Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kiedy do szpitala
#11
Bardziej wygląda to na 2 rzut, najlepiej udać się do neurologa.
Odpowiedz
#12
Upały źle wpływają na nas- nie na kazdego bo pisao tu pare osob ze funkcjonuja super w upaly.
Najlepiej udac sie do neurologa.
3 tyg temu dostal brat diagnoze i sterydy.
Nie wiem czy kolejny rzut moze nastapic az tak szybko.
Kolejna sprawa nie wiem jakie objawy daje odmiana mozdzkowa.
Mi przy diagnozie neuro mowil ze to sm i tyle.
Najlepiej zadzwonic do lekarza prowadzacego czy do pielegniarki i powiedziec jak sie rzeczy maja
Odpowiedz
#13
Ja miałem 2 rzut 14 dni po pierwszym mimo 5 dawek solu i encortonu, skoro doszły nowe objawy to najpewniej jest to 2 rzut ( mi robili drugi rezonans po miesiącu od podania solu i pojawiła się jedną nowa aktywna zmiana).
Odpowiedz
#14
(09-06-2019, 13:36)Mylakamila napisał(a): Witam wszystkich. Czy ktoś może mi podpowiedzieć, jak długo trwają objawy w trakcie rzutu? Może od początku. U mojego brata 3 tygodnie temu wykryto sm. Brat po prostu w pewnym momencie zaczął wymiotować, nie był w stanie chodzić, miał mówienie kończyn i podwójne widzenie. Trafił do szpitala. Dostawał przez 5 dni sterydy. Rezonans potwierdził aktywne ogniska. Neurolog w poradni sm powiedział, że to odmiana móżdżkowa i objawy mogą trwać nawet 3 miesiące. Po kilku dniach wyszedł ze szpitala o własnych siłach ale objawy nadal się utrzymywały. Każdego dnia było coraz lepiej. W ubiegły czwartek brat pojechał z żoną do lekarza na wizytę kontrolną. Wyglądał już całkiem dobrze. Od początku rzutu minęło 20 dni. Niestety po powrocie objawy znów się nasiliły. Ma problemy z utrzymanie równowagi, promienie i osłabienie w lewej ręce i nodze, problem z widzeniem i mówieniem. Czy tak może być, że objawy nasilają się i słabą? Zastanawiamy się,  czy jest to efekt wysokiej temperatury? Bo ewidentnie pogorszyło mu się po dniu, kiedy spędził dzień w samochodzie i upale. Zastanawiamy się, czy to nie jest następny rzut i czy znów nie powinien pojechać do szpitala. Błądzimy w tym temacie... Bardzo proszę podpowiedzcie co robić. Czy mamy teraz po prostu czekać? Czy rzut może trwać aż 3 miesiące? Pozdrawiam Was serdecznie


Ja bym powiedziała że upały, niektórym objawy się nasilają jak jest gorąco, raczej jest to regułą, ale i tak dla pewności skontaktowałabym się z neuro. Początki po diagnozie są ciężkie, trzeba się nauczyć obserwować siebie i z niektórymi objawami poprostu pogodzić, neuro zbada brata i rozwieje wątpliwości, jak człowiek gorzej się czuje to badanie też uspakajaUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#15
Może wszystko się nasiliło, diagnoza, stres, upały i może tak go osłabiło, że to rzut Smutny ja też tak miałam, że niedługo po solu i po diagnozie przyszedł lekki rzut
Odpowiedz
#16
(09-06-2019, 15:58)MadMax napisał(a): Ja miałem 2 rzut 14 dni po pierwszym mimo 5 dawek solu i encortonu, skoro doszły nowe objawy to najpewniej jest to 2 rzut ( mi robili drugi rezonans po miesiącu od podania solu i pojawiła się jedną nowa aktywna zmiana).

Dziękuję za odpowiedź. Tyle, że to nie są nowe objawy... takie objawy miał przy stwierdzonym rzucie. Po sterydach i szpitalu było lepiej, objawy były łagodniejsze a teraz ma te same objawy znów mocniesze ale nie tak mocne jak wtedy, jak trafił do szpitala. Odpowiedzcie proszę, czy taki stan może trwać kilka miesiecy z gorszymi i lepszymi dniami A później się to wszystko wycisza?
Odpowiedz
#17
Ja nie wiem, bo pisałaś, że to jest jakaś odmiana sm. U mnie jeśli jest pogorszenie, to czuję się słabsza, odczuwam jakiś dyskomfort (mrowienia, uczucie zimnej lub gorącej kończyny), ale kiedy zwala człowieka z nóg i nie jest w stanie funkcjonować normalnie, to uważam że chociaż należy się skonsultować z neurologiem
Odpowiedz
#18
Też mam zmiany w móżdżku (objawiało się to brakiem równowagi i wymiotami). Jeśli sterydy/inna terapia zadziała to po ok 2 tyg powinna być znaczna poprawa i z dnia na dzień powinno być lepiej, jeśli pogorszenia to nieznaczne (nie takie, że kładą Cię na łopatki, masz podwójne widzenie czy wymiotujesz) mi dojście do formy sprzed rzutu zajęło ok 2 msc licząc od drugiej serii wlewów solu.
Odpowiedz
#19
Jeśli straszne zawroty głowy i wymioty są z tymi zmianami związane, to ja miałam chyba cztery takie rzuty. Myślałam że to grypa, po tygodniu leżenia w łóżku wszystko samo mijało, jeszcze przed diagnozą. Później w szpitalu po solu też kilka dni
Odpowiedz
#20
Dziękuję Wam za rady. Zawiozłem brata do szpitala. Został na oddziale. To kolejny rzut Smutny Nie wiemy na razie jak postępować, co jest rzutem, co pogorszenie stanu. Mam tylko nadzieję, że ten drugi rzut to nie wyrocznia, że tak często je będzie mieć. Jeszcze z jednego się nie podniósł a tu kolejny go dobił... Czy będzie w końcu lepiej? Leczenia też mu żadnego nie dali - ma niby czekać na komisję kwalifikującą do leczenia.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości