Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Leczenie w Polsce
#1
Hej wszystkim .Jestem nowa na forum. Mieszkam obecnie Irlandii I to tu zdjagnozowano u mnie SM. Tu dostep do lekarza , leczenie , leki mam za darmo. Ciekawa jestem jak jest w Polsce bo mysle w przyszlosci o powrocie . Prosze o jakies Informacje . Dziekuje z gory I pozdrawiam :-)
Odpowiedz
#2
jak już uda Ci się spełnić warunki programu lekowego i załapiesz się na ten program to leki u nas tuż dostaniesz za darmo. a jak się nie załapiesz to nie dostaniesz. proste.
Odpowiedz
#3
(05-06-2019, 00:24)fruu napisał(a): jak już uda Ci się spełnić warunki programu lekowego i załapiesz się na ten program to leki u nas tuż dostaniesz za darmo. a jak się nie załapiesz to nie dostaniesz. 
Jak rozumiem po niedostaniu sie lub wypadnieciu z programu chory jest zdany na siebie....To musze przyznac ze w Irlandii chorzy na SM maja zapewnione leczenie caly czas....Wizyty diagnostyke opieke wszystko jest za darmo .Dziekuje za odp.
Odpowiedz
#4
(05-06-2019, 00:35)Kamila_ie napisał(a):
(05-06-2019, 00:24)fruu napisał(a): jak już uda Ci się spełnić warunki programu lekowego i załapiesz się na ten program to leki u nas tuż dostaniesz za darmo. a jak się nie załapiesz to nie dostaniesz. 
Jak rozumiem po niedostaniu sie lub wypadnieciu z programu chory jest zdany na siebie....To musze przyznac ze w Irlandii chorzy na SM maja zapewnione leczenie caly czas....Wizyty diagnostyke opieke wszystko jest za darmo .Dziekuje za odp.

U nas tez jest wszysto za darmo.
Z tym caly czas to w zasadzie i u nas tez tak jest.
Moze byc wyjatek od reguly ale w pewnych przypadkach
To nie tak ze nagle zostaje sie wyrzonym z programu
Jaki lek przyjmujesz?
Odpowiedz
#5
Hej, tu możesz sobie poczytać o programie:
https://www.ptsr.org.pl/opis_programu_le...go,310.asp
Odpowiedz
#6
hej Uśmiech
Odpowiedz
#7
Witaj Kamila ,od 12 lat mieszkam w Irlandii,5 lat temu zdiagnozowano u mnie sm.Przez ostatnie 5 lat jestem ciagle leczona tutaj.Wizyta kontrolna u neurologa 2 razy do roku poprzedzona MRI,badaia krwii,no ileki,teraz czekam na trzecia z kolei terapie oraz leki wspomagajace,sa r
efundowane czego nie znajdziesz w Polsce.Poza tym polskie realia sluzby zdrowia ???
Na razie mysle ze w tym kraju masz lepsze szanse na chocby diagnostyke ,i probe jakiejkolwiek terapii.
Jesli potrzebujesz rady pisz.
Odpowiedz
#8
Nie refundowane w Polsce sa jakie leki?
Wspomagajace? Czyli jakie?
Byloby fajnie jakby w Pl byly mri dwa razy do roku a nia raz .
Odpowiedz
#9
(06-06-2019, 15:14)marzena07 napisał(a): Witaj Kamila ,od 12 lat mieszkam  w Irlandii,5 lat temu zdiagnozowano u mnie sm.Przez ostatnie 5 lat jestem ciagle leczona  tutaj.Wizyta kontrolna u neurologa 2 razy do roku poprzedzona MRI,badaia krwii,no ileki,teraz czekam na trzecia z kolei terapie oraz leki wspomagajace,sa r
efundowane czego nie znajdziesz w Polsce.Poza tym  polskie realia sluzby zdrowia ???
Na razie mysle ze w tym kraju masz lepsze szanse na chocby diagnostyke ,i probe jakiejkolwiek terapii.

Chyba się zatrzymałaś w czasie te 12 lat temu. W tej chwili w Polsce są dostępne za darmo dla pacjenta wszystkie znaczące leki w terapii SM (chyba poza Ocrevusem, który zapewne niedługo także będzie refundowany). Z neurologiem mogę porozmawiać co miesiąc, badania krwi mam co 3 miesiące. Nic za to nie płacę.
Nie wiem, co rozumiesz przez leki wspomagające.
Odpowiedz
#10
Własnie nie ogarniam co to są leki wspomagające, no i to że coś nie jest całkiem za darmo nie oznacza że nie jest refundowane. Też mam wrażenie że piszecie tak jakby czas się dawno zatrzymał. Co niestety może masę osób wprowadzić w błąd. Leki mam w programie za darmo, lekarza co miesiąc, do lokalnej neuro zawsze mogę przyjść jeśli mnie coś niepokoi, nie czuję się zaniedbana przez służbę zdrowia, chociaż wiem że kiedyś było inaczej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości