Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skutki uboczne stosowania leków
#1
Witam, czy nie boicie się skutków ubocznych stosowania leków z programu? szczególnie chodzi mi o te poważniejsze sprawy typu nowotwory. Ja na przykład po przeczytaniu kilku ulotek i stron internetowych boję się to brać. Narazie czekam w kolejce na te leki z programu, więc mam jeszcze kilka miesięcy na przemyślenie czy je brać czy nie.
ciekawe jak wyglądają statystyki jeśli chodzi o zachorowania na nowotwory.. ale wiem że sporo osób ma właśnie takie skutki uboczne..
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Zjedź sobie do fioletowego wykresu i kliknij w niebieskie kółeczko. Mnie to przekonuje mocno, żeby brać leki. W obecnych czasach co 3 osoba zachowuje na nowotwór złośliwy, więc w sumie ryzyko i tak jest spore...
https://www.roche.com/research_and_devel...ession.htm
Odpowiedz
#3
jeśli chodzi o skuteczność zahamowania choroby sm, zmniejszenia rzutów to owszem ja jestem przekonana od dawna. Ale nie chcę w bonusie dostać raka...
Odpowiedz
#4
Nawet się nie zastanawiam co będzie za X lat, grunt że czuję się dobrze i normalnie funkcjonuję. Bardziej by mnie pewnie martwiło co będzie jak się nie będę leczyć.
Odpowiedz
#5
(09-05-2019, 09:47)magdas5 napisał(a): Witam, czy nie boicie się skutków ubocznych stosowania leków z programu? szczególnie chodzi mi o te poważniejsze sprawy typu nowotwory. Ja na przykład po przeczytaniu kilku ulotek i stron internetowych boję się to brać. Narazie czekam w kolejce na te leki z programu, więc mam jeszcze kilka miesięcy na przemyślenie czy je brać czy nie.
ciekawe jak wyglądają statystyki jeśli chodzi o zachorowania na nowotwory.. ale wiem że sporo osób ma właśnie takie skutki uboczne..
Pozdrawiam.

Skutki iboczne mam codziennie tego flasha, czasem zoladek boli.
U mnie co chwila ktos z otoczenia dostaje doagnoze raka a nie maja te osoby sm.
Wole zachamowac postep sm, zmniejszyc czestotliwosc kolejnych rzutow- mialam jeden od diagnozy.
Malo jest ludzi zdrowych bez zadnycj problemow ze zdrowiem
Odpowiedz
#6
Podchodzę do tego w ten sposób: jak mnie trafi to będę się tym martwił, póki co walczę z tym co mam.
Odpowiedz
#7
Obawa przed tak poważnymi skutkami zawsze istnieje. Przede wszystkim lekarz powinien o tym poinformować pacjenta, jeśli takowe mogą wystąpić. W ulotkach od jakich leków czytałaś o takich skutkach?
Odpowiedz
#8
Moris nie wiem czy jest w ulotkach, ale jest sporo badań i co za tym idzie artykułów na ten temat, np https://link.springer.com/article/10.100...018-0564-y
Odpowiedz
#9
Tęcza 
nie pamiętam już w których ulotkach ale rzuciło mi się to w oczy. byłam u neurologa już, wybrał mi lek, tecfidera. i powiedział że nowotwory owszem mogą wystąpić "po" lekach na SM, ale tych silniejszych, po lżejszych lekach nie ma takich skutków ubocznych jak nowotwory.
Odpowiedz
#10
Moj chlopak tez ciagle sie martwi, ze lek, ktory przyjmuje (tecfidera) brany przez kilka lat wywola inne negatywne skutki. Lekarz mu powiedzial, ze jest to mozliwe,bo nie znaja do konca tego leku, ale i tak probujemy z nadzieje, ze chociaz zatrzyma to jedna chorobe...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości