stóp są nienaturalnie wykrzywione do góry. Dość często też "strzela mi w kościach". Mam co jakiś czas też kłucia w różnych częściach ciała. Mam także nerwobóle, skurcze mięśni, był także taki okres, że strasznie drżała mi prawa powieka. Mam problem z wypróżnieniem się - ciągłe zatwardzenia. Towarzyszą mi także powracające grzybice pochwy, opryszczki, zapalenia pęcherza. Czasem mam zawroty głowy, jakiś czas temu, tuż przed snem, gwałtownie rozbolała mnie głowa, tak mocno bolała mnie pierwszy i ostatni raz. Ogólnie gdy boli mnie głowa, to zazwyczaj z lewej strony i w lewym oczodole. Podejrzewano u mnie boreliozę, kiedyś leczyłam ją antybiotykiem, obecnie została wykluczona przez lekarza od chorób zakaźnych. Byłam także o reumatologa, który także podłoże reumatologiczne wykluczył. Neurolog skierowała mnie na rezonans magnetyczny, który mam mieć dopiero w październiku.
Czy to mogą być objawy SM? Czy może jeszcze coś innego?
Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Sporo objawow, sporo smowych, dobrze by bylo zrobic rezonans.
Odpowiedz
#3
Cześć Ania. Witaj na forum. Rezonans dopiero w październiku? Poszukaj gdzie indziej. Wiadomo im szybciej tym lepiej.
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#4
(13-04-2019, 19:24)Bubka napisał(a): Cześć Ania. Witaj na forum. Rezonans dopiero w październiku? Poszukaj gdzie indziej. Wiadomo im szybciej tym lepiej.

Hej  Uśmiech  W moim mieście to najszybszy termin, ale faktycznie zaczynam się rozglądać za czymś szybciej...

Objawów sporo, nie wiem, czy wszystkie mają ze sobą związek, ale już wolę o wszystkim mówić, może łatwiej  będzie o diagnozę. Męczy mnie to bieganie od lekarza do lekarza.
Dziękuję za odpowiedzi.
Odpowiedz
#5
Hej, ale mnóstwo objawów Smutny poszukaj gdzieś szybciej MRI, to najważniejsze badanie i szybko pozwoli postawić albo wykluczyć diagnozę, bo to bieganie po lekarzach Cię wykończy
Odpowiedz
#6
Cześć, tak jak dziewczyny piszą, zrób MRI szybciej, a czy w badaniu neurologicznym lekarz coś zauważył niepokojącego?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#7
(13-04-2019, 21:10)hela napisał(a): Cześć, tak jak dziewczyny piszą, zrób MRI szybciej, a czy w badaniu neurologicznym lekarz coś zauważył niepokojącego?


Cześć. W sumie to nie wiem, nic nie powiedzial, a ja też nie zapytałam. Tylko wiem, że odruch Babińskiego nie wyszedł mi tak jak powinien. Tyle, że sama zasugerowałam mu boreliozę, która później została wykluczona. Na skierowaniu na RM miałam napisane, że   RM celem wykluczenia demielinizacji i że w wywiadzie borelioza.
Odpowiedz
#8
No to niewiele Ci powiedział, odruch babinskiego to pewnie z połowa forum umie zbadaćOczko ale on nie koniecznie świadczy o sm, tylko o tym że w układzie nerwowym coś się zadziało, postaraj się koniecznie przyspieszyć ten rezonans, szybciej będziesz mieć jasność sytuacji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#9
Sam test Elisa nie jest jednoznaczny. Pasowałoby poszerzyć diagnostykę.
Odpowiedz
#10
Miałam robiony także Western Blot i on wyszedł negatywnie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości